W pierwszym dniu wiosny uczniowie kl. 2b oddziału gimnazjalnego  byli Nadleśnictwie w Katowicach- Ligocie. Poznali niezwykłe miejsce -„Leśną Salę Edukacyjna”, w której  jest pokazany świat przyrody Górnego Śląska. Uczniowie usłyszeli i obejrzeli mieszkańców naszych lasów w swym naturalnym środowisku przez interaktywny system multimedialny i liczne ekspozycje dotykowe takie jak np. pnie drzew, skóry zwierząt, wypchane zwierzęta, ptasie gniazda, poroża. Pan leśniczy opowiedział o gospodarce leśnej i ochronie przyrody a także oprowadził uczniów po ścieżce edukacyjnej prezentującej m.in. gatunki roślin i zwierząt.

Tags:

W marcu uczennice klas VII: Pola Bogacz, Natasza Pawlikowska, Natalia Wojciechowska i Martyna Wala wzięły udział w Wojewódzkim Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Przyrodzie Górnego Śląska. Konkurs miał na celu zaktywizowanie młodzieży do poszerzania wiedzy na temat przyrody oraz poznawania walorów przyrodniczych własnego regionu.

Tags:

Za nami już II turniej crossmintona. Kolejna edycja turnieju przyciągnęła jeszcze więcej uczniów.

W kategorii dziewcząt wygrała Samanta Filar, II miejsce zajęła Ania Gołębiowska, III miejsce przypadło najmłodszemu uczestnikowi  turnieju Weronice Baran( klasa IIIF).

 W grupie najstarszych chłopców I miejsce zajął Dominik Kozioł, który wygrał wszystkie 5 meczy, II miejsce wywalczył Kacper Pokusa, a III miejsce zajął Bartek Kubiak.

W klasach młodszych zapisało się najwięcej uczestników, którzy byli podzieleni na 3 grupy. Do finału dostali się zwycięzcy swoich grup: Sven Rosik, Andrzej Zakharchuk, Igor Ciesielski . W emocjonującym i zaciętym finale, gdzie każdy z uczestników wygrał po jednym meczu, o wyłonieniu zwycięzcy zadecydowała ilość wygranych setów. Podsumowując: I miejsce zajął Sven Rosik, II miejsce zajął Andrzej Zakharchuk, III miejsce Igor Ciesielski.

Warto odnotowywać, że na turnieju panowała przyjazna atmosfera a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami oraz słodkim poczęstunkiem. Z przyjemnością zapraszamy na III turniej, który odbędzie się 21.04.2018 (sobota). Więcej informacji odnośnie turnieju udziela pan Łukasz Rusin.

Dla osób, które jeszcze nie wiedzą, crossminton to sport rakietkowy łączący zalety badmintona, tenisa i squasha, w który gra się bez siatki z użyciem nowatorskich lotek oraz rakiet, umożliwiających wyjątkowo szybką grę. Dzięki temu można grać praktycznie w każdym miejscu: na trawie, w parku, na plaży, w sali sportowej, na korcie tenisowym i w innym, dowolnym miejscu. Zasady samej gry są bardzo proste.

Tags:

W dniu 10.03.2018 roku odbyła się wycieczka „Szlakiem zabytków techniki” do Muzeum Energetyki w Łaziskach, którą przygotowała pani dr Joanna Grecka-Otremba.

To kolejne spotkanie z historią przemysłu i nauką podaną w fantastyczny sposób przez przewodników muzeum oraz prowadzących „Fizyczne Fascynacje”.

Tym razem uczniowie z koła „Młody naukowiec” z drugich klas gimnazjalnych zgłębiali tajniki dźwięku podczas Eksperymentów Dźwiękowych oraz poznawali niebezpieczeństwo jakie może nieść ze sobą wysokie napięcie.

Uczniowie mieli sfinansowany wyjazd w ramach programu profilaktycznego „Razem z nami”.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzin w tym wspaniałym miejscu.

Link do strony muzeum: http://muzeumenergetyki.pl/

Tags:

Godziny lekcyjne

 • Lekcja 1: 08:00 - 08:45
 • Lekcja 2: 08:55 - 09:40
 • Lekcja 3: 09:50 - 10:35
 • Lekcja 4: 10:55 - 11:40
 • Lekcja 5: 11:45 - 12:30
 • Lekcja 6: 12:55 - 13:40
 • Lekcja 7: 13:50 - 14:35
 • Lekcja 8: 14:45 - 15:30
 • Lekcja 9: 15:40 - 16:25

Sekretariat Szkolny

 • Pn-Cz07:20-15:20
 • Pt prace administracyjne
 • So, Nnieczyne

Szybki kontakt

Szkoła Podstawowa nr 12
im. Ignacego Paderewskiego

 • ul. Paderewskiego 46, 40-282 Katowice
 • 32 255 50 36
 • sp12katowice@o2.pl