KALENDARIUM KRASNALE

Czytający rodzice
Dzisiaj odwiedzili nas rodzice Kuby, aby przeczytać nam książki, które dla nas wybrali. Tym razem wysłuchaliśmy opowieści o zwierzętach, które przeczytał nam tata Kuby w języku angielskim. 

Wizyta w bibliotece
W piątek 01.03.2019 byliśmy w odwiedzinach w osiedlowej bibliotece. Uczestniczyliśmy w zajęciach na temat niedźwiedzia polarnego. Słuchaliśmy opowieści czytanych nam przez Panią z biblioteki, która wymyśliła dla nas różne zabawy związane z niedźwiedziem. Na pewno niedługo znowu odwiedzimy bibliotekę aby poznać pracę bibliotekarza. 

Ferie zimowe
Za nami 2 tygodnie ferii zimowych, które odbywały się w naszym przedszkolu pod hasłem "Z baśnią i legendą przez Polskę". Wspólnie ze wszystkimi grupami codziennie na sali gimnastycznej spotykaliśmy się na wspólnym czytaniu legend z różnych zakątków Polski. W ten sposób odwiedziliśmy takie miejsca jak: Zakopane, Kraków, Toruń, Warszawę, Poznań, Gdańsk, Wrocław i Śląsk. Wspólnie uczestniczyliśmy w różnych zabawach ruchowych, rozwiązywaliśmy zagadki, śpiewaliśmy piosenki i wykonywaliśmy tematyczne prace plastyczne. Podsumowaniem zimowych podróży po mapie były zmagania drużynowe, gdzie rozwiązywaliśmy różne zadania. Wszyscy świetnie sobie poradzili i wykazali się dobrą wiedzą o poznanych miejscach dlatego otrzymali w nagrodę medale. 

Zajęcia otwarte dla rodziców
W dniu 05.02.2019 odbyły się u nas zajęcia otwarte dla rodziców pt: "Śniegowy bałwan". Na zajęciach rozwiązywaliśmy zimowe zagadki, tańczyliśmy i śpiewaliśmy wspólnie z rodzicami oraz wykonywaliśmy przy pomocy rodziców bałwanka z różnych materiałów. Wszystkie prace były wyjątkowe, więc zabraliśmy je do domów, żeby pochwalić się innym. 

Czytający Rodzice
Dzisiaj kolejny raz gościliśmy u siebie "Czytających rodziców" a dokładnie mamę Maksymiliana. Mama Maksymiliana przeczytała nam książkę "Tupcio Chrupcio" i "Basia w przedszkolu". Wszyscy z uwagą słuchaliśmy tych opowieści, bo bardzo nas te historie zainteresowały. Czekamy na następne wizyty takich miłych gości i ciekawe historie... 

Dzień Babci i Dziadka
W dniu 23.01.2019 dzieci z grupy krasnale zaprosiły do przedszkola swoje babcie i dziadków na przedstawienie i słodki poczęstunek. Naszym gościom bardzo podobał się występ swoich wnuków, dlatego nagrodzili nas dużymi oklaskami. 

Warsztaty robienia świec
W piątek 18.01.2019 uczestniczyliśmy w warsztatach robienia świec żelowych. Świece, które wykonaliśmy pod kierunkiem prowadzących wręczymy Babciom i Dziadkom jako prezent z okazji ich święta. 

Koncert Silesi
W dniu dzisiejszym (17.01.2019) uczestniczyliśmy w koncercie agencji Silesia pt: "W karnawałowym nastroju". Muzycy grali nam na fortepianie i altówce. 

Czytający Rodzice
W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" odwiedziła nas mama Tamary, która opowiadała i czytała dzieciom książkę "Kicia Kocia na pikniku". Wszystkim dzieciom bardzo podobała się ta książką, dlatego w ramach podziękowania zatańczyliśmy i zaśpiewaliśmy piosenkę o zimie dla naszego gościa. 

Koncert w wykonaniu rodziców 
W dniu 11.01.2019 uczestniczyliśmy w koncercie, który przygotowali dla nas rodzice. Rodzice grali na instrumentach takich jak:harfa, skrzypce, fortepian, flet i gitara. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i piosenki o zimie oraz słuchaliśmy pastorałki. 

Bal karnawałowy
W dniu 10.01.2019 odbył się w przedszkolu bal. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, tańczyliśmy, oglądaliśmy pokaz baniek mydlanych i śniegu. Mieliśmy też robione zdjęcia w swoich karnawałowych przebraniach. 

Świąteczny dzień 
W dniu 20.12.2018 w naszym przedszkolu odbyła się wigilia przedszkolna, gdzie zjedliśmy świąteczny wigilijny obiad i składaliśmy sobie świąteczne życzenia. 

Spotkanie z farmaceuta 
W dniu 20.12.2018 nasza grupę odwiedziła Pani, która pracowała w aptece. Opowiedziała nam o swojej pracy i chętnie odpowiadała na nasze pytania. 

Przedstawienie jasełkowe 
Dzieci przygotowały dla rodziców i zaproszonych gości przedstawienie jasełkowe 19.12.2018, które wszystkim bardzo się podobało. Dzieci wraz z wychowawca na zakończenie złożyły zgromadzonym świąteczne życzenia i wręczyły upominki. 

Spotkanie z Mikołajem 
W naszym przedszkolu w dniu 04.12.2018 odwiedził nas Mikołaj, który rozdał nam prezenty, więc w ramach podziękowania zaśpiewaliśmy dla niego piosenki. Obejrzeliśmy też ciekawe przedstawienie. 

Koncert
W dniu 30.11.2018 uczestniczyliśmy w koncercie w wykonaniu muzyków z Akademii Muzycznej w Katowicach, którzy grali dla nas na fortepianie i klarnecie. 

Dzień górnika 
W dniu 29.11.2018 świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Górnika. Śpiewaliśmy piosenki i wiersze, których się nauczyliśmy dla zaproszonego gościa, który opowiedział na o swojej pracy. 

Zdrowe owoce i warzywa
Dzieci z naszej grupy wykonywały w dniu 30.11.2018 szaszłyki z owoców. Poznawaliśmy kolory, kształty, zapach i smak różnych owoców. Po wykonaniu kolorowych szaszłyków poczęstowaliśmy inne grupy a potem wszyscy że smakiem zjedli te przysmaki. 

Koncert
W dniu 26.10.2018 uczestniczyliśmy w koncercie, gdzie Pani z Akademii Muzycznej w Katowicach grała na harfie.