KMO Młody Naukowiec ZSiP 1 Katowice z wizytą w CNK

W dniu 8 lutego 2024r. grupa Młodych Naukowców z Klubu Młodego Odkrywcy odwiedziła wraz z opiekunką koła Panią Joanna Grecką-Otrembą Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie wzięli udział w pokazach, eksperymentach, m.in. W Teatrze Wysokich Napięć czy Teatrze Robotów oraz samodzielnie doświadczali i dotykali nauki.

Sporo czasu spędzili w nowej części dot. sztucznej inteligencji oraz zmianom klimatycznym. To kierunki nowej działalności koła, stąd takie zainteresowanie. Na interaktywnych wyświetlaczach można było zaobserwować emigracje, ilość ludności, wpływ człowieka na środowisko, w tym wycinkę terenów zielonych czy emisję CO2. TO była bardzo ciekawa wycieczka edukacyjna.

Warto wspomnieć, że grupę przywitała Pani dr Zuzanna Michalska, która koordynuje działania Klubów Młodego Odkrywcy. Wyjazd w części został sfinansowany ze środków programu „Razem dla lepszej przyszłości”, pomagającego w integracji ukraińskich i polskich dzieci oraz ich rodzin. Program realizowany w partnerstwie Centrum Nauki Kopernik z UN Global Compact Network Poland, w ramach działań programu United Business for Ukraine.