KALENDARIUM MUCHOMORKI

 Dzień Przedszkolaka

20 września Nasze Przedszkolaki uroczyście obchodziły Dzień Przedszkolaka. W tym dniu zostały zaproszone na wspólną zabawę z Czerwonym Kapturkiem. Wspólnym zabawą i śpiewom nie było końca. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną pt" Marzenia przedszkolaków" za którą otrzymały kolorowy balon.

Zdrowy Przedszkolak

08 października uczestniczyliśmy  warsztatach dot. higieny rąk w ramach programu Zdrowy Przedszkolak pod patronatem sanepidu w Katowicach.

Policjant

09 października uczestniczyliśmy w spotkaniu z Policjantem na świetlicy szkolnej. Poznaliśmy jego pracę i dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o bezpieczeństwie na drodze.

Wizyta w Bibliotece

14 października odwiedziliśmy Bibliotekę miejską, gdzie pani bibliotekarka przygotowała dla nas zajęcia pt. "Kubuś Puchatek".

Sesja zdjęciowe

15 października wzięliśmy udział w jesiennej sesji zdjęciowej.

Dietetyk

15 października odbyło się spotkanie rodziców z dietetykiem w ramach pedagogizacji rodziców.

Wyjście na pobliski cmentarz

28 października wybraliśmy się na pobliski cmentarz celem zapalenia światełka pamięci.

Święto Niepodległości

08 listopada wzięliśmy udział w apelu- o godzinie 11:11 uroczyście odśpiewaliśmy hymn Polski, aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

Akademia

12 listopada zostaliśmy zaproszeni na akademię z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu grup najstarszych- Motylków i Biedronek.

Dzień Praw Dziecka

20 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Praw Dziecka. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani na niebiesko, były zajęcia tematyczne, taneczne oraz plastyczne. Całe przedszkole przeszło korowodem dookoła placówki.

Święto Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy święto Pluszowego Misia.  Wspólnie na dużej sali powitał nas duży miś z którym bawiliśmy się, śpiewaliśmy, tańczyliśmy oraz rozwiązywaliśmy zagadki. Składaliśmy życzenia misiom, które przynieśliśmy w tym dniu do przedszkola.

Zdrowy Przedszkolak

25 listopada reprezentant naszej grupy- Kacperek otrzymał wyróżnienie w występie artystycznym na Festiwalu Zdrowy Przedszkolak.

Dentologia

27 listopada w trosce o nasze ząbki odbył się bezpłatny przegląd uzębienia w ramach Dentologi.

Planetarium

29 listopada nasze przedszkole odwiedziło mobilne Planetarium Orbitek, gdzie pod okiem specjalistów poznaliśmy tajniki kosmosu.

Konkursy

29 listopada wzięliśmy udział w konkursie plastycznym pt. "Praca górnika" oraz " Ozdoby bożonarodzeniowe".

Mikołaj

05 grudnia odwiedził nas Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami elfami. Dzieci na sali gimnastycznej obejrzały przedstawienie o zimie w wykonaniu teatru Bajkowe Skarbiki pt. "Eliza w krainie zimy". Następnie ze swoimi paniami szukaliśmy prezentów.

Na straży przyrody

13 grudnia wzięliśmy udział w programie proekologicznym pt. "Na straży przyrody" pod patronatem fundacji ARKA. W ramach projektu omówiliśmy jak dbać o środowisko naturalne oraz wykonaliśmy karmnik dla ptaków, który systematycznie uzupełniamy. Podjęliśmy również starania o nagrodę w konkursie plastycznym.

Góra Grosza

Na przełomie grudnia i stycznia włączyliśmy się w akcję charytatywną Góra Grosz.

Jasełka

17 grudnia zaprosiliśmy rodziców na przedstawienie Jasełkowe.

Świąteczny dzień

19 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy świąteczny dzień w ramach którego zjedliśmy uroczysty wigilijny obiad ze swoimi paniami, składaliśmy sobie życzenia oraz słuchaliśmy polskich kolęd. Był jeszcze słodki poczęstunek w postaci pierniczków, ciast, owoców.

