Children: 1

   

  Zapraszamy od 6:30 do 17:00

  Wychowawcy: Joanna Demel, Aneta Gasz, Marzena Hącia, Helena Wieczorek, Bożena Węgrzyńska, Anna Lauer- Wochnik, Aleksandra Wallenburg

  Kierownik świetlicy: Beata Binder-Bańka 

   

  Zapisy do świetlicy

  Szanowni Rodzice!

  4 września 2023 w świetlicy szkolnej odbędą się zapisy uczniów I-III na nowy rok szkolny 2023/2024. Przypominamy, że  wymagane jest złożenie nowej Karty Zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej. Druki można pobrać ze strony internetowej szkoły (w zakładce „Świetlica”) oraz u wychowawców świetlicy.

  Regulamin Świetlicy Szkolnej

  Karta Zgłoszenia dziecka do świetlicy

   

  Rok szkolny

  2023/2024

  Świetlica szkolna jest integralną częścią szkoły i działa według ściśle wytyczonych zasad, mianowicie akceptacji, podmiotowości i indywidualizacji. Nasza świetlica jest wspólna i dzieci czują się u nas dobrze i bezpiecznie. A dzieje się tak nie bez powodu. Kierownik świetlicy z wychowawcami dokładają wszelkich starań aby zajęcia świetlicowe rozwijały twórczą inicjatywę i pobudzały rozwój umysłowy i emocjonalny. Początek każdego roku szkolnego to nowe wyzwania dla świetlicy szkolnej. Dlatego zespół wychowawców świetlicy przygotował wiele ciekawych zajęć, w tym najbardziej ulubione zajęcia plastyczne, w których dzieci będą wykonywać prace o szerokiej tematyce, różnorodnymi technikami. Od paru lat nasza świetlica bierze udział w programie "Szkoła promująca zdrowie". Nasza szkoła zdobyła prestiżowe wyróżnienie i otrzymała Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. W bieżącym roku szkolnym świetlica szkolna będzie kontynuować zajęcia o tematyce prozdrowotnej, promując tym samym wśród najmłodszych model zdrowego stylu życia. Mamy wiele pomysłów na ciekawe i innowacyjne zajęcia. Od spotkań z plastyką począwszy, przez elementy profilaktyki zachowań trudnych, do zajęć o charakterze gier ruchowych i konkursów. Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe, z którego chętnie korzystamy organizując zajęcia świetlicowe. Miły nastrój i przyjazna atmosfera sprawia, że mamy wśród naszej społeczności świetlicowej wielu miłych sympatyków.

  Zajęcia świetlicowe proponowane w bieżącym roku szkolnym:

  "Papier i nożyczki"- zajęcia plastyczne
  "Gimnastyka na wesoło"- zajęcia ruchowe
  "Spotkania z przyrodą"- zajęcia ekologiczne
  "Matematyka na wesoło"- zajęcia edukacyjne
  "Odpocznij i zrelaksuj się"- zajęcia wyciszające przy muzyce
  "Bajeczki z półeczki"- zajęcia czytelnicze
  "Zabawy z językiem niemieckim"- zajęcia językowe
   
   
  "Katowice 4 U"

  W tym roku nasze miasto obchodzi 157 rocznicę nadania praw miejskich. Z tej właśnie okazji uczniowie ZSiP nr 1 wzięli udział w koncercie plenerowym „Katowice 4 U”,  zorganizowanym przez Urząd Miasta Katowice oraz VII LO. Na scenie wystąpili laureaci „Kuźni Talentów”  oraz kółko taneczne z klasy 3a. Do obejrzenia występów zostały zaproszone klasy 4 i 5, które gorąco oklaskiwały naszych artystów.

   

   „Odpady segregujesz-przyrodę ratujesz”

  Dla uczniów klas pierwszych przeprowadzono w świetlicy zajęcia edukacyjne z okazji 30- Jubileuszowej akcji „Sprzątania Świata”. Dzieci poznały zasady segregacji śmieci oraz sposoby ich przetwarzania- recyklingu i utylizacji. Dowiedziały się jakie postawy konsumenckie należy przyjąć, aby zmniejszyć ilość śmieci, a tym samym przysłużyć się naszej Planecie.

