Realizujemy pilotażowy Program Edukacji Klimatycznej „Klimatyczne Katowice”

Z wielką radością pragniemy Państwa poinformować, że nasza szkoła wraz z 4 innymi placówkami będzie realizować pilotażowy program Edukacji Klimatycznej „Klimatyczne Katowice” przeznaczony dla klas 7. Prowadzone będą zajęcia w 4 blokach tematycznych:

Krytyka konsumpcjonizmu,

Utrata bioróżnorodności,

Antropogeniczne zmiany klimatu,

Transformacja energetyczna.

W trakcie inauguracji, w tygodniu aktywności inaugurującym program, przeprowadzono m. in:

* Lekcję fizyki, którą przeprowadziła Pani dr Joanna Grecka-Otremba podczas inauguracji programu w dniu 18.01.2024, Pałac Młodzieży w Katowicach.

* Lekcje będące wprowadzeniem do zagadnień ujętych w programie Edukacji Klimatycznej połączonej z quizem wiedzy z zakresu Edukacji Klimatycznej, jako wstępnej diagnozy ich wiedzy.

* Warsztaty klimatyczne w Centrum Edukacji.

* Konkurs plastyczny „Czyste powietrze”.

* Podczas lekcji języka polskiego odbyły się zajęcia związane z Edukacją Klimatyczną, czego efektem będzie wystawa prac wykonanych przez uczniów.

Więcej informacji: https://katowice.eu/…/miejskie…/klimatyczne-katowice