KALENDARIUM MISIE

WIELKI TEST PRZEDSZKOLAKÓW
W ostatnim dniu ferii wzięliśmy udział w Wielkim Teście Przedszkolaka podczas którego musieliśmy się wykazać wiedzą na temat poznanych wcześniej legend i baśni. Pomiędzy zadaniami tańczyliśmy polskie tańce ludowe: Poloneza, Krakowiaka i Kujawiaka. Na zakończenie wspólnych testowych zmagań każdy z nas otrzymał pamiątkowy medal. 

ZIMOWE FERIE W PRZEDSZKOLU
W czasie zimowych ferii razem z naszymi paniami poznawaliśmy baśnie i legendy z różnych miast i regionów naszego kraju w ramach wspólnych spotkań pt:Z baśnią i legendą wędrujemy po kraju. 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
W piątek 25 stycznia zaprosiliśmy nasze kochane Babcie i Dziadków aby dla nich wystąpić i złożyć im życzenia z okazji ich święta. 

KONCERT
W piątek 11 stycznia wszystkie dzieci uczestniczyły w świątecznym koncercie przygotowanym przez rodziców. Specjalnie dla nas zagrali znane i lubiane utwory świąteczne. 

BAL KARNAWAŁOWY
W czwartek 10 stycznia bawiliśmy się wspólnie na przedszkolnym balu karnawałowym - tańcom i wspólnej zabawie nie było końca. 

SPOTKANIE Z PANIĄ Z BIBLIOTEKI
w piątek 21 grudnia na świąteczne spotkanie zaprosiliśmy panią z biblioteki, wysłuchaliśmy świątecznej przygody Kubusia Puchatka, śpiewaliśmy świąteczne piosenki i rozmawialiśmy o świętach. Na zakończenie spotkania złożyliśmy nasze świąteczne życzenia i wręczyli nasz upominek 

ŚWIĄTECZNE PRZEDSTAWIENIE
W czwartek 20 grudnia na świąteczne przedstawienie zaprosiliśmy swoich rodziców, złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy zrobione przez nas upominki. 

ŚWIĄTECZNY DZIEŃ
20 grudnia w czwartek mieliśmy w naszym przedszkolu świąteczny dzień, dzieci z grupy Zajączki przygotowały dla nas świąteczne przedstawienie i zaprosiły nas do wspólnego kolędowania. W tym dniu wszyscy w swoich grupach zasiedliśmy do świątecznego obiadu. 


MIKOŁAJ
We wtorek 4 grudnia obejrzeliśmy przedstawienie teatralne o Zimowej przygodzie Kapryśnej Królewny, a potem odwiedził nas Mikołaj z niespodziankami. My przygotowaliśmy dla niego mikołajową piosenkę 

KONCERT
Dnia 30 listopada wysłuchaliśmy koncertu muzycznego na pianino i klarnet. Podczas tego spotkania poznaliśmy bliżej oba instrumenty szczególnie to jak są zbudowane i jak brzmią. 

DZIEŃ GÓRNIKA
29 listopada w czwartek nasze przedszkole odwiedził pan górnik, który opowiedział nam o ciężkiej i trudnej pracy w kopalni a my przedstawiliśmy dla niego krótki program artystyczny i wręczyli pamiątkowy upominek wraz z naszymi życzeniami z okazji górniczego święta. 

ZABAWA Z RODZICAMI
Po południu w czwartek 22 listopada do wspólnej zabawy zaprosiliśmy naszych rodziców - razem bawiliśmy się przy jesiennej muzyce, rozpoznawaliśmy figury geometryczne i ozdabialiśmy jesienne parasole. 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W czwartek 22 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Pluszowego Misia , każdy z nas przyniósł w tym dniu swojego misia i zaprosił go do wspólnej zabawy. 

OBCHODY 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI
We wtorek 13 listopada uczestniczyliśmy w przedszkolnych obchodach święta 100-lecia Niepodległości. Obejrzeliśmy wspólnie program artystyczny przygotowany przez naszych starszych kolegów i koleżanki z grupy Zajączki i Motylki oraz uczniów SP nr 12, oraz wspólnie głośno zaśpiewaliśmy piosenkę Jesteśmy Polką i Polakiem. 

DLA NIEPODLEGŁEJ
Dnia 9 listopada uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji Dla Niepodległej i o godz. 11.11 uroczyście razem z wszystkimi przedszkolakami odśpiewaliśmy nasz Narodowy Hymn - Mazurek Dąbrowskiego. 

KONCERT
W piątek 26 października odwiedziła nasze przedszkole mama Julki z gr Krasnale - dzięki niej poznaliśmy kim jest muzyk, zobaczyliśmy jak wygląda Harfa i jak się na niej gra - każdy mógł spróbować. Na zakończenie spotkania wysłuchaliśmy krótkiego koncertu na harfie. 

SPOTKANIE Z PANIĄ Z BIBLIOTEKI
W środę 17 października odwiedziła nas pani z osiedlowej biblioteki. Dzięki niej poznaliśmy kim jest bibliotekarz i wysłuchaliśmy bajki o jesiennej przygodzie Kubusia Puchatka, a potem była spólna zabawa przy Kubusiowych zadaniach i 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
We wtorek 16 października odbyła się nasza pierwsza duża uroczystość podczas której zaprezentowaliśmy nasz krótki program artystyczny, złożyliśmy przysięgę i w obecności rodziców zostaliśmy pasowani na Przedszkolaka. 

OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY
W pierwszym tygodniu października u Misiaków zorganizowano owocowy tydzień. Misie owoce smakowały, poznawały, a na koniec z przyniesionych owoców przygotowały pyszne i zdrowe szaszłyki którymi poczęstowały nie tylko siebie, ale również wszystkie panie w przedszkolu. Wszystkim bardzo smakowało. 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
W czwartek 20-tego września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka, była to nasza pierwsza wspólna uroczystość podczas której były tańce, piosenki i zabawy z dziećmi z pozostałych grup. Na zakończenie każdy z nas otrzymał pamiątkowy medal.