HELIX_TAGS:

    Children: 1

    Rok szkolny

    2022/2023

    Świetlica szkolna jest integralną częścią szkoły i działa według ściśle wytyczonych zasad, mianowicie akceptacji, podmiotowości i indywidualizacji. Nasza świetlica jest wspólna i dzieci czują się u nas dobrze i bezpiecznie. A dzieje się tak nie bez powodu. Kierownik świetlicy z wychowawcami dokładają wszelkich starań aby zajęcia świetlicowe rozwijały twórczą inicjatywę i pobudzały rozwój umysłowy i emocjonalny. Początek każdego roku szkolnego to nowe wyzwania dla świetlicy szkolnej. Dlatego zespół wychowawców świetlicy przygotował wiele ciekawych zajęć, w tym najbardziej ulubione zajęcia plastyczne, w których dzieci będą wykonywać prace o szerokiej tematyce, różnorodnymi technikami. Od paru lat nasza świetlica bierze udział w programie "Szkoła promująca zdrowie". Nasza szkoła zdobyła prestiżowe wyróżnienie i otrzymała Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. W bieżącym roku szkolnym świetlica szkolna będzie kontynuować zajęcia o tematyce prozdrowotnej, promując tym samym wśród najmłodszych model zdrowego stylu życia. Mamy wiele pomysłów na ciekawe i innowacyjne zajęcia. Od spotkań z plastyką począwszy, przez elementy profilaktyki zachowań trudnych, do zajęć o charakterze gier ruchowych i konkursów. Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe i plac zabaw dla dzieci, z których chętnie korzystamy organizując zajęcia świetlicowe. Miły nastrój i przyjazna atmosfera sprawia, że mamy wśród naszej społeczności świetlicowej wielu miłych sympatyków.

    Zajęcia świetlicowe proponowane w bieżącym roku szkolnym:

    "Kolorowa świetlica"- zajęcia plastyczne
    "Przyroda wokół nas"- zajęcia ekologiczne
    "Matematyka na wesoło"- zajęcia edukacyjne
    "Jestem spostrzegawczy- myślę logicznie"- zajęcia edukacyjne
    "Odpocznij i zrelaksuj się"- zajęcia wyciszające przy muzyce
    "Bajeczki z półeczki"- zajęcia czytelnicze
    "Z niemieckim za Pan Brat"- zajęcia językowe

    Międzynarodowy Dzień Kropki to inicjatywa mająca pobudzić kreatywność młodych ludzi i zachęcić ich do tworzenia. W świetlicy szkolnej uczniowie zaprezentowali swój talent plastyczny i wykonali ciekawy, kolorowy plakat przedstawiający jedyne i niepowtarzalne kropki z dziecięcej wyobraźni.

     

     "Sprzątanie świata"

    W dnach 16-18 września odbył się finał ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczne „sprzątanie” odbyło się pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze” i zachęcało do systematycznego segregowania odpadów. W naszej świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne  przypominające, w jaki sposób wykonywać to prawidłowo pt. „Czysty świat zyskujesz, gdy odpady segregujesz”.

     

    "Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych"

    Podczas „Tygodnia dla profilaktyki zakażeń” w naszej placówce odbyły się działania uświadamiające potrzebę dbania o własne zdrowie oraz kształtujące umiejętności niezbędne do jego ochrony. W świetlicy szkolnej gościliśmy pracowników Sekcji Oświaty Zdrowotnej Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Katowicach. Pani Barbara Kijanka oraz Pani Anna Kuczyńska przekazały uczniom klas I-III niezbędną wiedzę na temat chorób zakaźnych oraz sposobów ich zapobiegania. Dzieci w przystępny sposób zostały zaznajomione również z tematyką szczepień. Zajęcia profilaktyczne pt. "Zapobieganie chorobom zakaźnym", przeprowadzone przez pielęgniarkę szkolną, były podsumowaniem najważniejszych zasad higienicznych. Uczniowie klas starszych utrwalili swoją wiedzę na lekcjach wychowawczych, dzięki filmom edukacyjnym oraz materiałom dydaktycznym przygotowanym przez MEiN. Zarówno w szkole , jak i przedszkolu, przygotowane zostały gazetki informacyjne, a w świetlicy szkolnej wystawa edukacyjna na temat chorób zakaźnych. W obchody „Tygodnia dla profilaktyki zakażeń” aktywnie włączyły się najmłodsze dzieci. Przedszkolaki z grupy „Biedronki” oraz "Muchomorki" dowiedziały się jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co robić, aby zapobiegać chorobom zakaźnym. Poznały zasady dbania o zdrowie oraz jak ważna jest profilaktyka, dbanie o higienę osobistą, zdrowe odżywanie i ruch na świeżym powietrzu. Pozyskały wiedzę o pracy lekarzy oraz informacje dlaczego warto się szczepić.

     

    "Dzień bez samochodu"

    22 września obchodziliśmy Dzień Bez Samochodu, który wieńczy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Corocznie nasi uczniowie włączają się do międzynarodowej kampanii proekologicznej, propagującej rezygnację z jeżdżenia po mieście autem i wybieranie alternatywnych środków transportu- zwłaszcza roweru. W świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne dla kl. 1-3 na których uczniowie dowiedzieli, że zmiana środków transportu pozytywnie wpływa na jakość powietrza, ilość emitowanego hałasu, łatwość poruszania się po centrum, a przede wszystkim na zdrowie jego mieszkańców.

     

    Akcja "Pomagamy zwierzętom"

    Świetlica szkolna wspólnie z osiedlowym klubem „Rezonans” organizuje akcję zbierania artykułów dla zwierząt, które przebywają w schronisku. Liczymy na to, że dla wielu uczniów naszej szkoły los bezdomnych zwierząt nie jest obcy. Do naszej akcji włącza się również szkolne koło Wolontariatu. Zbiórka potrwa do 15 października. Wsparcie dla schroniska- przekazanie karmy, siedlisk, misek itp. z pewnością przyczyni się do polepszenia warunków, w jakich znalazły się zwierzęta. Dary gromadzimy w  świetlicy szkolnej. Pokażmy, że szacunek i miłość do zwierząt są w życiu ważne!

