III Ogólnopolskie Seminarium Astronomiczne Wirtualnej Akademii Astronomii w Opolu

W dniu 16 marca nasz szkolny klub KMO Młody Naukowiec ZSiP1Katowice uczestniczył w III Ogólnopolskim Seminarium Astronomicznym Wirtualnej Akademii Astronomii w Opolu. Od samego rana odbywały się przygotowane przez uczestników finału odczyty. Można było poczuć moc drzemiącą w młodych naukowcach.

Pani dr Katarzyna Książek serdecznie przywitała nasza grupę, udzieliła wsparcia, oprowadziła po Instytucie Fizyki Uniwersytetu Opolskiego w Opolu.

Na koniec nasza grupa zwiedziła starówkę oraz wyspę Bolko. Nasze wszystkie wyprawy realizujemy wg zasad zrównoważonego transportu i ekologicznie, czyli z wykorzystaniem dostępnej komunikacji miejskiej oraz międzymiastowej.

Warto wspomnieć, że nasz wyjazd został dofinansowany ze środków z programu „Razem dla lepszej przyszłości”, pomagającego w integracji ukraińskich i polskich dzieci oraz ich rodzin. Program realizowany w partnerstwie Centrum Nauki Kopernik z UN Global Compact Network Poland, w ramach działań programu United Business for Ukraine.