   

  "Dzień Tornistra"

  Ogólnopolski "Dzień Tornistra” to akcja edukacyjna, która ma na celu zapobieganie zjawisku noszenia przez uczniów zbyt ciężkich plecaków szkolnych. Masa plecaka, odpowiednie  dopasowanie oraz właściwe użytkowanie odgrywają ogromną rolę w utrzymaniu prawidłowej postawy oraz zapobieganiu skrzywienia kręgosłupa. W świetlicy szkolnej odbędą się zajęcia edukacyjne związane z tym tematem. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/gis/zalecenia-dotyczace-tornistrow-szkolnych

  "Kasztanowe pajączki"
   
  Jak co roku początkiem jesieni dzieci chętnie zbierają kasztany. W naszej świetlicy zmieniły się one w kolorowe i przyjazne pajączki. Wykonanie nietrudnej pracy z użyciem drucików przysporzyło uczniom wiele radości.
   
   
   
  "Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki"

  W świetlicy prowadzona jest całoroczna akcja zbierania pustych tuszów do drukarek tzw. kartridży. Zebrane w ten sposób odpady będą przekazane do recyklingu i za uzyskane fundusze będzie zakupiona karma dla zwierzaków ze schroniska. Zapraszamy do udziału w akcji wszystkich uczniów, rodziców i pracowników.

   
  "Biedroneczki są w kropeczki"
   
  W naszej świetlicy będą odbywały się zajęcia z Panią Tatianą, asystentem kulturowym. Podczas pierwszego spotkania dzieci wykonały prace plastyczne pt. "Biedroneczki są w kropeczki".
   

  "#Sprzątamy dla Polski"

  Wychowankowie świetlicy uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów, Tadeusza Morawieckiego. Dzieci na podstawie materiałów edukacyjnych wykonały pracę plastyczną propagującą wrześniową edycję akcji, a także brały udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Zagadki Martiego”. Na zajęciach wykorzystano konspekty zajęciowe programu ekologiczno- klimatycznego Be.Eco firmy Digital University.

   

  "Światowy Dzień Mycia Rąk"

  Światowy Dzień Mycia Rąk został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w celu uświadomienia społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma mycie rąk. Wykształcenie prawidłowego nawyku mycia rąk przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Badania pokazują, że 70% ludzi nie myje rąk po skorzystaniu z toalety, a 95% nie myje ich prawidłowo. Zaniedbywanie higieny rąk może być przyczyną zakażeń dróg oddechowych, skóry i przewodu pokarmowego. Higiena rąk to najprostsza i jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania zatruciom pokarmowym, chorobom wirusowym, pasożytniczym i skórnym. W naszej świetlicy będziemy przypominać dzieciom, w jaki sposób skutecznie myć ręce. Podstawowe zasady:

  myj ręce ok. 30 sekund,

  rozpocznij od zmoczenia rąk wodą,

  nabierz tyle mydła, aby pokryły całą powierzchnię dłoni,

  dokładnie rozprowadź mydło po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane dłonie,

  pamiętaj o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz okolic kciuków,

  na koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj ręce do sucha jednorazowym ręcznikiem.

  #pssekatowice #higienarąk

  https://www.gov.pl/web/gis/jak-myc-rece-instrukcja-mycia-rak

   

  „Książka wspiera bohatera"

  Świetlica szkolna prowadzi całoroczną akcję zbiórki niepotrzebnych książek, które będą sprzedane na specjalnych kiermaszach przez Fundację Ekologiczną Arka. Za pozyskane środki pieniężne Fundacja dokona zakupu biletów do kin i teatrów dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Wszystkich DARCZYŃCÓW zapraszamy do składowania książek w drewnianej skrzynce przed świetlicą. Zbiórkę prowadzimy do czerwca 2024 roku. Zapraszamy do udziału.

   

  "Świetlica zwierzakom"

  Jak co roku świetlica szkolna organizuje akcję pomocy zwierzętom. Większość dzieci kocha zwierzaki. Chcemy pokazać uczniom naszej szkoły, że warto pomagać czworonogom. Dlatego w tym roku szkolnym pod hasłem „Świetlica zwierzakom”, wspólnie z klubem „Rezonans” zbieramy artykuły, takie jak: suchą i mokra karmę, siedziska, koce, pledy, miski, obroże, smycze itp.  Do naszej akcji włączy się również Szkolne Koło Wolontariatu. Zbiórka potrwa do 10 listopada 2023. Zbliża się zimno, pomyślmy więc cieplutko o zwierzakach.

