30.03.2020 r.

Krąg tematyczny : Na wsi zawsze jest wesoło, tyle pól i zwierząt wkoło.

Temat :”Na wiejskim podwórku”

Dziś w ramach nauki zdalnej rozpoczęliśmy dzień od zatańczenia piosenki dobrze znanej nam z przedszkola "Boogie woogie". Pokazaliśmy jak żyją zwierzątka na wsi poprzez opowieść ruchową czytaną przez rodziców. Z pomocą rodziców odgadywaliśmy odgłosy zwierząt mieszkających w zagrodzie wiejskiej i naśladowaliśmy je. Wysłuchaliśmy nową piosenkę „Gdacze kura: Ko, Ko, Ko”. Wspólnie z rodzicami pomogliśmy zwierzątkom odnaleźć ich cienie.Dodatkowo zapoznaliśmy się z zawodem ratownika medycznego.

27.03.2020 r.

KRĄG TEMATYCZNY : Szybko biegnie każdy dzień, rosnę szybko dużo wiem.

Temat dnia: "Małe ludki krasnoludki"

Dziś słuchaliśmy bajeczki pt."Królewna Śnieżka",odpowiedzieliśmy sobie na kilka pytań dotyczących opowiadania. "My jesteśmy krasnoludki"- razem z rodzicami zatańczyliśmy taniec krasnoludka. Pokazaliśmy naszym rodzicom jak ćwiczymy w przedszkolu "Gimnastykę smyka".

26.03.2020 r.

KRĄG TEMATYCZNY : Szybko biegnie każdy dzień, rosnę szybko dużo wiem.

Temat dnia: "Życie przedszkolne"

W dzisiejszym dniu zaprezentowaliśmy rodzicom wierszyk, który już umiemy z przedszkola pt."Mam trzy latka". Wraz z pomocą rodziców próbowaliśmy narysować kółeczka od najmniejszego do największego, dzięki temu ćwiczyliśmy koordynację wzrokowo - ruchową.Wspólnie z rodzicami zaśpiewaliśmy piosenkę pt."Praczki".

25.03.2020 r.

KRĄG REMATYCZNY : Szybko biegnie każdy dzień,rosnę szybko dużo wiem.

Temat dnia: "Z rodzinnego albumu".

Dziś z pomocą rodziców poznaliśmy znaczenie powiedzenia "rosnąć jak na drożdżach". Wraz z rodzicami oglądaliśmy fotografie z naszego dzieciństwa. Uświadomiliśmy sobie,że wraz z wiekiem zmienia się nasz wygląd.Wspólnie z rodzicami wykonaliśmy portret swojej rodziny.Na koniec powtórzyliśmy sobie piosenkę dobrze znaną nam z przedszkola pt."Maszeruje wiosna".

DNIA 25 MARCA ZACZYNAMY PRACĘ ZDALNĄ:

WIZYTA W SKLEPIE SPOŻYWCZYM

18.02.2020 r.  wraz z Paniami udaliśmy się do sklepu spożywczego w celu zapoznania się  z zawodem sprzedawcy. Rozmawialiśmy jakie płyną korzyści z jedzenia owoców i warzyw.

WALENTYNKI

14.02.2020 r. uczestniczyliśmy w korowodzie walentynkowym.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Jak co roku w naszym przedszkolu została zorganizowana uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka.W tych dniach dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków.Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny,recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku.To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu,radości i dumy.Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

 BAL KARNAWAŁOWY

09.01.2020 r.  w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Wraz z innymi przedszkolakami oraz swoimi Paniami wspólnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy. Uczestniczyliśmy w wspólnych grach i zabawach karnawałowych.

JASEŁKA i WIGILIA

19.12.2019 r. i 20.12.2019 r. wraz ze swoimi Paniami uczciliśmy święta Bożego Narodzenia. Przygotowaliśmy dla rodziców przedstawienie jasełkowe oraz zjedliśmy świąteczny obiad. Wszyscy wspólnie spędziliśmy czas na kolędowaniu.

ŚWIĘTY MIKOŁAJ

5.12.2019 r. wraz z innym przedszkolakami uczestniczyliśmy w przedstawieniu teatralnym "Eliza w krainie zimy". Wspólnie tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki. Święty Mikołaj odwiedził nas w przedszkolnej sali i rozdał prezenty . Wszyscy się świetnie bawiliśmy. Dzień pełen niespodzianek !

MOBILNE PLANETARIUM

29.11.2019 r. Misie miały okazje uczestniczyć w niezwykłym pokazie zaprezentowanym przez mobilne planetarium "Orbitek". Przedszkolaki poznały układł słoneczny oraz planety, a także uczestniczyły w grach i zabawach z dużymi piłkami "planetami".

SPOTKANIE Z POLICJANTEM.

27.11.2019 r. Misie spotkały się z Paniami Policjantkami z Komisariatu Policji w Katowicach. Dzieci poznały zawód policjanta oraz zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Panie Policjantki przypomniały dzieciom jak dbać o bezpieczeństwo w przedszkolu i w domu. Dzieci poznały kilka ciekawostek na temat pracy w laboratorium kryminalistycznym.

AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU.

26.11.2019 r. Pani Dentystka odwiedziła nas w przedszkolu. Poradziła jak dbać o ząbki i prawidłowo szczotkować tak, aby były zdrowe i silne.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

25.11.2019 r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wspólnie świętowaliśmy wraz z innymi przedszkolakami. Uczestniczyliśmy w zabawach tanecznych z misiami.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA.

Misie z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka dn. 20.11.2019 r. uczestniczyły w korowodzie wokół przedszkola. 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

12.11.2019 r. uczestniczyliśmy w przedstawieniu z okazji Święta Niepodległości przygotowanym przez starszych przedszkolaków z grupy "Motylki" i "Biedronki"

"SZKOŁA PAMIĘTA"

 25.10.2019 r. uczestniczyliśmy w akcji "Szkoła Pamięta"- odbyliśmy spacer pod Pomnik Powstańców Śląskich.

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI

22.10.2019 Misie wraz ze swoją Panią odwiedziły Bibliotekę filia nr.23. Zapoznały się z zawodem bibliotekarza oraz procesem wypożyczania książek. Przypomniały sobie o odpowiednim zachowaniu w bibliotece.

SESJA ZDJĘCIOWA

Nasze Misie uczestniczyły w jesiennej sesji zdjęciowej

APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Misie wraz z innymi przedszkolakami uczestniczyły w apelu z okazji Dnia Nauczyciela. Wszyscy miło spędzili czas.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

We październiku odbyła się nasza pierwsza duża uroczystość podczas której zaprezentowaliśmy nasz krótki program artystyczny, złożyliśmy przysięgę i w obecności rodziców zostaliśmy pasowani na Przedszkolaka. 

OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY
W pierwszym tygodniu października u Misiaków zorganizowano owocowy tydzień. Misie owoce smakowały, poznawały, a na koniec z przyniesionych owoców przygotowały pyszne i zdrowe szaszłyki którymi poczęstowały nie tylko siebie, ale również wszystkie panie w przedszkolu. Wszystkim bardzo smakowało. 

KONCERT MUZYCZNY 

W przedszkolu odbył się koncert muzyczny Misie poznały nowy instrument - AKORDEON.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
W czwartek 20-tego września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka, była to nasza pierwsza wspólna uroczystość podczas której były tańce, piosenki i zabawy z dziećmi z pozostałych grup. Na zakończenie każdy z nas otrzymał pamiątkowy medal.