Inauguracja Miejskiego Programu Edukacji Klimatycznej „Klimatyczne Katowice”

W dnu 18.01.2024r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyła się inauguracja programu „Klimatyczne Katowice”. To autorski program, który został opracowany z myślą o uczniach klas VII. Ma pomóc młodym ludziom zrozumieć wpływ degradacji środowiska przyrodniczego na ich przyszłość, a także rozszerzyć ich wiedzę i umiejętności w obszarze edukacji o klimacie.
Nasza delegacja uczniów i nauczycieli wraz z Panem Dyrektorem reprezentowała naszą placówkę podczas tego wydarzenia.
Pani Joanna Grecka-Otremba przeprowadziła lekcję otwartą pt. Co ma wisieć, nie opadnie – smog w butelce.
Scenariusz zajęć można znaleźć na stronie programu:
Scenariusze zajęć Miejskiego Programu Edukacji Klimatycznej „Klimatyczne Katowice”

Relację z tego wydarzenia opublikowano na portalu W KATOWICACH.eu
„Klimatyczne Katowice” zmienią lekcje siódmoklasistów. Nowatorski program w katowickich podstawówkach