„Moje zdrowie, moje prawo” – Światowy Dzień  Zdrowia 2024

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Tegoroczne obchody organizowane są pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”. Każdy z nas powinien mieć prawo do dostępu do usług zdrowotnych, edukacji i informacji oraz do bezpiecznej wody pitnej, czystego powietrza, dobrego odżywiania. Poprzez styl życia, np. unikanie używek, aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie, oszczędzanie wody czy niemarnowanie żywności, mamy wpływ na zdrowie swoje i innych. Nasza szkoła, jak co roku podejmuje aktywne działania prozdrowotne, proponując uczniom zajęcia edukacyjno- informacyjne. W świetlicy szkolnej będą to zajęcia dla klas I-III pt. „Dobry styl życia”, natomiast w klasach IV-VIII zorganizowane zostaną pogadanki podczas lekcji wychowawczych. Dzieci wykonały już gazetki szkolne i kolorowanki tematyczne. Dodatkowo wśród uczniów klas 7 zostanie przeprowadzony szkolny „Konkurs wiedzy o zdrowiu”. W Polsce 7 kwietnia obchodzimy także święto „Dzień Pracownika Służby Zdrowia” z tej okazji składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wkład pracy.