KALENDARIUM MISIE

ŚWIĘTY MIKOŁAJ

5.12.2019 r. wraz z innym przedszkolakami uczestniczyliśmy w przedstawieniu teatralnym "Eliza w krainie zimy". Wspólnie tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki. Święty Mikołaj odwiedził nas w przedszkolnej sali i rozdał prezenty . Wszyscy się świetnie bawiliśmy. Dzień pełen niespodzianek !

MOBILNE PLANETARIUM

29.11.2019 r. Misie miały okazje uczestniczyć w niezwykłym pokazie zaprezentowanym przez mobilne planetarium "Orbitek". Przedszkolaki poznały układł słoneczny oraz planety, a także uczestniczyły w grach i zabawach z dużymi piłkami "planetami".

SPOTKANIE Z POLICJANTEM.

27.11.2019 r. Misie spotkały się z Paniami Policjantkami z Komisariatu Policji w Katowicach. Dzieci poznały zawód policjanta oraz zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Panie Policjantki przypomniały dzieciom jak dbać o bezpieczeństwo w przedszkolu i w domu. Dzieci poznały kilka ciekawostek na temat pracy w laboratorium kryminalistycznym.

AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU.

26.11.2019 r. Pani Dentystka odwiedziła nas w przedszkolu. Poradziła jak dbać o ząbki i prawidłowo szczotkować tak, aby były zdrowe i silne.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

25.11.2019 r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wspólnie świętowaliśmy wraz z innymi przedszkolakami. Uczestniczyliśmy w zabawach tanecznych z misiami.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA.

Misie z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka dn. 20.11.2019 r. uczestniczyły w korowodzie wokół przedszkola. 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

12.11.2019 r. uczestniczyliśmy w przedstawieniu z okazji Święta Niepodległości przygotowanym przez starszych przedszkolaków z grupy "Motylki" i "Biedronki"

"SZKOŁA PAMIĘTA"

 25.10.2019 r. uczestniczyliśmy w akcji "Szkoła Pamięta"- odbyliśmy spacer pod Pomnik Powstańców Śląskich.

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI

22.10.2019 Misie wraz ze swoją Panią odwiedziły Bibliotekę filia nr.23. Zapoznały się z zawodem bibliotekarza oraz procesem wypożyczania książek. Przypomniały sobie o odpowiednim zachowaniu w bibliotece.

SESJA ZDJĘCIOWA

Nasze Misie uczestniczyły w jesiennej sesji zdjęciowej

APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Misie wraz z innymi przedszkolakami uczestniczyły w apelu z okazji Dnia Nauczyciela. Wszyscy miło spędzili czas.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

We październiku odbyła się nasza pierwsza duża uroczystość podczas której zaprezentowaliśmy nasz krótki program artystyczny, złożyliśmy przysięgę i w obecności rodziców zostaliśmy pasowani na Przedszkolaka. 

OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY
W pierwszym tygodniu października u Misiaków zorganizowano owocowy tydzień. Misie owoce smakowały, poznawały, a na koniec z przyniesionych owoców przygotowały pyszne i zdrowe szaszłyki którymi poczęstowały nie tylko siebie, ale również wszystkie panie w przedszkolu. Wszystkim bardzo smakowało. 

KONCERT MUZYCZNY 

W przedszkolu odbył się koncert muzyczny Misie poznały nowy instrument - AKORDEON.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
W czwartek 20-tego września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka, była to nasza pierwsza wspólna uroczystość podczas której były tańce, piosenki i zabawy z dziećmi z pozostałych grup. Na zakończenie każdy z nas otrzymał pamiątkowy medal.