Dzięki uczestnictwu w Miejskim Programie „Katowice Miastem Fachowców”, grupa uczniów z klasy 7a i 7b gościła w siedzibie Rockwell Automation będącej producentem automatyki przemysłowej oraz rozwiązań informatycznych. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami obowiązującymi w przestrzeniach biurowo- laboratoryjnych oraz organizacją bezpiecznej pracy. Zwiedzając laboratoria oraz wybrane stanowiska pracy dowiedzieli się jakie usługi i produkty oferuje firma.

W dniu 1 lutego uczniowie klas siódmych (7a oraz 7u) odbyli wizytę studyjną w ramach projektu "Katowice Miastem Fachowców".

Podczas wizyty uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach m.in. na pracowni elektronicznej czy ciemni. Powstały piękne prace fotograficzne. Uczniom bardzo podobała się ta wycieczka, gdyż bezpośrednio mogli poczuć klimat szkoły oraz proponowanych kierunków kształcenia.

Grupa uczniów z klas 7 gościła z wizytą w Instytucie Technik Innowacyjnych EMAG, wchodzącym w skład Sieci Badawczej Łukasiewicz w Katowicach. Wizyta odbyła się w ramach programu „Katowice Miastem Fachowców” realizowanego w naszej szkole. Podczas spotkania uczniowie poznali specyfikę pracy oraz możliwości rozwoju na stanowiskach technicznych i naukowych. Zostali zapoznani z możliwością zatrudnienia bądź też odbycia stażu w placówce oraz mieli możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc: Laboratorium Oceny Bezpieczeństwa Produktów Teleinformatycznych, Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej i Laboratorium Śląskiego Centrum Badań i Pomiarów dla cyfrowych systemów łączności radiowej. Uczestniczyli w prezentacji multimedialnej poświęconej zagrożeniom w Internecie oraz poznali możliwości usługi Audio Movie skierowanej do osób starszych i mających problemy z widzeniem. Uczestnicy oprócz fachowej wiedzy i otrzymanych na zakończenie pamiątkowych upominków, doświadczyli podczas wizyty wyjątkowej gościnności pracowników Instytutu.

Nasza placówka bierze udział w kolejnej już edycji programu „Katowice Miastem Fachowców”, w ramach którego katowicka młodzież, dzięki współpracy miasta z lokalnymi przedsiębiorcami, ma możliwość poznać zawody branżowe i techniczne. Grupa uczniów z klas 7 oraz 8 gościła tym razem na warsztatach szkolnych w Zespole Szkół Poligraficzno-Mechanicznych im. Armii Krajowej w Katowicach. Mieli możliwość zapoznania się z salami komputerowymi oraz warsztatami wyposażonymi w nowoczesne sterowane komputerowo maszyny i urządzenia poligraficzne. Uczniowie w atrakcyjny sposób zostali zapoznani z zawodem drukarza, introligatora, grafika komputerowego oraz mechatronika.

Delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w dniu 29.03.2022 w wizycie studyjnej w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG w Katowicach. Uczniowie byli zapoznani z pracami nad cyberbezpieczeństwem, zwiedzili laboratoria oraz wzięli udział w pokazie robotów. To była ciekawa lekcja dla uczniów, którzy chcieliby kształcić się w zakresie, który został zaprezentowany podczas tej wizyty. Kolejna wizyta już w kwietniu, dla kolejnej grupy chętnych osób.

Dziękujemy za miłe przyjęcie i poczęstunek!

O projekcie "Katowice Miastem Fachowców"

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Fotorelacja z wydarzenia ze strony Łuksiewicz-EMAG