Realizujemy projekt „Kolory naszych sąsiadów” w ramach V4 Gen Mini-Grants

W październiku 2023r. rozpoczął się międzynarodowy projekt pt. Kolory naszych sąsiadów, w którym bierze udział nasza szkoła. Naszym partnerem jest szkoła podstawowa z Czech z miejscowości Šternberk . Projekt zostanie zrealizowany z grantu Funduszu Wyszehradzkiego Generacja V4. Mamy nadzieję, że udział w projekcie wzbogaci wiedzę uczestników o naszych sąsiadach i przyniesie nowe znajomości, a nawet przyjaźnie.

Krótko o projekcie:

Tytuł projektu: Colours of Our Neighbours/ Kolory naszych sąsiadów

Celem projektu jest integracja młodych ludzi w duchu tolerancji, wielokulturowości poprzez wspólne poznawanie kultury, nauki, zwyczajów narodów Czeskich, Polskich oraz Ukraińskich.

Cele szczegółowe projektu:

– poszerzenie zainteresowań krajem sąsiada-zapoznanie się z dziedzictwem kulturowym, naukowym, technologicznym kraju partnerskiego,

– praca w grupach wielokulturowych, rozwój uczucia tolerancji i empatii i uczniów,

– zdrowe współdziałania w ramach zajęć sportowych, naukowych, kulturowych,

– nawiązanie stałej współpracy z sąsiadami.

Czas trwania projektu: 2.10.2023r. – 31.03.2024r.

Kwota dofinansowania: 10 000 euro ( w tym ZSiP1Katowice 5 000 euro).