     

     "Bajeczki z półeczki"

    W październiku w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia czytelnicze dla uczniów kl. I z cyklu „Bajeczki z półeczki”. Zajęcia, których celem jest zachęcenie dzieci do czytania książek, poprowadziła p. Agnieszka Swobodzińska z MBP nr 23 w Katowicach. W czasie głośnego czytania na „wesoło” dzieci wysłuchały wiersza J. Papuzińskiej pt. „Bajka Szachrajka” (z tomiku wierszy „Rozwesołki”). Dzieci brały także udział w zabawie ruchowej z książeczką Herve Tulleta-  Książka z dziurą, która uczy wyobraźni, kreatywności i podążania za własną fantazją.

     

    "Błyskotliwy Pierwszak-

    czyli bezpieczna droga do szkoły"

    Uczniowie klas I wzięli udział w spotkaniu z Dzielnicowymi Komisariatu I Policji w Katowicach zorganizowanym w naszej świetlicy przez pedagoga szkolnego. Dzieciom przypomniane zostały podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Poznały również elementy odpowiedzialnej pracy stróżów prawa i ich ważnej roli.

     

    "Światowy Dzień Mycia Rąk"

    Światowy Dzień Mycia Rąk ustanowiony został przez ONZ w celu uświadomienia społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma mycie rąk. Wykształcenie prawidłowego nawyku mycia rąk przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Badania pokazują, że 70% ludzi nie myje rąk po skorzystaniu z toalety, a 95% nie myje ich prawidłowo. Higiena rąk to najprostsza i jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania zatruciom pokarmowym, chorobom wirusowym, pasożytniczym i skórnym. Nasza placówka włącza się w obchody Światowego Dnia Mycia Rąk i we współpracy z Sekcją Oświaty Zdrowotnej Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Katowicach organizuje zajęcia edukacyjno- profilaktyczne dla uczniów klas I-III oraz dzieci z MP 55.

    Dlaczego trzeba myć ręce?

    Każde dotknięcie klamki, banknotu czy poręczy w autobusie sprawia, że na nasze ręce dostaje się od 100 do 10 tys. komórek drobnoustrojów. To bomba bakteryjna, którą rozbroić może tylko mycie rąk. Wystarczy kilkadziesiąt sekund myć ręce, by oczyścić je z 90 proc. bakterii. Żeby uzyskać najlepszy efekt potrzebne jest niecała minuta.

    Jak myć ręce?

    • myj ręce ok. 30 sekund,
    • rozpocznij od zmoczenia rąk wodą,
    • nabierz tyle mydła, aby pokryły całą powierzchnię dłoni,
    • dokładnie rozprowadź mydło po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane dłonie,
    • pamiętaj o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz okolic kciuków,
    • na koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj ręce do sucha jednorazowym ręcznikiem.

    Myjąc ręce w miejscu publicznym staraj się nie dotykać umytymi rękoma klamek, drzwi oraz innych elementów wyposażenia, mogą znajdować się na nich liczne bakterie. Wychodząc możesz posłużyć się papierowym ręcznikiem, który ograniczy kontakt z drobnoustrojami. Zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.gov.pl/web/gis/jak-myc-rece-instrukcja-mycia-rak gdzie znajdują się materiały Głównego Inspektoratu Sanitarnego, również w języku ukraińskim.

     

     "Dbam o zdrowie"

    W świetlicy rozpoczęliśmy zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I ujęte w programie innowacji pedagogicznej „W szkole się dowiem, jak dbać mam o zdrowie”, której podstawowym celem jest kształtowanie u dzieci postaw prozdrowotnych i uświadamianie potrzeby dbania o własne zdrowie. Zajęcia będą realizowane dla pierwszoklasistów uczęszczających do świetlicy szkolnej. W październiku odbyły się pierwsze zajęcia pt. „Dbam o zdrowie”, podczas których dzieci poznały założenia programu, obejrzały film edukacyjny „Zuzka i piramida zdrowia”, rozwiązywały zagadki o owocach oraz poznały piosenkę „Zdrowia smaki”. Zajęcia urozmaiciła gra dydaktyczna oraz owocowy poczęstunek, dostarczony do naszej świetlicy prosto z sadu.

     

    "Wolontariat w świetlicy"

    Świetlica szkolna zaprosiła uczennice z klasy VIII b do wspólnej zabawy z pierwszoklasistami. Wszyscy mieli okazję się poznać i uczestniczyć w ciekawych zajęciach. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

     

    Akcja "Myjemy ręce!"

    Z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk w ZSiP nr 1 odbyły się liczne inicjatywy przypominające wszystkim jak bardzo istotne jest przestrzeganie na co dzień higieny. Uczniowie klas I-III utrwalili techniki prawidłowego mycia rąk i pod opieką swoich wychowawców zastosowali je wzorowo w praktyce. W klasach odbyły się rozmowy na temat zarazków, bakterii i wirusów, ciekawe eksperymenty oraz zajęcia plastyczne. Do akcji dołączyły dzieci z MP 55, które przeprowadziły doświadczenie „Bakterie i wirusy” z użyciem wody, pieprzu i mydła, rozwiązywały zagadki tematyczne, rysowały i śpiewały piosenki o nawykach higienicznych.

     

    "Dzień Zdrowego Śniadania"

    Pierwsze śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, szczególnie dla dzieci - przypominają eksperci. 8 listopada w Polsce po raz drugi obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania. Jego celem jest zachęcenie do zdrowego odżywania się. Proponujemy wszystkim włączyć się w obchody i przygotować w tym dniu dla całej rodziny zdrowe i smaczne śniadania.

    Dlaczego jest najważniejszym posiłkiem dnia?

    • Ważne jest rozpoczęcie dnia posiłkiem, który dostarczy energii i niezbędnych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania.
    • Uczniowie, którzy nie jedzą drugiego śniadania, częściej skarżą się na bóle głowy, złe samopoczucie, rozdrażnienie i konflikty z rówieśnikami, a także mają gorsze wyniki w nauce.
    • Osoby, które codziennie spożywają śniadania mają o 16% mniejsze ryzyko rozwoju nadciśnienia tętniczego, o 18% zespołu metabolicznego, 19% cukrzycy typu 2 i o 20% otyłości, w porównaniu do osób jedzących śniadanie sporadycznie.

    Co na śniadanie?

    • Produkty zbożowe pełnoziarniste, np. pieczywo, płatki zbożowe (owsiane, żytnie, gryczane)
    • Produkty mleczne (mleko, jogurt, kefir, maślanka, ser żółty, twaróg) – połączenie w jednym posiłku produktów zbożowych i mlecznych pozwala na lepsze wykorzystanie przez organizm białka znajdującego się w zbożach.
    • Produkty białkowe (wędliny – najlepiej upieczone samodzielnie, pasty z roślin strączkowych lub jajka).
    • Duża ilość warzyw lub/i owoców.

    Drugie śniadanie

    • Powinno zapewnić energię na cały dzień w szkole lub w pracy.
    • Najlepiej gdy jest spożywane 3–4 godziny po pierwszym śniadaniu

    Źródła

    https://ncez.pzh.gov.pl/abc-zywienia/sniadanie-dlaczego-to-najwazniejszy-posilek-dnia/

    https://pacjent.gov.pl/diety/jak-skomponowac-drugie-sniadanie-do-szkoly

     

    "Mały Patriota"

    Dzieci uczęszczające do naszej świetlicy wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Mały Patriota”  podczas których dowiedziały się czym jest niepodległość, jak należy szanować flagę, godło, Prezydenta Polski, a także polskich bohaterów, którzy przyczynili się do tego, że nasz kraj istnieje.

     

    "Nie pal przy mnie, proszę"

    17 listopada przypada " Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu". Z tej okazji dzieci uczęszczające do świetlicy wzięły udział w zajęciach profilaktycznych na temat szkodliwości palenia tytoniu przeprowadzonych przez pielęgniarkę szkolną. Uczniowie klas I-IV przygotowali prace na konkurs plastyczny pt. "Nie pal przy mnie, proszę" zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Katowicach. Poniżej prezentujemy galerię prac.

     

    "Dzień czystego powietrza"

    Wychowankowie świetlicy uczestniczyli w zajęciach ekologicznych z kampanii informacyjno-edukacyjnych „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre”,  przygotowanej przez Urząd Województwa Śląskiego, Instytut Ekologii i Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Na zajęciach dzieci obejrzały materiały filmowe i wzięły udział w pogadance na temat powstawania i skutkach zdrowotnych smogu sposobach walki o czyste powietrze, a także skąd czerpać aktualną informację o stanie powietrza w swoim miejscu zamieszkania. W ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza dzieci wykonały również tematyczne kolorowanki i gazetkę ścienną.

     

    "Jak pokonać króla"

    W naszej świetlicy gościliśmy p. Agnieszkę Hańczyc z Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 23 w Katowicach, która przygotowała zajęcia dla uczniów klas I pt. „Jak pokonać króla”. Dotyczyły one niełatwych zagadnień i trudnych słów, takich jak choroba, pandemia, koronawirus czy też antybiotyki. Pani Agnieszka przekazała je jednak w ciekawy i przystępny sposób, za pomocą bajki własnego autorstwa, prezentowanej w teatrzyku kamishibai. Na zakończenie dzieciom zaprezentowane zostały książki związane z tematyką spotkania mi.in. „Sekretne życie wirusów”, „Gorączka”, „Sposób na koronawirusa”, „Zasmarkana bajka”, które mogą wypożyczyć odwiedzając osiedlową bibliotekę. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach akcji „Wirusoochrona”, w której nasza szkoła bierze aktywny udział.

     

    "Świetlica zwierzętom"

    Świetlica szkolna zakończyła akcję na rzecz pomocy dla bezdomnych zwierząt pod hasłem „Świetlica zwierzętom”. Do naszej akcji włączył się osiedlowy Klub „Rezonans”, który też przeprowadził zbiórkę i dostarczył karmę i inne produkty. Na spotkanie przyjechali wolontariusze z Fundacji „Przystanek Schronisko”,  którym towarzyszyły pieski Fruzia i Bubuś . Uczniowie klas I biorący udział w spotkaniu dowiedzieli się wielu cennych informacji na temat prawidłowej opieki i bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami. Wszystkim uczestnikom naszej akcji  serdecznie dziękujemy za dobre serca!

     

    "Laureatki Wojewódzkiego Festiwalu Talentów"

     Z dumą informujemy, że nasze uczennice wspaniale zaprezentowały się na VII Wojewódzkim Festiwalu Talentów zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb" w Katowicach i zdobyły nagrody w kategorii taniec, w swoich grupach wiekowych: Gabriela Kwarciak z klasy 3c zajmując miejsce II, a Magdalena Mendak z klasy 8c miejsce III. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     

    "Trzymamy się prosto"

    W ramach prozdrowotnej innowacji pedagogicznej przeprowadzanej w świetlicy, uczniowie klas I wzięli udział w zajęciach pt. "Trzymamy się prosto". Dzieci przypomniały sobie jak wygląda prawidłowa postawa ciała, w jaki sposób prawidłowo nosić plecak szkolny, a także jak należy siedzieć przy biurku czy ławce by chronić swój kręgosłup od najmłodszych lat.

     

    "Dzień Pluszowego Misia"

    Światowy Dzień Pluszowego Misia to jedno z tych małych świąt, które bardzo chętnie obchodzimy w świetlicy szkolnej. Z tej okazji dzieci podczas zajęć plastycznych wykonały piękne i kreatywne prace przedstawiające pluszowe misie. Wszak chyba każdy z nas, zarówno dzieci jak i dorosłych zna, ma lub miał tą przemiłą zabawkę.

     

    " Bombka na katowickim Rynku"

    Już po raz kolejny własnoręcznie wykonana bombka reprezentująca naszą Placówkę zawiśnie na choince, na katowickim Rynku. Zachęcamy do zwiedzania miasta i odnalezienia naszej ozdoby na świątecznym drzewku.

     

    "Barbórka w świetlicy"

    W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z okazji "Barbórki". Uczniowie klas młodszych oraz dzieci z MP 55 obejrzeli prezentację multimedialną, zostali zapoznani ze strojem górniczym oraz damskim strojem śląskim.

     

    "Książka wspiera Bohatera"

    Fundacja Ekologiczna Arka prowadzi zbiórkę niepotrzebnych książek, które zostają sprzedane na specjalnych kiermaszach. Za pozyskane środki pieniężne będą fundowane bilety do kin i teatrów dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Uczniów SP nr 12 zapraszamy aby przyłączyć się do zbiórki książek, które już zostały przeczytane w ich domach i mogą być oddane. W naszej szkole zbiórka książek prowadzona jest w świetlicy, można je wkładać do drewnianej skrzynki przy gazetce reklamującej akcję.

     

    "Bajkowy Świat Europy"

    W dniu 8 grudnia 2022r. odbył się Miejski Konkurs Edukacyjny dla świetlic szkolnych pt. „Bajkowy Świat Europy”. Naszą szkołę reprezentowała Aurelia Bugaj- Pniak z klasy 1b. Dziewczynka zajęła II miejsce. Uczennicę przygotowała mgr Bożena Węgrzyńska. Gratulujemy wysokiego wyniku!

     
    "Drużyna SIR PET-ERA"
     
    Wychowankowie świetlicy przystąpili do III edycji programu ekologicznego pt. "Drużyna SIR PET-ERA". Celem programu jest nauka prawidłowych zasad segregacji odpadów, że szczególnym naciskiem na opakowania z tworzyw sztucznych. Organizatorem projektu jest firmą Rekpol oraz  PepsiCo Polska.
     
     
    "Zima lubi dzieci"
    Zajęcia ruchowe na boisku szkolnym zimą - dlaczego nie?  Dzieci uwielbiają zabawy na śniegu.
     
     
     
    "Świąteczne zajęcia plastyczne" 
    Piękne, kreatywne i kolorowe ozdoby świąteczne powstały podczas świetlicowych zajęć plastycznych.
     
     
     
     "Kolędowanie przy choince"
    W świetlicy szkolnej odbyło się "Kolędowanie przy choince", w którym uczestniczyły zaproszone klasy oraz dzieci z MP 55 w Katowicach. Życzymy wszystkim najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia, ciepłych w sercu, mroźnych na zewnątrz, rodzinnych i tych wymarzonych. Spełnienia marzeń i wiele szczęścia w Nowym Roku.

     

    „ Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki”

    Świetlica szkolna organizuje akcję dla dzieci i rodziców Zespołu Szkół i Placówek nr 1, która polega na zbiórce pustych tuszy atramentowych. Wszystkich chętnych zapraszamy do zbiórki! Pojemnik na puste tusze atramentowe ustawiony jest przed świetlicą na korytarzu. Zebrane w ten sposób odpady firma „Eko-system” przekazuje  do recyklingu, a za uzyskane fundusze  kupuje karmę dla zwierzaków ze schronisk (do teraz już kupiono 20 ton). W ramach kampanii „ PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI i DOKARMIAJ ZWIERZAKI” dzieci przedszkolne i szkolne naszego Zespołu uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, dotyczących zasad segregacji pustych tuszy do drukarek tzw. kartridży, ochrony środowiska przed odpadami i oszczędzania surowców nieodnawialnych. 

     

    "Weź nie smoguj. Weź oddychaj."

    Uczniowie naszego Zespołu przystąpili do III edycji kampanii informacyjnej Tauronu pt. " Weź nie smoguj. Weź oddychaj". Kampania promuje ciepło sieciowe jako najlepsze rozwiązanie na ograniczenie smogu w miastach, przedstawia fakty na temat elektrociepłowni i prezentuje oszczędne sposoby korzystania z ciepła. Wychowankowie świetlicy, w ramach kampanii obejrzeli filmiki edukacyjne i wzięli udział w pogadance "Jak efektywnie korzystać z ciepła sieciowego z korzyścią dla siebie i środowiska?". Natomiast uczniowie kl. 4-8 zrealizują cele kampanii na lekcjach wychowawczych.

     

    "Bezpieczne ferie zimowe"

    Rozpoczynamy ferie zimowe. Niezależnie od tego, gdzie będą spędzane czy będzie to wypoczynek zorganizowany, czy też ferie spędzone w domu lub na półkoloniach, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa. Przyłączamy się do akcji "Bezpieczne ferie zimowe 2023" podczas której nasi uczniowie będą brali udział w zajęciach informacyjno- edukacyjnych i prezentujemy materiały przesłane przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Katowicach. Zachęcamy również do odwiedzenia strony Ministerstwa Edukacji Narodowej gdzie można znaleźć informacje o wypoczynku https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczne-ferie-zimowe-2023

    Uczestnicy półkolonii zimowych, które odbyły się w naszej szkole, wzięli udział w zajęciach promujących bezpieczne i zdrowe spędzanie czasu wolnego. Przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne, plastyczne oraz komputerowe, podczas których dzieci utrwaliły wiedzę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz odpowiedniego zachowania w czasie sportów i zabaw zimowych. Przypomniane zostały również ważne telefony alarmowe oraz instytucje do których można zgłosić się po pomoc.

     

     "Bezpieczni w Internecie"

    Uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach edukacyjnych z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Zajęcia miały na celu utrwalenie podstawowych zasad spędzania czasu przed komputerem. Pomocna w tym była drużyna Sieciaków: Ajpi, Netka, Spociak i Kompel świetnie radząca sobie z zagrożeniami w cyberprzestrzeni.

     

    "Walentynkowe serca"

    zajęcia plastyczne

     

    „Drugie życie butelki PET”

    W ramach realizacji programu „Drużyna SIR PET-ERA” dzieci ze świetlicy wzięły udział w zajęciach edukacyjnych na temat segregacji i recyklingu odpadów, zwłaszcza tych plastikowych. Wykonały pracę plastyczną pt. „Zima” z wykorzystaniem materiałów odpadowych, w tym butelek PET. Wykonane prace zostały wyeksponowane na wystawie przed wejściem do świetlicy, obok gazetki promującej zasady segregacji i przetwarzania śmieci.

     

    "Światowy Dzień Kota"

    Wychowankowie świetlicy włączyli się do obchodów Dnia Kota. Wykonali kolorowanki oraz rysunki kotów i ich bajkowych wcieleń. Z uzyskanych materiałów zrobili gazetkę ścienną. W trakcie pracy, dzieci opowiadały historyjki o zwyczajach i potrzebach swoich kotów. Historia Dnia Kota ma swój początek we Włoszech. Na pomysł ustanowienia takiego dnia w 1990 roku wpadła dziennikarka włoskiego magazynu, a czytelnicy w plebiscycie wybrali datę dla tego święta - 17 lutego. W Polsce święto zostało ustanowione z inicjatywy miesięcznika „Kot” oraz Cat Club w Łodzi w roku 2006. Święto ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

     

    "Konkurs plastyczny"

    Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną nr 23 w Katowicach.

    "Magiczny Box"

    Świetlica szkolna zaprasza uczniów do udziału w zabawach edukacyjnych z udziałem Magicznego Boxu, którego zakup został sfinansowany z Funduszu UNICEF. Urządzenie zawiera zestaw gier i zabaw dla uczniów klas I-III, które mają pozytywny wpływ na interakcje dzieci, a także wspierają ich socjalizację. Magiczny Box daje możliwości wspaniałej, aktywnej zabawy w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych.

     

    "Światowy Dzień Wody"

    Uczniowie kl.1-3 w świetlicy uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Wody. W tym roku po raz trzeci z Polską Akcją Humanitarną, organizacją pozarządową pomagającą ofiarom konfliktów zbrojnych i klęsk żywiołowych, która szczególnie specjalizuje się w  zapewnianiu dostępu do czystej wody, odpowiednich warunków sanitarnych w krajach objętych klęską suszy. Wychowankowie świetlicy z okazji Światowego Dnia Wody wzięli udział w zajęciach edukacyjnych na podstawie materiałów przesłanych przez PAH, obejrzeli filmiki edukacyjne pt. „Woda nie tylko w kranie”, „Oszczędzanie wody to za mało”, a także wzięli udział w pogadance pt. ” Jak oszczędzać wodę?”. Ponadto w klasie pierwszej odbyły się zajęcia plastyczne promujące Światowy Dzień Wody, a prace dzieci  zostały zaprezentowane na wystawie w świetlicy.

     

    "Dbajmy o czystość rąk"

    W świetlicy szkolnej gościliśmy Panią pielęgniarkę, która przeprowadziła pogadankę na temat chorób brudnych rąk. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się o najprostszym sposobie ochrony przed wieloma groźnymi chorobami, poprzez częste mycie rąk. Wydaje się to takie proste i oczywiste, a jednak tasiemczyca i glistnica, czy inne choroby zakaźne ciągle funkcjonują w naszym środowisku. Pani pielęgniarka podała najważniejsze informację o tym, co wywołuje te choroby i jak się ustrzec przed zachorowaniem. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania.

     

    "Woda to nasz skarb"

    W marcu, uczniowie kl. 1-3 wzięli udział w pogadance pt. „Co dla ludzi oznacza brak dostępu do czystej wody?”. Poznali przyczyny i skutki kryzysów wodnych, a także formy udzielanej pomocy ludziom na obszarach klęsk żywiołowych, czy konfliktów zbrojnych. Na zajęciach dzieci wykonały pracę plastyczną o wymiarach 170 x 100 cm złożoną z 24 elementów, ułożoną w logiczną całość. Prezentujemy ją przed wejściem do świetlicy szkolnej. Zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie materiałów przesłanych przez Polską Akcję Humanitarną.

     

    "Miesiąc dla zdrowia w ZSiP nr 1"

    Społeczność szkolną- uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców- wszystkich bez wyjątku, zapraszamy do udziału w akcji „Miesiąc dla Zdrowia w ZSiP nr 1”. Z tej okazji przez cały kwiecień przewidziane są różnorodne działania prozdrowotne. Szczegóły znajdują się w dołączonym harmonogramie. Zróbmy coś dobrego dla naszego zdrowia!

    Harmonogram

    „Miesiąca dla zdrowia w ZSiP nr 1”

    L.P.

    Data/godzina

    Działanie

    Dla kogo

    1.

    3.04 2023

    Poniedziałek

    9:00-9:40

    9:50-10:30

    „Zdrowie dla wszystkich”- prelekcja z udziałem pracowników PSSE Katowice

    Klasy IV-V

    2.

    12.04.2023

    Środa

     

    Zajęcia ruchowe pt „Każdy powie ruch to zdrowie”-  tor przeszkód „głodne małpki”: elementy integracji sensorycznej, ćwiczenia postularne, ćwiczenia relaksacyjne

    (sala gimnastyczna)

     

    Przedszkolaki

     

    3.

    14.04.2023

    Piątek

    9:00-11:00

    „Świetlicowy Dzień Zdrowia”:

    zajęcia edukacyjne, zajęcia ruchowe przy muzyce, wysiewanie roślin

    Klasy I-III

    4.

    17.04.2023

    Poniedziałek

    8:00-8:45

    „Młody naukowiec w krainie zanieczyszczeń”- eksperymenty z KMO w świetlicy szkolnej

    Klasy I-III

    5.

    19.04.2023

    Środa

    12:45-13:30

    „Gdzie paskudy piorą brudy”- zajęcia edukacyjne z udziałem pracownika MBP nr 23 w Katowicach

    (świetlica szkolna)

    Klasy I

    6.

    19.04.2023

    Środa

    17:00-17:45

    18:00-18:45

    „Joga dla zdrowego kręgosłupa”- zajęcia prowadzone przez nauczycieli ze Studia „Jogi” Marty i Macieja Rudzińskich

    (sala gimnastyczna 2-10)

    Pracownicy ZSiP nr1

    Rodzice ZSiP nr 1

    7.

    14.04.2023

    21.04.2023

    28.04.2023

    Piątek

    14:40-15:25

    „Rodzicu! Podejmij wyzwanie- przyjdź na pływalnie ”- nauka i doskonalenie umiejętności pływackich

     (basen MOS)

     

     

    Rodzice ZSiP nr 1

     

     

     

     

    8.

    21.04.2023

    Piątek

    „Dzień Ziemi”- nasza planeta, nasze zdrowie- udział w Światowym Dniu Ziemi.

    Przedszkolaki

    Klasy I-VIII

     

    9.

    27.04.2023

    Czwartek

    „Świetlicowy Turniej Sportowy”

     

    Klasy III

     

    10.

    27.04.2023

    Czwartek

    9:30

    „Mieszkam na Śląsku zdrowo i ekologicznie”- udział w Miejskim Konkursie Przyrodniczo- Polonistycznym-

    (SP nr 45 w Katowicach)

    Klasy V-VI

    11.

    Cały miesiąc

    „Zdrowie zależy od naszych wyborów”- przygotowanie opracowań tematycznych

     

    Klasy VII

     

    12.

    Podczas lekcji wychowawczych

    „Quiz o zdrowiu”

     

     

    Klasy VI

    13.

    Cały miesiąc

    „Zdrowy styl życia”- zajęcia edukacyjne na lekcjach wychowawczych

     

    Klasy IV-VIII

    14.

     

    Podczas lekcji wychowawczych

     

    „Konkurs wiedzy o zdrowiu”

     (eliminacje oraz finał)

    Klasy VII

    15.

    Druga połowa Kwietnia

    „Zdrowa kanapka”- akcja ogólnoszkolna

    Klasy I-VIII

     

    16.

    Druga połowa Kwietnia

    Przesiewowe badanie stóp na podoskopie  (Zespół Korekcji Wad Postawy Ciała- MOS)

    Klasy I-III

     

    17.

    Druga połowa Kwietnia

    „Piramida zdrowia”- warsztaty plastyczne  (świetlica szkolna)

     

    Przedszkolaki

    18.

    Druga połowa Kwietnia

    „Jadłospis na medal”- konkurs na zaplanowanie prawidłowo zbilansowanego posiłku.

     

    Klasy IV-VIII

     

    "Joga dla zdrowego kręgosłupa"

    Z tej okazji "Miesiąca dla zdrowia", w dniu 19 kwietnia 2023 (środa) o godz.18:00-18:45 w sali gimnastycznej 2-10, dla Rodziców uczniów naszego Zespołu, odbędą się zajęcia pt. „Joga dla zdrowego kręgosłupa”, prowadzone przez nauczycieli ze Studia Jogi Marty i Maćka Rudzińskich. Do zajęć potrzebne będą: wygodny strój sportowy, skarpety antypoślizgowe, koc, ewentualnie mata do ćwiczeń. Wskazane by przed zajęciami nie spożywać przez 3h posiłku. Prosimy wpisać się na listę uczestników. Liczba miejsc ograniczona do 30 osób. Kontakt tel. 606933522.

    Serdecznie zapraszamy na przygodę z jogą, która daje wiele satysfakcji!

     

     "Świetlicowe ekologiczno-plastyczne

    warsztaty świąteczne"

    W świetlicy szkolnej gościliśmy Przedszkolaków z grupy "Pszczółki". Podczas warsztatów dzieci sadziły rzeżuchę, posłuchały piosenki o pisankach i ochoczo zabrały się do twórczej pracy. Powstały kreatywne, kolorowe, wielkie pisanki wykonane z różnych materiałów. Najmłodsza grupa Przedszkolaków spisała się na medal, a wykonane prace można oglądać na wystawie w holu głównym szkoły.

     

    "Wyzwanie- pływanie!"

     

    "Światowy Dzień Zdrowia"

    W 1948 roku kraje świata połączyły się i założyły Światową Organizację Zdrowia -WHO, aby promować zdrowie, dbać o bezpieczeństwo świata i służyć bezbronnym - aby każdy, wszędzie mógł osiągnąć najwyższy poziom zdrowia i dobrego samopoczucia. Przez dziesięciolecia WHO zajmowała się kluczowymi wyzwaniami związanymi ze swoją misją: wysiłkom na rzecz poprawy warunków społecznych, aby ludzie rodzili się, dorastali, pracowali, żyli i starzeli się w dobrym zdrowiu. Jednak postęp ten jest stale zagrożony przez utrzymywanie się nierówności zdrowotnych. Cel osiągnięcia "Zdrowie dla wszystkich" pozostaje zatem tak samo ważny dzisiaj, jak 75 lat temu. Zainteresowanych tematyką zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.gov.pl/web/psse-slupca/swiatowy-dzien-zdrowia-2023

    „Zdrowie dla wszystkich”

    W naszej szkole gościliśmy Panią Barbarę Kijankę oraz Panią Annę Kuczyńską, pracowników sekcji Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Katowicach. Panie przygotowały prelekcję z okazji Światowego Dnia Zdrowia pt. „Zdrowie dla wszystkich”, dzięki której uczniowie klas IV oraz V dowiedzieli się o trwającej kampanii informacyjnej dotyczącej profilaktyki chorób odkleszczowych pod hasłem „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy” oraz pogłębili swoją wiedzę na temat zagrożeń spowodowanych nadmiernym korzystaniem ze słońca.

    Uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach plastycznych i pogadance na temat tegorocznego hasła obchodów Światowego Dnia Zdrowia-„Zdrowie dla wszystkich”. Dzieci rozmawiały o tym, co trzeba robić, aby być zdrowym oraz jakie są symbole służby zdrowia. Następnie starannie pokolorowały plansze tematyczne, które pozostały elementem dekoracji w świetlicy.

     

    "Życzenia Wielkanocne"

    Drodzy Rodzice i Uczniowie, życzymy Wam spokojnych, pełnych nadziei i uśmiechu Świąt Wielkanocnych. Niech ten czas spędzony razem z bliskimi będzie pełen miłości, zrozumienia i ciepła.

     

    "Pokaz Kyokushin Karate"

    W świetlicy odbyły się zajęcia ogólnorozwojowe dla uczniów klas II-III prowadzone przez instruktorów z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orzeł Katowice" - Kyokushin Karate. Zajęcia miały na celu rozwijanie motoryki i sprawności fizycznej oraz zachęcenie dzieci do większej aktywności, służącej ich zdrowiu.

     

    "Matematyka na wesoło"

    Naszą świetlicę odwiedziły przedszkolaki z MP 55. Grupa "Muchomorów" wzięła udział w zajęciach pt. "Matematyka na wesoło". Dzieci uzupełniały karty pracy oraz układały wzory z kolorowych figur geometrycznych.

     

    "Młody naukowiec w krainie zanieczyszczeń"

    W poniedziałkowy poranek gościliśmy Klub Młodego Odkrywcy. Nasi naukowcy prezentowali swoim młodszym kolegom ciekawe eksperymenty dotyczące zanieczyszczeń. Dzieci w przystępny sposób dowiedziały się, jak ważne jest dla naszego zdrowia czyste powietrze, jak powstaje smog i w jaki sposób można z nim walczyć.

     

    "Podziękowanie za udział w akcji"

    W roku szkolnym 2022/23 świetlica szkolna prowadziła akcję zbiórki niepotrzebnych książek, które będą sprzedane na specjalnych kiermaszach przez Fundację Ekologiczną Arka. Za pozyskane środki pieniężne Fundacja dokona zakupu biletów do kin i teatrów dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. W naszej szkole, w trakcie roku zebrano 11 dużych kartonów książek. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!

     

    "Międzynarodowy Dzień Ziemi 2023"

    Międzynarodowy Dzień Ziemi to największe święto, promujące postawy proekologiczne i ochronę środowiska. Po raz pierwszy odbyło się 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, jako reakcja na katastrofę ekologiczną u wybrzeży Kalifornii, kiedy śmierć poniosły tysiące zwierząt morskich. Obecnie w obchody angażuje się 180 państw i ponad 200 mln osób na całym świecie. W świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I-III propagujące oszczędzanie surowców naturalnych, recykling, oraz szacunek do przyrody. Przeprowadzono także zajęcia plastyczne, a najlepsze prace zostały wyeksponowane na wystawie.

     

    "Piramida zdrowia"

    Dzieci z grupy "Pszczółki" z MP nr 55, we współpracy ze świetlicą szkolną znalazły odpowiedź na pytanie czym jest klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia oraz właściwego odżywiania. Dzięki Piramidzie Zdrowego Żywienia poznały jakie produkty należy zjadać, a jakich unikać oraz jak ważny jest wpływ aktywności fizycznej na nasze zdrowie.

     

    "Taniec wokół słońca - mały układ planetarny"

    Zosia Surówka z klasy 3b zdobyła Wyróżnienie w konkursie pt."Taniec wokół słońca - mały układ planetarny" zorganizowanym przez Filię nr 23 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Gratulujemy!

     

    "Barwy Narodowe"

    Zbliżają się Majowe święta patriotyczne. Z tej okazji w naszej świetlicy odbyły się zajęcia plastyczne, na których wykonane zostało drzewo w barwach narodowych.

     

    "Gdzie paskudy piorą brudy"

    W świetlicy gościliśmy Panią Agnieszkę Hańczyc z MBP nr 23 w Katowicach, która przygotowała dla uczniów z klas I zajęcia edukacyjne zachęcające, dzięki oryginalnym opowieściom z bibliotecznych książek, do dbania o higienę osobistą i skuteczną walkę z brudem.

     

    "Świetlicowy Dzień Zdrowia"

    W kwietniu odbyła się akcja „Świetlicowy Dzień Zdrowia” zorganizowana dla uczniów klas I-III. Wychowawcy świetlicy przygotowali stanowiska edukacyjne:

    -  dotyczące prawidłowych zasad odżywiania, wzorowanych na „Piramidzie zdrowia”,

    - aktywności fizycznej z wykorzystaniem „Magicznego Boxa”,

    - wspólnego wysiewania nasion i zakładania małego, zielonego ogródka.

    Wszystkie działania podjęte w ramach „Świetlicowego Dnia Zdrowia” wzbogaciły wiedzę i umiejętności uczniów w zakresie profilaktyki zdrowotnej i odpowiedniego stylu życia, co wpisuje się w tematykę programu „Szkoła Promująca Zdrowie”, realizowanego w naszej szkole.

     

    "Światowy Dzień Higieny Rąk"

    5 maja obchodzimy Światowy Dzień Higieny Rąk. Z tej okazji uczniowie klas I-III wezmą udział w zajęciach edukacyjnych "Mycie rąk to ważna sprawa", dzięki którym utrwalone zostaną podstawowe nawyki higieniczne. Każde dotknięcie klamki, banknotu czy poręczy w autobusie sprawia, że na ręce dostaje się od 100 do 10 tysięcy komórek drobnoustrojów. Brudne ręce są przyczyną licznych chorób zakaźnych, wystarczy dotknąć nieumytymi rękami okolice oczu, nosa czy ust i jesteśmy narażeni na ryzyko infekcji. Aby skutecznie oczyścić ręce z wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, należy je właściwie myć:

    - rozpocznij od zmoczenia rąk wodą

    - myj ręce ok. 30 sekund

    - nabierz tyle mydła, aby pokryły całą powierzchnię dłoni

    - dokładnie rozprowadź mydło po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane dłonie

    - pamiętaj o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz okolic   kciuków

    - na koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj ręce do sucha jednorazowym ręcznikiem.

     

    "Bajeczki z półeczki"

    Świetlica szkolna gościła dzieci z MP nr 55- grupę "Biedronki". Dzieci zostały zaproszone na zajęcia czytelnicze z cyklu "Bajeczki z półeczki" i wysłuchały "Bajki z mchu i paproci. O Żwirku i Muchomorku" V. Ctvertka. Przedszkolaki poznały przygody dwóch zabawnych skrzatów i z zaciekawieniem dowiedziały się "Jak Żwirek i Muchomorek mieli zegar z jedną wskazówką", "Jak otwierali sadzawkę", "Jak parzyli herbatę z dzikiej róży". Bajka wszystkim bardzo się podobała, a podsumowaniem zajęć były krótkie zabawy ruchowe.

     

    „Jak prawidłowo dbać o zęby?"

    W świetlicy odbyła się prelekcja z udziałem pielęgniarki szkolnej pt. „Jak prawidłowo dbać o zęby?". Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega profilaktyka próchnicy i jak należy prawidłowo myć zęby. Pani pielęgniarka wyjaśniła, że próchnica jest chorobą zakaźną, a nieleczona wywołuje poważne konsekwencje estetyczne i zdrowotne, nie tylko dla jamy ustnej, ale także dla innych narządów człowieka.

     

    "Matematyka na wesoło"

    W naszej świetlicy rozwijamy umiejętności i zainteresowania uczniów. Dla klas I zorganizowane zostały zajęcia pt. "Matematyka na wesoło", podczas których uczniowie rozwiązywali łamigłówki oraz układali wzory z figur geometrycznych.

     

    "Bajeczki z półeczki"

    Na zajęciach czytelniczych "Bajeczki z półeczki" dzieci, przez kilka tygodni śledziły przygody bohatera opowiadania A. Bahdaja "Mały pingwin Pik- Pok". Sympatyczny pingwinek miał wiele przygód: czasami zabawnych, czasami smutnych lub niebezpiecznych. Na podstawie przeczytanych rozdziałów dzieci wykonywały rysunki i kolorowanki oraz wspólnie z nauczycielem przygotowały makietę do rozdziału "Jak pingwin reklamował lody w lodziarni Ochłoda".

     

    „Plastik, papier, szkło i bio, segregacja to jest to!”

    Wychowankowie świetlicy wykonali grę planszową o tematyce zgodniej z tytułem i poleceniem w konkursie "Plastik, papier, szkło i bio, segregacja to jest to!" -wykorzystali materiały recyklingowe i wiedzę zdobytą w trakcie realizacji programu ekologicznego „Drużyna SIR PET-ERA”. Praca dzieci została zgłoszona do konkursu ogólnopolskiego.

     

    "Dzień Dobrych Uczynków"

    19 maja w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia edukacyjne na temat relacji z rówieśnikami, rodzeństwem, dorosłymi, oraz przyrodą. Dzieci podjęły po zajęciach postanowienia dobrych uczynków wobec innych oraz środowiska i starały się być miłe dla siebie. Na zajęciach plastycznych w tym dniu, wykonały plakat drzewa, na którym umieściły wycięte z papieru serduszka z wypisanymi swoimi dobrymi uczynkami. Obchody „Dnia Dobrych Uczynków” zostały zapoczątkowane w 2005 roku przez Fundację Ekologiczną Arka z Bielska. 

     

    "Kuźnia Talentów"

    Występy taneczne, gra na instrumentach, śpiew, drybling koszykarski, karate, układanie kostki Rubika z zamkniętymi oczami- wszystko to mieliśmy okazję podziwiać podczas świetlicowego pokazu „Kuźnia Talentów”. Z roku na rok przybywa młodych artystów, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych talentów!  

     

    "Łap słońce z głową"

    W naszym województwie rusza akcja informacyjna pod hasłem „Łap słońce z głową”, która ma zwiększyć świadomość społeczną na temat bezpiecznego korzystania z promieni słonecznych, zwłaszcza w okresie letnim. Zgodnie z dotychczasowym stanem wiedzy, niewielkie ilości promieniowania UV są korzystne dla zdrowia i odgrywają istotną rolę w wytwarzaniu witaminy D, jednak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV prowadzi do niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/psse-tychy/lap-slonce-z-glowa 

     

     "Świetlicowy turniej sportowy"

    Uczniowie klas III wzięli udział  w rywalizacji sportowej pod hasłem "Świetlicowy Turniej Sportowy". Dzieci miały do pokonania szereg konkurencji, takich jak: wyścig z piłkami, zwinnościowy tor przeszkód, skoki na odległość, zabawa "matematyczny wyścig", czy bieg z celnym rzutem do kosza. Pozytywne emocje, dobra zabawa oraz rywalizacja w duchu fair play udzieliły się wszystkim. Na zakończenie uczniowie otrzymali soczki i słodki poczęstunek.

     

    "Bezpieczne wakacje 2023"

    Przed Wami upragnione wakacje!!!
    Ważne żeby czas odpoczynku, braku obowiązków, nie zwolnił z dbania o swoje bezpieczeństwo. Nie jest ważne gdzie będziecie spędzać ten czas – w górach czy nad morzem, w parku czy nad jeziorem, w mieście czy w lesie, aktywnie czy leniwie, na obozie czy na koloniach – pamiętajcie, że najważniejsze jest to, żebyście wypoczęli i żeby Wasze wakacje były bezpieczne!

     

    "Zapisy do świetlicy szkolnej"

    Szanowni Rodzice!

    Zapisy do świetlicy szkolnej klas I-III odbędą się w terminie od 28.08.2023 do 6.09.2023. W każdym roku szkolnym wymagane jest złożenie nowej Karty Zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej. Wypełnione karty prosimy dostarczyć do świetlicy szkolnej. Druki można pobrać ze strony internetowej szkoły (w zakładce „Świetlica”) oraz u wychowawców świetlicy.

    HELIX_TAGS:

    Children: 1

    W dnach 16-18 września odbył się finał ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczne „sprzątanie” odbyło się pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze” i zachęcało do systematycznego segregowania odpadów. W naszej świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne  przypominające, w jaki sposób wykonywać to prawidłowo pt. „Czysty świat zyskujesz, gdy odpady segregujesz”.

    HELIX_TAGS:

    Children: 1

    Międzynarodowy Dzień Kropki to inicjatywa mająca pobudzić kreatywność młodych ludzi i zachęcić ich do tworzenia. W świetlicy szkolnej uczniowie zaprezentowali swój talent plastyczny i wykonali ciekawy, kolorowy plakat przedstawiający jedyne i niepowtarzalne kropki z dziecięcej wyobraźni.

     

    HELIX_TAGS:

    Godziny lekcyjne

    • Lekcja 1: 08:00 - 08:45
    • Lekcja 2: 08:50 - 09:35
    • Lekcja 3: 09:45 - 10:30
    • Lekcja 4: 10:40 - 11:25
    • Lekcja 5: 11:45 - 12:30
    • Lekcja 6: 12:50 - 13:35
    • Lekcja 7: 13:55 - 14:40
    • Lekcja 8: 14:45 - 15:30
    • Lekcja 9: 15:35 - 16:20

    Sekretariat Szkolny

    Pn.-Pt     07:00-15:00

    So, Nd    nieczynne

    Szybki kontakt

    Szkoła Podstawowa nr 12
    im. Ignacego Paderewskiego

    • ul. Paderewskiego 46, 40-282 Katowice
    • tel. 32 255 50 36
    • mail: sekretariat@zsip1katowice.edu.pl
    © 2017 Your Company. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme