Szanowni Państwo!

Od lat współpracujecie Państwo z Dyrekcją i nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 12 im. I.J.Paderewskiego i pomagacie w zbieraniu funduszy z 1% na rzecz  placówki.

W tym roku do współpracy pragniemy zaprosić wszystkich Państwa,  których dzieci uczęszczają do Zespołu Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach (do Szkoły Podstawowej nr 12 im. I.J.Paderewskiego, Miejskiego Przedszkola nr 55 lub Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego).

Celem tych wspólnie podejmowanych działań jest stworzenie atrakcyjnych warunków dla Waszych pociech. To dzięki Państwu, dzieci mogą bawić się i uczyć w kolorowo i atrakcyjnie wyposażonych salach lekcyjnych.

W tym roku ze środków pozyskanych z akcji „1% dla mojej szkoły” pragniemy:

•           Zakupić nowoczesną pracownię biologiczno – chemiczną;
  •           Doposażyć sale przedszkolne i lekcyjne w nowoczesny sprzęt IT
  •           Zakupić pomoce dydaktyczne na przedmioty ścisłe.

Szanowni Państwo macie realny wpływ na to, jak zostanie wykorzystany 1% pieniędzy z Waszych podatków, a co za tym idzie, w jakich warunkach będzie bawić się i uczyć wasze dziecko.

Wystarczy, jeśli przekażecie ten 1 % na konto naszej placówki, która współpracuje z fundacją „Omnibus”. Przekazanie 1% jest bardzo proste i nie wymaga od Państwa żadnych dodatkowych kroków.

W formularzu PIT-37 za 2018 rok są to pola 137 numer KRS 000237488, 138 – wnioskowana kwota. W polu 139 proszę wpisać Zespół Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach, a w polu 140 postawić znak x.

Wypełnienie pola 139 wpisem: „Zespół Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach” jest bardzo ważne, gdyż w przypadku braku tej informacji przekazana przez Państwa kwota zostanie przelana na konto Stowarzyszenia.

Poniżej podajemy wzór wypełnionego formularza PIT-37 z INP przyznanym Zespołowi.

Ferie tuż tuż..

Pani Minister Edukacji Narodowej przygotowała pismo w tej sprawie do rodziców, z którym mogą Państwo zapoznać się klikając w : List MEN

Zapraszamy do zapoznania się rodziców i opiekunów uczniów ze specjalnym listem Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Komendanta Głównego Policji dotyczącym obowiązujących rozwiązań prawnych, które ułatwiają walkę z substancjami potocznie określanymi jako „dopalacze".  List do rodziców i opiekunów

Aktualne informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku najdziecie Państwo tutaj: Poradnik bezpiecznego wypoczynku

Zarząd Województwa Śląskiego z inicjatywy Pana Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, podjął decyzję o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży szkolnej pociągami Kolei Śląskich w czasie trwania ferii zimowych w województwie śląskim tj. od północy z 8/9 lutego do 24 lutego 2019 r. Oferta dotyczy całej siatki połączeń Kolei Śląskich (poza odcinkiem przygranicznym Chałupki-Bohumin). Do bezpłatnych przejazdów dzieci i młodzieży uprawnia ważna legitymacja szkolna. Dzieci młodsze mogą korzystać z przejazdów na podstawie dokumentu potwierdzającego ich wiek.

Więcej informacji na stronie    Kolej na ferie

Zapraszamy uczniów klas 2 - 8 oraz III gim do udziału w Międzynarodowym Konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY 2019", który zostanie przeprowadzony w czwartek 21 marca 2019 roku o godzinie 9.00.

Udział w konkursie należy zgłosić nauczycielowi matematyki (uczniowie klas 4 – 8 oraz III gim) lub wychowawcy (uczniowie klas  2 i 3) do piątku 25.01.2019 r.

Wpisowe wynosi 9 złotych od osoby.

Wymagana jest pisemna zgoda rodzica na udział ucznia w konkursie.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu: bez eliminacji, testów wstępnych, testu finałowego. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Konkurs przeprowadzany jest w kategoriach:

"Żaczek” – klasy 2 szkół podstawowych;

"Maluch” – klasy 3 i 4 szkół podstawowych;

"Beniamin” – klasy 5 i 6 szkół podstawowych;

"Kadet" – klasy 7 i 8 szkół podstawowych;

"Junior" – klasy III gimnazjów.

Regulamin konkursu, zasady organizacji oraz zadania konkursowe z poprzednich edycji  dostępne są na stronie www.ssodelta.edu.pl

• Pn-Cz 07:20-15:20
  • So, N nieczynne