W przedświątecznym tygodniu został przeprowadzony konkurs wiedzy ekonomicznej oraz o Złotym pt. "Z ekonomia za pan brat" w ramach grantu NBP. Z założenia mieliśmy przeprowadzić grę terenową, w której udział wziąć miały szkoły z naszego powiatu. Sytuacja epidemiologiczna niestety ciągle uniemożliwiała nam przeprowadzenie konkursu w tej formie. Szkolny zespół projektowy "Polski Złoty ma 100 lat" podjął decyzję, że konkurs zostanie przeprowadzony w formie zdalnej, jako quiz wiedzy o Złotym i podstawowych zagadnień ekonomicznych. Pani Renata przygotowała test a nauczyciele matematyki pomogli w przeprowadzeniu konkursu, w którym wzięło udział ok. 300 uczniów szkoły.

Wyniki konkursu wiedzy o Złotym:

I kategoria wiekowa, klasy 4-6:

• 1. Miłosz O, kl. 5b
  • 2. Magdalena M., kl 6d
  • 3. Bartosz K., kl. 5a

II kategoria wiekowa, klasy 7-8:

• 1. Jakub O., kl. 7c
  • 2. Maja G., kl. 7b
  • 3. Patrycja W., kl. 8a

Gratulujemy wspaniałej wiedzy!

Dziękujemy za udział we wspólnej zabawie!

W grudniu Zespół koordynujący projekt "Polski Złoty ma 100 lat" zaprosił uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej do wspólnej, kreatywnej zabawy w świątecznym nastroju.

Zadaniem konkursowym było wykonanie projektu choinki pn. "Złoty".

Wpłynęło wiele wspaniałych prac - ok. 150 różnych projektów.

Oto najciekawsze projekty:

I grupa - klasy 4-6:

• 1. Alan C., 5a
  • 2. Bartosz B., 6c
  • 3. Jakub S., 6b

II grupa - klasy 7-8:

• 1. Michalina Z., 7d
  • 2. Karolina O. , 8b
  • 3. Igor S., 7d
  • 3. Sylwia K., 8a

Gratulujemy wspaniałych pomysłów!

Gratulujemy autorom najciekawszych projektów!

Dziękujemy za wspólną zabawę podsumowującą nasz projekt:)

Przez cały rok 2020 realizowaliśmy w Naszej szkole projekt "Polski Złoty ma 100 lat" finansowany przez NBP w ramach przyznanego grantu. Ostatnie dni nauki szkolnej w grudniu upłynęły na quizach i konkurach organizowanych z tej okazji. Komisja konkursowa zweryfikowała nadesłane prace oraz uzupełnione testy. Przydzielono nagrody i podsumowano wszystkie działania projektowe. W kolejnych postach opublikujemy listę nagrodzonych uczniów oraz opiszemy wszystkie działania projektowe.

Dziękujemy Pani mgr Renacie Nowak za pomoc w działaniach projektowych.

Koordynatorkami projektu są: mgr Renata Nowak i dr Joanna Grecka-Otremba

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją - podsumowaniem projektu:

W ramach projektu NBP "Polski Złoty ma 100 lat" klub KMO Młody Naukowiec ZSiP 1 Katowice podjął prace nad przygotowaniem słuchowiska na podstawie książki Grzegorza Kasdepke pt. "Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela". Link do słuchowiska zostanie udostępniony po zmontowaniu materiału.

Oto niektóre rekwizyty przygotowane przez naszych klubowiczów:

Spotkania odbywały się na platformie MS Temas. Dzieci bardzo chętnie pracowały razem z Panią Joanną (opiekunką KMO). Czytały wspólnie ksiązkę, dokonywały adaptacji, przygotowywały rekwizyty.

Wielkie podziękowania za zaangażowanie!

Zapraszamy do udziału w konkursie "Z ekonomią za pan brat" współfinansowanego w ramach projektu "Polski Złoty ma 100 lat" przez NBP.

Czekają nagrody rzeczowe!!!

Co należy zrobić?

1. Regulamin i zgłoszenie - zapoznaj się z nim: Regulamin, zgody, RODO

2. Prześlij zgłoszenie do 18.12.2020r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Po otrzymaniu linku w dniu 22.12.2020 przystąp o g.8.00  do rozwiązania testu.

Wyniki ogłoszone zostaną na stronie www.zsip1katowice.edu.pl/szkola/ w dniu 23.12.2020r.

Serdecznie zapraszamy!!!