KALENDARIUM KRASNALI

 

Kodowanie na dywanie

dzisiaj (21.01.2020) odwiedziła nas mama Szymona B., która przyniosła nam specjalne maty i duże kostki do gry, które wykorzystaliśmy do zajęć z kodowania. Uczyliśmy się lliczyć, przypominaliśmy sobie kolory, oraz ustawialiśmy magiczne kubki  na naszej macie i wszystkim taka zabawa poprzez naukę bardzo się podobała, dlatego to nie było nasze ostatnie spotkanie.

 

Czytajacy rodzice

tym razem gościliśmy u siebie  (10.01.2020) mamę Emilki, która przygotowała dla nas książeczki o Tupciu Chrupciu, które bardzo nam się podobały. Chętnie też zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

 

Bal karnawałowy

w dniu 09.01.2020 wszystkie dzieci przyszły do przedszkola przebrane za swoje ulubione postacie  z bajek ale nie tylko... czekała

na nas wspaniała zabawa na sali gimnastycznej, gdzie śpiewaliśmy, tańczyliśmy, uczestniczyliśmy  w zawodach i zabawach w rytm znanych nam piosenek i przebojów dziecięcych.

Wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy i czekamy na następny bal.

 

Czytający rodzice

w tym miesiacu odwiedziła nas mam Julii, która przeczytała nam piękne książeczki o świętach, więc wszyscy

poczuliśmy już klimat zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bozego Narodzenia.

 

Wigilia  i jasełka w przedszkolu

w dniu 19.12.2019 uczciliśmy Święta Bożego Narodzenia uroczystym świątecznym obiadem w przedszkolu, do

którego zasiaedliśmy razem z Paniami. Był jeszcze słodki poczęstunek w postaci owoców, pierniczków i ciasteczek

przyniesionych przez rodziców. Pani złożyła nam też świąteczne życzenia. W tym samym dniu zaprosiliśmy też rodziców

na przedstawienie jeasełkowe. Złożyliśmy  rodzicom świąteczne życzenia i wręczyliśmy im własnoręcznie przygotowane upominki.

 

Mikołaj w przedszkolu

w dniu 05.12.2019 nasze przedszkole odwiedził Mikołaj ze swoimi pomocnikami elfami. Dzieci na sali gimnastycznej

obejrzały wspólne przedstawienie o zimie, a potem ze swoimi Paniami udały się do swoich sal w poszukiwaniu prezentów

od Mikołaja. Ponieważ w tym roku wszystkie dzieci były grzeczne więc otrzymały od Mikołaja zabawki do swoich sal.

 

Mobilne planetarium Orbitek

W dniu 29.11.2019 odwiedziło nas mobilne planetarium Orbitek gdzie pod okiem specjalistów  poznawaliśmy  tajniki kosmosu.

 

Badanie zębów

W trosce o swoje zęby w dniu 26.11.2019 odwiedziły nas Panie dentystki z "Dentolandii". Panie sprawdziły czy wszystkie dzieci mają zdrowe ząbki. Byliśmy bardzo dzielni, dlatego dostaliśmy od Pań drobne upominki. Paanie dentystki opowiadały nam też jak należy dbać o zęby.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

w dniu 25.11.2019 całe przedszkole świętowało urodziny misia. Wspólnie na dużej sali gimnastycznej powitał nas "Pluszowy miś", z kórym bawiliśmy się, śpiewaliśmy, tańczyliśmy, rozwiązywaliśmy zagadki i składaliśmy życzenia misiom, które przynieśliśmy w tym dniu do przedszkola.

 

Międzynarowy Dzień Praw Dziecka UNICEF

W dniu 20.11.2019 w całym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu wszyscy przyszli ubrani na niebiesko, były zajęcia tematyczne, zabawy plastyczne, sale udekorowane na niebiesko. Całe przedszkole przeszło korowodem dookoła przedszkola.

 

Czytający Rodzice

kolejny raz gościliśmy w grupie rodziców, którzy chętnie przychodzą nam poczytać. Tym razem była to mama Loeona, która czytała nam przygody "Kici Koci". Dzieci dostały też od Pani kolorowe naklejki.

 

Przedstawienie z okazji 11 listopada

w naszym przedszkolu w dniu 12.11.2019 braliśmy udział w przedstawieniu z okazji 11 listopada, które przygotowały dla nas grupy: Motylki i Biedronki.

 

"Szkoła do hymnu"

w dniu 08.11.2019 w naszej placówce wszyscy wspólnie o godzinie 11.11 uroczyście na sali gimnastycznej odśpiewaliśmy hymn Polski aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

 

Praca bibliotekarza

w dniu 07.11.2019 wybraliśmy się do biblioteki publicznej - f.23 MBP K-ce, aby poznać pracę bibliotekarza. Dowiedzieliśmy się jakie można znaleźć książki w bibliotece i w jaki sposób je wypożyczać.

 

 Pomnik Powstańców Śląskich

w dniu 28.10.2019 wybraliśmy się pod Pomnik Powstańców Śląskich aby uczcić ich pamięć.

 

Wizyta u weterynarza

W dniu dzisiejszym 24.10.2019 poszliśmy w odwiedziny do weterynarza. Poznaliśmy pracę lekarza weterynarii, zwiedziliśmy jego gabinet i przyrządy, którymi leczy zwierzęta. Sami próbowaliśmy wyleczyć maskotkę pieska Maksia, któremy daliśmy zastrzyk. Wszyskim bardzo się ta wizyta podobała i pewnie jeszcze kiedyś tu wrócimy.

 

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 17.10.2019 czwórka z dzieci z grupy Krasnale, które przyszły w tym roku szkolnym po raz pierwszy do przedszkola była uroczyście pasowana na przedszkolaków.

 

Czytający Rodzice

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas mama Szymona, aby przeczytać nam w ramach akcji CPCD książkę Tupcio Chrupcio. Na zakończenie tego miłego spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Spotkanie z policjantem

W dniu 10.10.2019 uczestniczyliśmy w spotkaniu z policjantem, które dobyło się na świetlicy szkolnej. Poznaliśmy pracę policjanta i i dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o bezpieczeństwie na drodze.

 

Wyjście do biblioteki publicznej

W dniu 03.10.2019 byliśmy w bibliotece publicznej, gdzie Pani przygotowała dla nas zajęcia dotyczące Dnia Głośnego Czytania.

Dzień przedszkolaka

W dniu 20.09.2019 obchodziliśmy w przedszkolu dzień przedszkolaka. Bawiliśmy się na sali gimnastycznej z innymi grupami, rozwiązywaliśmy zadania, śpiewaliśmy i bawiliśmy się wspólnie. Wszyscy dostali w tym dniu balony oraz wykonaliśmy plakat, który powiesliliśmy na ogrodzenieu przedszkola.

 

Czytający rodzice
Dzisiaj odwiedzili nas rodzice Kuby, aby przeczytać nam książki, które dla nas wybrali. Tym razem wysłuchaliśmy opowieści o zwierzętach, które przeczytał nam tata Kuby w języku angielskim. 

Wizyta w bibliotece
W piątek 01.03.2019 byliśmy w odwiedzinach w osiedlowej bibliotece. Uczestniczyliśmy w zajęciach na temat niedźwiedzia polarnego. Słuchaliśmy opowieści czytanych nam przez Panią z biblioteki, która wymyśliła dla nas różne zabawy związane z niedźwiedziem. Na pewno niedługo znowu odwiedzimy bibliotekę aby poznać pracę bibliotekarza. 

Ferie zimowe
Za nami 2 tygodnie ferii zimowych, które odbywały się w naszym przedszkolu pod hasłem "Z baśnią i legendą przez Polskę". Wspólnie ze wszystkimi grupami codziennie na sali gimnastycznej spotykaliśmy się na wspólnym czytaniu legend z różnych zakątków Polski. W ten sposób odwiedziliśmy takie miejsca jak: Zakopane, Kraków, Toruń, Warszawę, Poznań, Gdańsk, Wrocław i Śląsk. Wspólnie uczestniczyliśmy w różnych zabawach ruchowych, rozwiązywaliśmy zagadki, śpiewaliśmy piosenki i wykonywaliśmy tematyczne prace plastyczne. Podsumowaniem zimowych podróży po mapie były zmagania drużynowe, gdzie rozwiązywaliśmy różne zadania. Wszyscy świetnie sobie poradzili i wykazali się dobrą wiedzą o poznanych miejscach dlatego otrzymali w nagrodę medale. 

Zajęcia otwarte dla rodziców
W dniu 05.02.2019 odbyły się u nas zajęcia otwarte dla rodziców pt: "Śniegowy bałwan". Na zajęciach rozwiązywaliśmy zimowe zagadki, tańczyliśmy i śpiewaliśmy wspólnie z rodzicami oraz wykonywaliśmy przy pomocy rodziców bałwanka z różnych materiałów. Wszystkie prace były wyjątkowe, więc zabraliśmy je do domów, żeby pochwalić się innym. 

Czytający Rodzice
Dzisiaj kolejny raz gościliśmy u siebie "Czytających rodziców" a dokładnie mamę Maksymiliana. Mama Maksymiliana przeczytała nam książkę "Tupcio Chrupcio" i "Basia w przedszkolu". Wszyscy z uwagą słuchaliśmy tych opowieści, bo bardzo nas te historie zainteresowały. Czekamy na następne wizyty takich miłych gości i ciekawe historie... 

Dzień Babci i Dziadka
W dniu 23.01.2019 dzieci z grupy krasnale zaprosiły do przedszkola swoje babcie i dziadków na przedstawienie i słodki poczęstunek. Naszym gościom bardzo podobał się występ swoich wnuków, dlatego nagrodzili nas dużymi oklaskami. 

Warsztaty robienia świec
W piątek 18.01.2019 uczestniczyliśmy w warsztatach robienia świec żelowych. Świece, które wykonaliśmy pod kierunkiem prowadzących wręczymy Babciom i Dziadkom jako prezent z okazji ich święta. 

Koncert Silesi
W dniu dzisiejszym (17.01.2019) uczestniczyliśmy w koncercie agencji Silesia pt: "W karnawałowym nastroju". Muzycy grali nam na fortepianie i altówce. 

Czytający Rodzice
W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom odwiedziła nas mama Tamary, która opowiadała i czytała dzieciom książkę Kicia Kocia na pikniku. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się ta książką, dlatego w ramach podziękowania zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy piosenkę o zimie dla naszego gościa. 

Koncert w wykonaniu rodziców 
W dniu 11.01.2019 uczestniczyliśmy w koncercie, który przygotowali dla nas rodzice. Rodzice grali na instrumentach takich jak:harfa, skrzypce, fortepian, flet i gitara. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i piosenki o zimie oraz słuchaliśmy pastorałki. 

Bal karnawałowy
W dniu 10.01.2019 odbył się w przedszkolu bal. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, tańczyliśmy, oglądaliśmy pokaz baniek mydlanych i śniegu. Mieliśmy też robione zdjęcia w swoich karnawałowych przebraniach. 

Świąteczny dzień 
W dniu 20.12.2018 w naszym przedszkolu odbyła się wigilia przedszkolna, gdzie zjedliśmy świąteczny wigilijny obiad i składaliśmy sobie świąteczne życzenia. 

Spotkanie z farmaceuta 
W dniu 20.12.2018 nasza grupę odwiedziła Pani, która pracowała w aptece. Opowiedziała nam o swojej pracy i chętnie odpowiadała na nasze pytania. 

Przedstawienie jasełkowe 
Dzieci przygotowały dla rodziców i zaproszonych gości przedstawienie jasełkowe 19.12.2018, które wszystkim bardzo się podobało. Dzieci wraz z wychowawca na zakończenie złożyły zgromadzonym świąteczne życzenia i wręczyły upominki. 

Spotkanie z Mikołajem 
W naszym przedszkolu w dniu 04.12.2018 odwiedził nas Mikołaj, który rozdał nam prezenty, więc w ramach podziękowania zaśpiewaliśmy dla niego piosenki. Obejrzeliśmy też ciekawe przedstawienie. 

Koncert
W dniu 30.11.2018 uczestniczyliśmy w koncercie w wykonaniu muzyków z Akademii Muzycznej w Katowicach, którzy grali dla nas na fortepianie i klarnecie. 

Dzień górnika 
W dniu 29.11.2018 świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Górnika. Śpiewaliśmy piosenki i wiersze, których się nauczyliśmy dla zaproszonego gościa, który opowiedział na o swojej pracy. 

Zdrowe owoce i warzywa
Dzieci z naszej grupy wykonywały w dniu 30.11.2018 szaszłyki z owoców. Poznawaliśmy kolory, kształty, zapach i smak różnych owoców. Po wykonaniu kolorowych szaszłyków poczęstowaliśmy inne grupy a potem wszyscy że smakiem zjedli te przysmaki. 

Koncert
W dniu 26.10.2018 uczestniczyliśmy w koncercie, gdzie Pani z Akademii Muzycznej w Katowicach grała na harfie.