Policjant

08 stycznia naszą grupę odwiedziła pani Policjantka, która zapoznała nas z tajnikami swojej pracy oraz omówiła zasady bezpieczeństwa.

Bal karnawałowy

09 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły przebrane za swoje ulubione postacie z bajek...ale nie tylko. Czekała na nas wspaniała zabawa na sali gimnastycznej, gdzie śpiewaliśmy, tańczyliśmy i braliśmy udział w konkursach. Uwiecznieniem naszej dobrej zabawy było wykonanie sesji zdjęciowej.

Wizyta w bibliotece

27 stycznia odwiedziliśmy bibliotekę osiedlową. Mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach z zakresu kodowania, które pani bibliotekarka przygotowała bez żadnego nośnika multimedialnego.

Walentynki

Wdniu 14 lutego obchodziliśmy dzień zakochanych z okazji którego uczestniczyliśmy w pochodzie walentynkowym podczas którego rozdawalismy czerwone papierowe serduszka napotkanym przechodniom.

DNIA 25 MARCA ZACZYNAMY PRACĘ ZDALNĄ !!!

Krąg tematyczny: "Duzi i mali obrońcy przyrody"

25 marca przy pomocy kochanych rodziców zapoznaliśmy się z wierszykiem pt. "Sznurek Jurka" autorstwa L. Szołdra, który bardzo nas zaintrygowaj. Zaprezentowaliśmy również jak pięknie śpiewamy piosenkę "Duszki leśnie" oraz pokazaliśmy rodzicom, że jesteśmy prawdziwymi ekologami i sprzątamy samodzielnie swój pokój w rytmie utworu. Własnoręcznie wykonaliśmy także ekoludka dzięki znajomości figur geometrycznych. Supeer spędziliśmy dzisiejszy dzień.

 Praca zdalna - 26.03.2020 r.

Krąg tematyczny: "Duzi i mali obrońcy przyrody"

Dzisiaj zobaczyliśmy bajkę edukacyjną o segregacji śmieci. Dowiedzieliśmy się jakiego koloru są pojemniki na odpady segregowane i co należy do nich wkładać. Dmuchaliśmy w butelki i wydobywaliśmy z nich różne dźwięki. Naśladowaliśmy również dźwięki wydawane przez wodę i powietrze. Na zakończenie śpiewaliśmy i tańczyliśmy do piosenki o figurach geometrycznych. DZIĘKUJĘ CI ZA TO MAMO I TATO!

Nauka zdalna - 27.03.2020r.

Rozwiązywaliśmy zagadki i zdobyliśmy miano "Przyjaciela przyrody". Dzieliliśmy słowa na sylaby, wyróżnialiśmy z wyrazów pierwszą głoskę. Tworzyliśmy samodzielnie puzzle, bo potrafimy już ładnie wycinać i składać obrazek w całość. Po zakończonej pracy w sprzątaniu pomagały nam "Leśne duszki". Niektórzy z nas bawili się również w kodowanie. To był dzień pełen wrażeń. Bez naszych kochanych Rodziców nie dalibyśmy rady. DZIĘ-KU-JE-MY :)

Nauka zdalna- 30.03.2020

Dzisiaj zaczeliśmy dzień od świetnej zabawy, którą doskonale znamy pt. "Ram sam sam". Poznaliśmy również przygody chomiczka, który szukał wiosny podobnie jak my dzisiaj za oknem. Mieliśmy okazję utrwalić zjawiska atmosferyczne. Bawiliśmy się z naszymi rodzicami w masażyki relaksacyjne, które były podstawą do zagadek n/t. zjawisk atmosferycznych. Dzisiejszą pracę zakończyliśmy pracą plastyczną- pięknie kolorowaliśmy szablon motyla w/g.wzoru. Dziękuję Wam rodzice