Młodzi Naukowcy edukują o zanieczyszczeniach pyłowych

Podczas prelekcji w szkolnej świetlicy KMO Młody Naukowiec ZSiP1Katowice edukował młodszych kolegów i koleżanki z klas 1-3 w jaki sposób powstaje smog, jaka jest różnica między smogiem a mgłą, w jaki sposób możemy zbadać jakość powietrza. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się co może być źródłem zanieczyszczeń m.in. w szkole, podczas codziennych czynności uczniów. Duże wrażenie zrobił na dzieciach układ pomiarowy, zawierający płytkę Micro:bit oraz czujnik zanieczyszczeń.

Dodatkowo klubowicze zaprezentowali swoje roboty hydrauliczne i opowiadali o nich. Na koniec opiekunka klubu pokazałaa kilka mikołajkowych, ciekawych doświadczeń.
Ten wspaniały błysk w oku dzieci to bezcenny widok!

Klub Młodego Odkrywcy KMO Młody Naukowiec ZSiP1Katowice dołączył do programu „Razem dla lepszej przyszłości”, pomagającego w integracji ukraińskich i polskich dzieci oraz ich rodzin. Program realizowany w partnerstwie Centrum Nauki Kopernik z UN Global Compact Network Poland, w ramach działań programu United Business for Ukraine.