   

  "Mały Patriota"

  Uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pt. "Mały Patriota", które odbyły się z okazji przypadającego 11 listopada, święta odzyskania przez Polskę Niepodległości.

   

  "Zabawa z matematyką"

  W świetlicy szkolnej wspieramy rozwój dzieci, dlatego też współpracując z MP nr 55, organizowane są zajęcia "Zabawa z matematyką". Tym razem gościliśmy grupę "Muchomorków".

   

  "Hałas wokół nas"

  Uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach profilaktycznych z udziałem pielęgniarki szkolnej, Pani Grażyny Pawlik. Dowiedzieli się dowiedzieli się jak zbudowany jest układ słuchu oraz w jaki sposób funkcjonuje. Poznali również negatywne skutki przebywania w nadmiernym hałasie, zwłaszcza dla dzieci w wieku szkolnym.

   

  "Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu"

  Rzucenie palenia nie jest łatwe. Ważna jest Twoja decyzja i dobry plan.

  - Motywacja. Zapisz wszystkie miłe rzeczy, których spodziewasz się doświadczyć jak już będziesz wolny od nałogu. Skup się na pozytywnych aspektach.
  - Wsparcie. Uzależnienie od nikotyny jest chorobą, możesz sięgnąć po pomoc leków oraz specjalistów. Możesz wybierać spośród leków dostępnych w aptece bez recepty od lekarza.
  - Nie zrażaj się. Pamiętaj, że uzależnienie od nikotyny to choroba przewlekła i nawracająca. Nawet jeśli zdarzy Ci się „wpadka” i zapalisz papierosa, nie traktuj tego jako porażki.

  - Zwróć się po pomoc: Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym tel. 801 108 108 lub 22 211 80 15, pon.-pt. 9.00-21.00, sob. 9.00-15.00

  www.jakrzucicpalenie.pl

  #sanepidkatowice #ŚwiatowyDzieńRzucaniaPalenia #rzućpalenie #nikotynizm #uzależnienie #profilaktykapaleniatytoniu

   Nasza świetlica przyłączyła się do tegorocznych obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu organizując zajęcia edukacyjne dla uczniów klas II-III pt. "Dlaczego nie warto palić papierosów". Gościliśmy również pielęgniarkę szkolną, Panią Grażynę Pawlik, która przygotowała zajęcia profilaktyczne pt. "Mamo nie pal, tato nie pal, o to Cię prosi twoje dziecko" .

   

  "Dzień Czystego Powietrza"

  14 listopada obchodzony był Dzień Czystego Powietrza, który został ustanowiony w 2005 roku przez Fundację Ekologiczną Arka. Co roku włączamy się z tej okazji do kampanii społecznej na temat zanieczyszczeń powietrza w Polsce. Nasi uczniowie na godzinach wychowawczych w kl. 4-8 i zajęciach świetlicowych w kl. 1-3 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „Co to jest smog i jak z nim walczyć”. Odbył się także konkurs plastyczny, a wyróżnione prace zostaną wyeksponowane na gazetkach w korytarzu szkolnym.

   

  "Dyniowe cuda" 

  Sezon na dynie w pełni dlatego w świetlicy na zajęciach plastycznych również postanowiliśmy stworzyć własne dynie z papieru. Oto piękne efekty naszej pracy.

  „Oblicza Korfantego w 150 rocznicę urodzin”

  Z okazji 150 rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego Muzeum Historii Katowic przygotowało wystawę planszową pt. „Oblicza Korfantego w 150. rocznicę urodzin”. Dzięki współpracy z muzeum, mieliśmy okazję wypożyczyć ją i zaprezentować uczniom naszej szkoły. Wydarzeniu towarzyszyły interesujące lekcje muzealne dla uczniów klas 6 i 7, które przeprowadził Pan Sławomir Stanowski. Serdecznie dziękujemy!

