DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA  20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodziliśmy bowiem Ogólnopolski Dzień  Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu zorganizowane były różne zabawy, gry oraz grupowe rysowanie na dużym arkuszu papieru marzeń przedszkolaków.

 Pyszna i zdrowa sałatka owocowa. Sezon na pyszne owoce trwa. Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce- nie tylko są smaczne, ale zawierają mnóstwo witamin. Dlatego w grupie Zajączki z przyniesionych przez dzieci owoców została zrobiona sałatka owocowa. Ach, co to była za uczta, sałatka smakowała wyśmienicie.

,,Pasowanie na Przedszkolaka"- to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzy recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Pani Dyrektor za pomocą  ,,Czarodziejskiego ołówka" -dokonała uroczystego ,,AKTU PASOWANIA"

,,Poznajemy zawód bibliotekarza"- 14 listopada dzieci z grupy Zajączki udały się do biblioteki osiedlowej, by poszerzyć swoja wiedzę dotyczącą pracy bibliotekarza oraz poznały zasady zachowania się w bibliotece. Pani Bibliotekarka opowiedziała w jaki sposób wypożycza się książki, oprowadziła na s również po wszystkich zakątkach biblioteki.

,,Listopadowa aura"-  w czwartek 14. 11 .2019 r.  w grupie Zajączki odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, pod tytułem ,,Listopadowa aura" Atmosfera tego dnia była bardzo radosna. Zarówno przedszkolaki jak i rodzice aktywnie uczestniczyli w zajęciu, a mieli do wykonanie różne zadania między innymi szale dla Pani Jesieni.

,,Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka"- 20 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka",  w tym dniu wszystkie przedszkolaki były ubrane  na kolor niebieski. Z tej okazji w każdej grupie były przeprowadzone zajęcia dydaktyczne zakończone wykonaniem plakatu odciśniętych dłoni dzieci , a następnie wszyscy uczestniczyli w korowodzie w okolicach przedszkola wymachując niebieskimi wstążeczkami i balonikami.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA- Miś jest mały i puchaty, Miś jest fajny i kudłaty, Miś jest gruby jak ta kula, Misia zawsze się przytula- 25 listopada  przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim przyjacielem.

AKADEMIA ZDROWEGO UŚMIECHU- 26 listopada dzieci z grupy Zajączki wzięły udział w warsztatach mających na celu propagowanie właściwej higieny jamy ustnej.

Spotkanie z Policjantami- 28 listopada spotkaliśmy się z Paniami Policjantkami tematem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu oraz jak dbać o bezpieczeństwo własne i do kogo zwracać się o pomoc w razie niebezpieczeństwa.

Mobilne planetarium- w piątek 29 listopada dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. Pokaz dla dzieci odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli ,która dawała  wrażenie przestrzeni kosmicznej. Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń.

Spotkanie z Mikołajem- okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń dzieci. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, na uroczystości pojawił się 5 grudnia w naszym przedszkolu długo oczekiwany przez dzieci - gość Mikołaj. Cały rok czekał na to aby wręczyć naszym przedszkolakom prezenty.

Spotkanie Wigilijne- Boże Narodzenie to czas magiczny, radosny. Czas pełen zadumy, refleksji, rodzinnych spotkań. Świąteczny nastrój zapanował również w naszej grupie, 19 grudnia dzieci zaprosiły swoich najbliższych na bożonarodzeniowe przedstawienie. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali role, prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci.