„Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu”

Rzucenie palenia nie jest łatwe. Ważna jest Twoja decyzja i dobry plan.

– Motywacja. Zapisz wszystkie miłe rzeczy, których spodziewasz się doświadczyć jak już będziesz wolny od nałogu. Skup się na pozytywnych aspektach.
– Wsparcie. Uzależnienie od nikotyny jest chorobą, możesz sięgnąć po pomoc leków oraz specjalistów. Możesz wybierać spośród leków dostępnych w aptece bez recepty od lekarza.
– Nie zrażaj się. Pamiętaj, że uzależnienie od nikotyny to choroba przewlekła i nawracająca. Nawet jeśli zdarzy Ci się „wpadka” i zapalisz papierosa, nie traktuj tego jako porażki.

Zwróć się po pomoc: Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym tel. 801 108 108 lub 22 211 80 15, pon.-pt. 9.00-21.00, sob. 9.00-15.00

www.jakrzucicpalenie.pl

#sanepidkatowice #ŚwiatowyDzieńRzucaniaPalenia #rzućpalenie #nikotynizm #uzależnienie #profilaktykapaleniatytoniu

Nasza świetlica przyłączyła się do tegorocznych obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu organizując zajęcia edukacyjne dla uczniów klas II-III pt. „Dlaczego nie warto palić papierosów”. Gościliśmy również pielęgniarkę szkolną, Panią Grażynę Pawlik, która przygotowała zajęcia profilaktyczne pt. „Mamo nie pal, tato nie pal, o to Cię prosi twoje dziecko” .