   

  "Zapisy na półkolonie zimowe"

  Ferie 2024 – półkolonie dla dzieci w wieku od 7–11 lat.

  I Turnus 29.01 – 02.02.2024, II Turnus 05 – 09.02.2024

  W programie półkolonii zaplanowano: wycieczkę autokarową, wyjście do kina, muzeum, warsztaty plastyczne i taneczne, zajęcia sportowe, basen kryty, wyżywienie (śniadanie, obiad). Opłata za uczestnictwo wynosi: 300,00 zł / 1 turnus. Zapisy trwają do 22 grudnia 2023- dzieci z Zespołu Szkół i Placówek nr 1 w świetlicy szkolnej, dzieci z zasobów Spółdzielni w sekretariacie Klubu Rezonans w godzinach 11.00 – 17.00. Szczegóły znajdują się na stronie Spółdzielni www.smpaderewski.pl

  Kontakt: Klub Rezonans telefon 32 256-40-20, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                                                                       

  "VIII Wojewódzki Festiwal Talentów"

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasi uczniowie wspaniale zaprezentowali się podczas VIII Wojewódzkiego Festiwalu Talentów, który odbył się w Miejskim Domu Kultury "Koszutka" filia "Dąb" w Katowicach. Aleksandra Łapko z klasy 5a "wytańczyła" II miejsce, a Julia Rygus zdobyła wyróżnienie w kategorii taniec. Uczennice z klasy 6a- Marta Michnik i Marysia Węglarz rywalizowały w kategorii śpiew, a kółko taneczne z klasy 3a pokazało swoje umiejętności taneczne startując w młodszej grupie wiekowej. Wszystkim uczestnikom konkursu należą się brawa, a laureatkom serdeczne gratulacje!

   

  "Miś jak malowany"

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia na zajęciach plastycznych w świetlicy uczniowie mieli okazję namalować swojego ukochanego misia lub misia z wyobraźni. Dzieci są bardzo kreatywne i mają ciekawe pomysły dlatego powstała piękna galeria prac, która zdobi naszą świetlicę.

   

  "Świetlica zwierzakom"

  Świetlica szkolna zakończyła zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt pod hasłem „Świetlica zwierzakom”. Karma, smakołyki, zabawki i posłania zostały przekazane wolontariuszom Fundacji „Przystanek Schronisko”, którym jak co roku, towarzyszyły pieski Fruzia i Bubuś. Do naszej akcji włączył się osiedlowy Klub „Rezonans”, od lat wspierający zbiórkę. Uczniom i rodzicom naszej szkoły dziękujemy za przekazane dary!

   

  "Barbórka"

  W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pt. „Barbórka”, podczas których uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z grupy „Muchomorki” z MP 55, obejrzeli filmik dydaktyczny, zapoznali się z insygniami i strojem górniczym oraz tradycyjnym strojem śląskim.

   

  "Spotkania z asystentem kulturowym"

  W poniedziałkowe i piątkowe poranki, w naszej świetlicy gościliśmy Panią Tetianę Kovab, asystenta kulturowego, która zapraszała dzieci na zajęcia plastyczne. Podczas spotkań powstało wiele ciekawych prac, a uczniowie pochodzący z różnych krajów mieli możliwość tworzyć w grupie i integrować się między sobą.

   

  HELIX_TAGS:

  Godziny lekcyjne

  • Lekcja 1: 08:00 - 08:45
  • Lekcja 2: 08:50 - 09:35
  • Lekcja 3: 09:45 - 10:30
  • Lekcja 4: 10:40 - 11:25
  • Lekcja 5: 11:45 - 12:30
  • Lekcja 6: 12:50 - 13:35
  • Lekcja 7: 13:55 - 14:40
  • Lekcja 8: 14:45 - 15:30
  • Lekcja 9: 15:35 - 16:20

  Sekretariat Szkolny

  Pn.-Pt     07:00-15:00

  So, Nd    nieczynne

  Szybki kontakt

  Szkoła Podstawowa nr 12
  im. Ignacego Paderewskiego

  • ul. Paderewskiego 46, 40-282 Katowice
  • tel. 32 255 50 36
  • mail: sekretariat@zsip1katowice.edu.pl
  © 2017 Your Company. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme