KALENDARIUM KRASNALI

 

PRACA ZDALNA- PONIEDZIAŁEK - 30 MARCA

KRĄG TEMATYCZNY: "I przyszła Pani Wiosna"

Dzisiaj wysłuchaliśmy uważnie wierszyka o wiośnie, a następnie odpowiadaliśmy na pytania związane z nadejściem wiosny. Śpiewaliśmy i naśladowaliśmy ruchem słowa piosenki "Maszeruje wiosna", której uczyliśmy się w przedszkolu. Pracowaliśmy też dzielnie w kartach pracy, gdzie uzupełnialiśmy brakujące elementy rysunku wiosny.

 

PRACA ZDALNA- PIĄTEK 27 MARCA

KRĄG TEMATYCZNY: "Mali ekolodzy"

Dzisiaj jako podsumowanie naszej wiedzy o tym, jak dbać o środowisko rozwiązywaliśmy różne zagadki tematyczne. Ćwiczyliśmy również sylabizowanie słów związanych z ekologią. A wspolnie z naszymi kochanymi rodzicami wykonywaliśmy pracę plastyczą "Śmieciowego potwora" z róznych materiałów, które mieliśmy w domu, a które możemy wykorzystać ponownie. DZIĘKUJEMY NASZYM KOCHANYM RODZICOM ZA POMOC!!!

 

PRACA ZDALNA - CZWARTEK 26 MARCA

KRĄG TEMATYCZNY: "Mali ekolodzy"

Dzisiaj obejrzeliśmy przy pomocy Rodziców film o przygodach Pana Sprzątalskiego, który opowiadał nam w jaki sposób należy dbać o środowisko.

Następnie odpowiadaliśmy na pytania dotyczące obejrzanego filmu edukacyjnego. Aby sprawdzić naszą wiedzę o segregacji śmieci i ekologii rozwiązywaliśmy zadania i liczyliśmy. Przypominaliśmy w jaki sposób segreguje się śmieci i jakie kolory mają poszczególne pojemniki.

 

DNIA 25 MARCA ZACZYNAMY PRACĘ ZDALNĄ

 

KRĄG TEMATYCZNY: "Mali ekolodzy"

Dzięki pomocy Rodziców zastanawialiśmy się dziś do czego może służyć stara gazeta i do czego możemy ją jeszcze wykorzystać.

Zasprezentaowaliśmy jak pięknie potrafimy śpiewać piosenkę "Duszki leśne", która pomogła nam w posprzątaniu naszego pokoju.

Pracowaliśmy też dzielnie w kartach pracy, gdzie uczyliśmy się jak ponownie wykorzystać śmieci.

 

Akcje i programy dla dzieci

nasza grupa włączyła się w akcję "Zdrowo i sportowo" oraz "Przyjaciel (nie) potrzebnej książki", które promują zdrowy styl życia i propagują czytanie.

 

"Polski złoty ma 100 lat"

nasza grupa włączyła się w program "Polski złoty ma sto lat", w ramach którego ćwiczyliśmy swoje umiejętności w liczeniu i uczyliśmy się poprzez zabawę w sklep o pieniądzach. Dzieci wykonały również pracę plastyczną "Jak wyobrażam sobie złotówkę za sto lat?"

 

Walentynkowy korowód

z okazji Walentynek przyszliśmy do przedszkola ubrani na czerwono, gdzie całe przedszkole wybrało się na spacer, podczas, którego dzieci wręczały przechodniom serduszka walentynowe. Mieliśmy również zajęcia na temat wzajemnej życzliowości, wykonywaliśmy serdeuszka walentynkowe oraz rysowaliśmy niespodzianki dla osób które bardzo lubimy. 

 

Czytający Rodzice

w tym miesiącu odwiedziła nas mama Tamary, która przygotowała dla nas ciekawe opowidania, które dzieciom bardzo przypadły do gustu. Dlatego czekamy na kolejne opowieści "czytających rodziców"

 

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 11.02.2020 o godz.10.30 nasza grupa wystąpiła w przedstawieniu dla wszystkich babć i dziadków. Przedstawienie bardzo się podobało wszystkim gościom, o czym mogły świadczyć gromkie brawa. Po przedstawieniu dzieci złożyły przybyłym gościom życzenia i wręczyły drobne upominki oraz zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek.

 

Wizyta w restauracji

w dniu 30.01.2020 wybraliśmy się do restauracji Uciecha w ramach programu innowacji pedagogicznej dotyczącej poznawania zawodów. Tym razem poznaliśmy pracę kelera, dowiedzieliśmy się o czym należy pamiętać przychodząc do restauracji, oraz czym jest menu.

 

Kodowanie na dywanie

w tym miesiącu dwa razy odwiedziła nas mama Szymona B., która przyniosła nam specjalne maty i duże kostki do gry, które wykorzystaliśmy do zajęć z kodowania. Uczyliśmy się lliczyć, przypominaliśmy sobie kolory, oraz ustawialiśmy magiczne kubki  na naszej macie i wszystkim taka zabawa poprzez naukę bardzo się podobała, dlatego to nie było nasze ostatnie spotkanie. Poznaliśmy też tajemniczego robota Ozobota, któremy rysowaliśmy zakodowaną trasę, którą pokonywał zmieniając kolory. Zajęcia wszystkim bardzo się podobały, dlatego będziemy je kontynuować.

 

Czytajacy rodzice

tym razem gościliśmy u siebie  (10.01.2020) mamę Emilki, która przygotowała dla nas książeczki o Tupciu Chrupciu, które bardzo nam się podobały. Chętnie też zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

 

Bal karnawałowy

w dniu 09.01.2020 wszystkie dzieci przyszły do przedszkola przebrane za swoje ulubione postacie  z bajek ale nie tylko... czekała

na nas wspaniała zabawa na sali gimnastycznej, gdzie śpiewaliśmy, tańczyliśmy, uczestniczyliśmy  w zawodach i zabawach w rytm znanych nam piosenek i przebojów dziecięcych.

Wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy i czekamy na następny bal.

 

Czytający rodzice

w tym miesiacu odwiedziła nas mam Julii, która przeczytała nam piękne książeczki o świętach, więc wszyscy

poczuliśmy już klimat zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bozego Narodzenia.

 

Wigilia  i jasełka w przedszkolu

w dniu 19.12.2019 uczciliśmy Święta Bożego Narodzenia uroczystym świątecznym obiadem w przedszkolu, do

którego zasiaedliśmy razem z Paniami. Był jeszcze słodki poczęstunek w postaci owoców, pierniczków i ciasteczek

przyniesionych przez rodziców. Pani złożyła nam też świąteczne życzenia. W tym samym dniu zaprosiliśmy też rodziców

na przedstawienie jeasełkowe. Złożyliśmy  rodzicom świąteczne życzenia i wręczyliśmy im własnoręcznie przygotowane upominki.

 

Mikołaj w przedszkolu

w dniu 05.12.2019 nasze przedszkole odwiedził Mikołaj ze swoimi pomocnikami elfami. Dzieci na sali gimnastycznej

obejrzały wspólne przedstawienie o zimie, a potem ze swoimi Paniami udały się do swoich sal w poszukiwaniu prezentów

od Mikołaja. Ponieważ w tym roku wszystkie dzieci były grzeczne więc otrzymały od Mikołaja zabawki do swoich sal.

 

Mobilne planetarium Orbitek

W dniu 29.11.2019 odwiedziło nas mobilne planetarium Orbitek gdzie pod okiem specjalistów  poznawaliśmy  tajniki kosmosu.

 

Badanie zębów

W trosce o swoje zęby w dniu 26.11.2019 odwiedziły nas Panie dentystki z "Dentolandii". Panie sprawdziły czy wszystkie dzieci mają zdrowe ząbki. Byliśmy bardzo dzielni, dlatego dostaliśmy od Pań drobne upominki. Paanie dentystki opowiadały nam też jak należy dbać o zęby.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

w dniu 25.11.2019 całe przedszkole świętowało urodziny misia. Wspólnie na dużej sali gimnastycznej powitał nas "Pluszowy miś", z kórym bawiliśmy się, śpiewaliśmy, tańczyliśmy, rozwiązywaliśmy zagadki i składaliśmy życzenia misiom, które przynieśliśmy w tym dniu do przedszkola.

 

Międzynarowy Dzień Praw Dziecka UNICEF

W dniu 20.11.2019 w całym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu wszyscy przyszli ubrani na niebiesko, były zajęcia tematyczne, zabawy plastyczne, sale udekorowane na niebiesko. Całe przedszkole przeszło korowodem dookoła przedszkola.

 

Czytający Rodzice

kolejny raz gościliśmy w grupie rodziców, którzy chętnie przychodzą nam poczytać. Tym razem była to mama Loeona, która czytała nam przygody "Kici Koci". Dzieci dostały też od Pani kolorowe naklejki.

 

Przedstawienie z okazji 11 listopada

w naszym przedszkolu w dniu 12.11.2019 braliśmy udział w przedstawieniu z okazji 11 listopada, które przygotowały dla nas grupy: Motylki i Biedronki.

 

"Szkoła do hymnu"

w dniu 08.11.2019 w naszej placówce wszyscy wspólnie o godzinie 11.11 uroczyście na sali gimnastycznej odśpiewaliśmy hymn Polski aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

 

Praca bibliotekarza

w dniu 07.11.2019 wybraliśmy się do biblioteki publicznej - f.23 MBP K-ce, aby poznać pracę bibliotekarza. Dowiedzieliśmy się jakie można znaleźć książki w bibliotece i w jaki sposób je wypożyczać.

 

 Pomnik Powstańców Śląskich

w dniu 28.10.2019 wybraliśmy się pod Pomnik Powstańców Śląskich aby uczcić ich pamięć.

 

Wizyta u weterynarza

W dniu dzisiejszym 24.10.2019 poszliśmy w odwiedziny do weterynarza. Poznaliśmy pracę lekarza weterynarii, zwiedziliśmy jego gabinet i przyrządy, którymi leczy zwierzęta. Sami próbowaliśmy wyleczyć maskotkę pieska Maksia, któremy daliśmy zastrzyk. Wszyskim bardzo się ta wizyta podobała i pewnie jeszcze kiedyś tu wrócimy.

 

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 17.10.2019 czwórka z dzieci z grupy Krasnale, które przyszły w tym roku szkolnym po raz pierwszy do przedszkola była uroczyście pasowana na przedszkolaków.

 

Czytający Rodzice

W dniu dzisiejszym odwiedziła nas mama Szymona, aby przeczytać nam w ramach akcji CPCD książkę Tupcio Chrupcio. Na zakończenie tego miłego spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Spotkanie z policjantem

W dniu 10.10.2019 uczestniczyliśmy w spotkaniu z policjantem, które dobyło się na świetlicy szkolnej. Poznaliśmy pracę policjanta i i dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o bezpieczeństwie na drodze.

 

Wyjście do biblioteki publicznej

W dniu 03.10.2019 byliśmy w bibliotece publicznej, gdzie Pani przygotowała dla nas zajęcia dotyczące Dnia Głośnego Czytania.

Dzień przedszkolaka

W dniu 20.09.2019 obchodziliśmy w przedszkolu dzień przedszkolaka. Bawiliśmy się na sali gimnastycznej z innymi grupami, rozwiązywaliśmy zadania, śpiewaliśmy i bawiliśmy się wspólnie. Wszyscy dostali w tym dniu balony oraz wykonaliśmy plakat, który powiesliliśmy na ogrodzenieu przedszkola.

 

Czytający rodzice
Dzisiaj odwiedzili nas rodzice Kuby, aby przeczytać nam książki, które dla nas wybrali. Tym razem wysłuchaliśmy opowieści o zwierzętach, które przeczytał nam tata Kuby w języku angielskim. 

Wizyta w bibliotece
W piątek 01.03.2019 byliśmy w odwiedzinach w osiedlowej bibliotece. Uczestniczyliśmy w zajęciach na temat niedźwiedzia polarnego. Słuchaliśmy opowieści czytanych nam przez Panią z biblioteki, która wymyśliła dla nas różne zabawy związane z niedźwiedziem. Na pewno niedługo znowu odwiedzimy bibliotekę aby poznać pracę bibliotekarza. 

Ferie zimowe
Za nami 2 tygodnie ferii zimowych, które odbywały się w naszym przedszkolu pod hasłem "Z baśnią i legendą przez Polskę". Wspólnie ze wszystkimi grupami codziennie na sali gimnastycznej spotykaliśmy się na wspólnym czytaniu legend z różnych zakątków Polski. W ten sposób odwiedziliśmy takie miejsca jak: Zakopane, Kraków, Toruń, Warszawę, Poznań, Gdańsk, Wrocław i Śląsk. Wspólnie uczestniczyliśmy w różnych zabawach ruchowych, rozwiązywaliśmy zagadki, śpiewaliśmy piosenki i wykonywaliśmy tematyczne prace plastyczne. Podsumowaniem zimowych podróży po mapie były zmagania drużynowe, gdzie rozwiązywaliśmy różne zadania. Wszyscy świetnie sobie poradzili i wykazali się dobrą wiedzą o poznanych miejscach dlatego otrzymali w nagrodę medale. 

Zajęcia otwarte dla rodziców
W dniu 05.02.2019 odbyły się u nas zajęcia otwarte dla rodziców pt: "Śniegowy bałwan". Na zajęciach rozwiązywaliśmy zimowe zagadki, tańczyliśmy i śpiewaliśmy wspólnie z rodzicami oraz wykonywaliśmy przy pomocy rodziców bałwanka z różnych materiałów. Wszystkie prace były wyjątkowe, więc zabraliśmy je do domów, żeby pochwalić się innym. 

Czytający Rodzice
Dzisiaj kolejny raz gościliśmy u siebie "Czytających rodziców" a dokładnie mamę Maksymiliana. Mama Maksymiliana przeczytała nam książkę "Tupcio Chrupcio" i "Basia w przedszkolu". Wszyscy z uwagą słuchaliśmy tych opowieści, bo bardzo nas te historie zainteresowały. Czekamy na następne wizyty takich miłych gości i ciekawe historie... 

Dzień Babci i Dziadka
W dniu 23.01.2019 dzieci z grupy krasnale zaprosiły do przedszkola swoje babcie i dziadków na przedstawienie i słodki poczęstunek. Naszym gościom bardzo podobał się występ swoich wnuków, dlatego nagrodzili nas dużymi oklaskami. 

Warsztaty robienia świec
W piątek 18.01.2019 uczestniczyliśmy w warsztatach robienia świec żelowych. Świece, które wykonaliśmy pod kierunkiem prowadzących wręczymy Babciom i Dziadkom jako prezent z okazji ich święta. 

Koncert Silesi
W dniu dzisiejszym (17.01.2019) uczestniczyliśmy w koncercie agencji Silesia pt: "W karnawałowym nastroju". Muzycy grali nam na fortepianie i altówce. 

Czytający Rodzice
W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom odwiedziła nas mama Tamary, która opowiadała i czytała dzieciom książkę Kicia Kocia na pikniku. Wszystkim dzieciom bardzo podobała się ta książką, dlatego w ramach podziękowania zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy piosenkę o zimie dla naszego gościa. 

Koncert w wykonaniu rodziców 
W dniu 11.01.2019 uczestniczyliśmy w koncercie, który przygotowali dla nas rodzice. Rodzice grali na instrumentach takich jak:harfa, skrzypce, fortepian, flet i gitara. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i piosenki o zimie oraz słuchaliśmy pastorałki. 

Bal karnawałowy
W dniu 10.01.2019 odbył się w przedszkolu bal. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, tańczyliśmy, oglądaliśmy pokaz baniek mydlanych i śniegu. Mieliśmy też robione zdjęcia w swoich karnawałowych przebraniach. 

Świąteczny dzień 
W dniu 20.12.2018 w naszym przedszkolu odbyła się wigilia przedszkolna, gdzie zjedliśmy świąteczny wigilijny obiad i składaliśmy sobie świąteczne życzenia. 

Spotkanie z farmaceuta 
W dniu 20.12.2018 nasza grupę odwiedziła Pani, która pracowała w aptece. Opowiedziała nam o swojej pracy i chętnie odpowiadała na nasze pytania. 

Przedstawienie jasełkowe 
Dzieci przygotowały dla rodziców i zaproszonych gości przedstawienie jasełkowe 19.12.2018, które wszystkim bardzo się podobało. Dzieci wraz z wychowawca na zakończenie złożyły zgromadzonym świąteczne życzenia i wręczyły upominki. 

Spotkanie z Mikołajem 
W naszym przedszkolu w dniu 04.12.2018 odwiedził nas Mikołaj, który rozdał nam prezenty, więc w ramach podziękowania zaśpiewaliśmy dla niego piosenki. Obejrzeliśmy też ciekawe przedstawienie. 

Koncert
W dniu 30.11.2018 uczestniczyliśmy w koncercie w wykonaniu muzyków z Akademii Muzycznej w Katowicach, którzy grali dla nas na fortepianie i klarnecie. 

Dzień górnika 
W dniu 29.11.2018 świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Górnika. Śpiewaliśmy piosenki i wiersze, których się nauczyliśmy dla zaproszonego gościa, który opowiedział na o swojej pracy. 

Zdrowe owoce i warzywa
Dzieci z naszej grupy wykonywały w dniu 30.11.2018 szaszłyki z owoców. Poznawaliśmy kolory, kształty, zapach i smak różnych owoców. Po wykonaniu kolorowych szaszłyków poczęstowaliśmy inne grupy a potem wszyscy że smakiem zjedli te przysmaki. 

Koncert
W dniu 26.10.2018 uczestniczyliśmy w koncercie, gdzie Pani z Akademii Muzycznej w Katowicach grała na harfie.