Podsumowanie akcji "Wirusoochrona"

Uczniowie klas I-III wzięli udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona” zorganizowanej przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Katowicach.

Miała ona na celu wzmocnienie działań oraz przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów.

Podczas zorganizowanych lekcji higieny pt. „Wirusoochrona” nasi uczniowie zdobyli niezbędną wiedzę na temat bakterii i wirusów oraz sposobów ich rozprzestrzeniania się. Dzieci oglądały filmiki edukacyjne, uczestniczyły w dyskusjach, quizach, rozwiązywały zagadki i krzyżówki, wykonywały rysunki, śpiewały piosenki związane z podstawowymi zasadami zdrowego stylu życia oraz higieny. W klasach przygotowane zostały gazetki informacyjne.

W trakcie zajęć uczniowie wraz z wychowawcami przeprowadzali eksperymenty, które miały na celu pokazanie jak szybko rozprzestrzeniają się wirusy i w jaki sposób można je ograniczyć, pamiętając o najprostszej czynności- myciu rąk!

15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk i chociaż o higienie należy pamiętać przez cały rok, to właśnie w tym dniu zwróciliśmy na to szczególną uwagę! Przypomnieliśmy instrukcję prawidłowego mycia rąk, a zajęcia kończyły się zademonstrowaniem tego w praktyce. Mamy nadzieję, że udział w akcji „Wirusoochrona” pomógł utrwalić wśród uczniów ważne nawyki, służące zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

Relacja podsumowująca działania

Akcja "Wirusoochrona"