Mistrzostwa Katowic SP 2011-2012 w Siatkówce plażowej
Mistrzostwa Katowic SP 2011-2012 w Siatkówce plażowej Dowiedz się więcej »

Dnia 11.03.2026r. w hali II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Katowicach odbył się turniej finałowy w ramach „Mistrzostw Katowic”. W zawodach wzięły udział 3 zespoły: II LO im. Marii Konopnickiej, I LO im. Mikołaja Kopernika oraz VI LO im. Jana Długosza.
Klasyfikacja końcowa:
Życzymy drużynie VI LO prowadzonej przez trenera Pawła Głowika sukcesów na arenie wojewódzkiej!!!
Dziś w hali Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Mikołowskiej 131 w Katowicach odbył się finał „licealiady” w koszykówce chłopców. W finale wzięły udział 3 reprezentacje: II LO im. Marii Konopnickiej, III LO im. Adama Mickiewicza oraz gospodarz – ZSTiO nr 2. Po bardzo emocjonujących spotkaniach mistrzostwo Katowic wywalczyła reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej i to właśnie ona rozegra mecz barażowy z drużyną SMS-u Katowice o możliwość reprezentowania miasta Katowice w zarodach rejonowych.
Wielkie podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor ZSTiO nr 2 – Aldony Skubiszewskiej, za możliwość (po raz kolejny!!!) rozegrania turnieju finałowego w pięknej hali ZSTiO nr 2.

Informujemy, iż do programu rywalizacji sportowej szkół w mieście Katowice na rok szkolny 2025/2026 została włączona dodatkowa dyscyplina sportowa – TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCNY. Zawody z trójboju LA zostaną przeprowadzone przez ZM SZS oraz MOSiR K-ce. Szczegóły zostaną rozesłane mailowo przed zawodami. Jednocześnie informujemy, iż punkty do klasyfikacji generalnej zostaną przyznane tylko z jednej dyscypliny lekkoatletycznej (trójbój LA lub Czwórbój LA) z korzyścią dla szkoły.