Zgodnie z procedurą naboru kandydatów do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 12 im.I.J.Paderewskiego w Zespole Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach, pozostałe wnioski zostaną uwzględnione w II etapie rekrutacji (06 maja 2019r.- 14 maja 2019r.)

(Lista przekazana do publicznej informacji dotyczyła I etapu rekrutacji uczniów z obwodu szkoły)

Szanowni Państwo Rodzice - Opiekunowie uczniów, wychowanków, dzieci Zespołu Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach ( SP 12; MP 55; MOS ).

Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach informuje, że od dnia 08.04.2019r. w placówce przeze mnie kierowanej rozpoczął się bezterminowy strajk nauczycieli.

W związku z powyższym informuję Państwa, że zajęcia dydaktyczne nie będą realizowane.
Możemy tylko zaproponować Państwu zajęcia opiekuńczo - wychowawcze i to w ograniczonym zakresie ze względu na brak kadry pedagogicznej.

Jednocześnie zapewniam Państwa, że dołożę wszelkich starań, by egzaminy ( kl. III Gim. i kl. VIII ) odbyły się w zaplanowanych terminach.

Wszelkie informacje będą przekazywane przez stronę internetową i za pośrednictwem Rady Rodziców.

Z poważaniem,
                                                                                                                                                          Jerzy BAKOWSKI
                                                                                                                                                          Dyrektor ZSiP1 w Katowicach

Szanowni Państwo!

Z uwagi na brak ostatecznej decyzji dotyczącej strajku, przyjmuję wersję pesymistyczną, że 8 kwietnia br. rozpocznie się strajk w ZSiP nr 1. Jak Państwo zapewne wiecie z informacji medialnych, rozmowy na szczycie będą wznowione. Śledzimy je nieustająco i wraz z rozwojem wypadków będziemy Państwa powiadamiać o dalszych działaniach poprzez szkolną stronę internetową i przedstawicieli Rad Rodziców. Mogę jedynie Państwa prosić o zrozumienie i wsparcie w tejże wyjątkowo trudnej sytuacji, także dla mnie jako dyrektora placówki oświatowej.

Dyrektor Zespoł

Szanowni Państwo,

informuję, że w związku z wynikiem przeprowadzonego referendum strajkowego w Zespole Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach (90% pracowników szkoły opowiedziało się za przystąpieniem do akcji strajkowej) prawdopodobnie od poniedziałku (8 kwietnia 2019 r.) aż do odwołania wystąpią trudności z przeprowadzeniem zajęć lekcyjnych, opiekuńczych i wychowawczych zgodnie z obowiązującym planem.

O sytuacji w szkole, zarówno w kontekście możliwości zapewnienia opieki, a także przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych, będę informował Państwa na bieżąco poprzez szkolną stronę internetową i przedstawicieli Rad Rodziców.

Poniżej przekazuję informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli.

Ostateczną informację o liczbie strajkujących pracowników  otrzymam dopiero w dniu rozpoczęcia strajku, czyli 8 kwietnia 2019 r. i jest to dla mnie kryzysowa sytuacja.

Bardzo liczę na zrozumienie z Państwa strony.

Z wyrazami szacunku,

Dyrektor Zespołu