KALENDARIUM MUCHOMORKI

Ferie zimowe
Za nami 2 tygodnie ferii zimowych, które odbywały się w naszym przedszkolu pod hasłem: Z baśnią i legendą przez Polskę. Wspólnie ze wszystkimi grupami codziennie na sali gimnastycznej spotykaliśmy się na wspólnym czytaniu legend z różnych zakątków Polski. W ten sposób odwiedziliśmy takie miejsca jak: Zakopane, Kraków, Toruń, Warszawę, Poznań, Gdańsk, Wrocław i Śląsk. Wspólnie uczestniczyliśmy w różnych zabawach ruchowych, rozwiązywaliśmy zagadki, śpiewaliśmy piosenki i wykonywaliśmy tematyczne prace plastyczne. Podsumowaniem zimowych podróży po mapie były zmagania drużynowe, gdzie rozwiązywaliśmy różne zadania. Wszyscy świetnie sobie poradzili i wykazali się dobrą wiedzą o poznanych miejscach dlatego otrzymali w nagrodę medale. 

Warsztaty Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej
W styczniu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez panie z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Katowicach pt.Pogromcy strachów- jak rozpoznać swoje uczucia. Radzenie sobie w sytuacjach trudnych 
Dodane przez muchomor dnia: 2019-03-02

Dzień Babci i Dziadka
W dniu 22.01.2019 dzieci z grupy muchomorki zaprosiły do przedszkola swoje babcie i dziadków na przedstawienie i słodki poczęstunek. 

Świece żelowe- warsztaty
W piątek 18.01.2019 uczestniczyliśmy w warsztatach robienia świec żelowych. Świece, które wykonaliśmy pod kierunkiem prowadzących wręczymy Babaciom i Dziadkom jako prezent z okazji ich święta. 

Koncert Silesia
Dnia 17.01.2019 uczestniczyliśmy w koncercie agencji Silesia pt: W karnawałowym nastroju. Muzycy grali nam na fortepianie i altówce. 

Koncert rodzice- dzieciom.
W dniu 11.01.2019 uczestniczyliśmy w koncercie, który przygotowali dla nas rodzice. Rodzice grali na instrumentach takich jak:harfa, skrzypce, fortepian, flet i gitara. Wspólnie spiewalismy kolędy i piosenki o zimie oraz słuchalismy pastorałki. 

Bal karnawałowy
W dniu 10.01.2019 odbył się w przedszkolu bal. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, tańczyliśmy, ogladaliśmy pokaz baniek mydlanych i śniegu. Mieliśmy też robione zdjęcia w swoich karnawałowych przebraniach. 

Wigilia 
20 grudnia uczestniczyliśmy w przedstawieniu jasełkowym przygotowanym przez grupę starszaków. Po występie wraz z paniami zjedliśmy uroczysty obiad wigilijny podczas którego dzieliliśmy się opłatkiem i składalismy sobie życzenia. 

Górnik 
29 listopada nasze przedszkole odwiedził pan Górnik. Z tej okazji przygotowaliśmy uroczystą akademią oraz wysłuchaliśmy ciekawych opowieści związanych z pracą pod ziemią. Na zakończenie zaśpiewaliśmy Górnikowi 1000-lat 

Wycieczka
21 listopada wraz z grupą "Jeżyki" wybraliśmy się do Galerii Figur Stalowych w Gliwicach, gdzie oglądaliśmy eksponaty powstałe w wyniku recyklingu. 

Pan Kolejarz
23 listopada naszą grupę odwiedził pan Kolejarz. Mieliśmy okazję posłuchać ciekawych opowieści związanych z transportem kolejowym, śpiewaliśmy piosenki, wspólnie bawiliśmy się oraz kolorowaliśmy obrazki. Było suuuuper. 

U weterynarza
15 listopada wybraliśmy się do przychodni weterynaryjnej, gdzie odbyły zajęcia dydaktyczno- warsztatowe ukazujące pracę doktora. 

Warsztaty dla rodziców
9 listopada odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Wspólnie z dziećmi wykonaliśmy przepiękne kotyliony. 

Święto Niepodległości
12 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody z udziałem żołnierzy ze Sztabu Wojskowego 

II miesjce w konkursie
8 listopada reprezentant naszej grupy- Kacperek, zdobył II miejsce w konkursie recytatorskim "Kto Ty jesteś, Polak mały". Gratulujemy 

Hymn dla Niepodległej
9 listopada uczestniczyliśmy w apelu z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Mieliśmy okazje zaśpiewać hymn naszego kraju. 

Koncert
26 października uczestniczyliśmy w koncercie muzycznym organizowanym w naszym przedszkolu. 

Pasowanie na przedszkolaka
16 października Gosia oraz Artur zostali przyjęci przez p. Dyrektor do naszej społeczności przedszkolnej. 

Sesja zdjęciowa
10 października nasze przedszkolaki pozowały do zdjęć z okazji jesiennej sesji zdjęciowej. Zdjęcia buły cuuudne. 

Dzień Przedszkolaka
We wrześniu w naszym przedszkolu odbył się DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy przy muzyce. Radość i śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. 

WYCIECZKA DO SZKOŁY POLICJI W KATOWICACH
14 września 2018 r. dzieci z grupy Muchomorki wybrały się na wycieczkę do Szkoły Policji Katowicach, by wziąć udział w dniu otwartym dla przedszkoli. Program obejmował wiele pokazów i atrakcji; między innymi pokaz ratownictwa przedmedycznego, tresury psów policyjnych i inne. Dzieci miały również możliwość obejrzenia samochodów policyjnych oraz sprzętu, służącego policyjnego. Na zakończenie pobytu w Szkole Policji wykonano pamiątkowe zdjęcie ze Sznupkiem. To był dzień pełen wrażeń.