Children: 1

  Dzięki uczestnictwu w Miejskim Programie „Katowice Miastem Fachowców”, grupa uczniów z klasy 7a i 7b gościła w siedzibie Rockwell Automation będącej producentem automatyki przemysłowej oraz rozwiązań informatycznych. Uczniowie zostali zapoznani z zasadami obowiązującymi w przestrzeniach biurowo- laboratoryjnych oraz organizacją bezpiecznej pracy. Zwiedzając laboratoria oraz wybrane stanowiska pracy dowiedzieli się jakie usługi i produkty oferuje firma.

  HELIX_TAGS:

  Children: 1

  W dniu 1 lutego uczniowie klas siódmych (7a oraz 7u) odbyli wizytę studyjną w ramach projektu "Katowice Miastem Fachowców".

   

  Podczas wizyty uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach m.in. na pracowni elektronicznej czy ciemni. Powstały piękne prace fotograficzne. Uczniom bardzo podobała się ta wycieczka, gdyż bezpośrednio mogli poczuć klimat szkoły oraz proponowanych kierunków kształcenia.

  FOTORELACJA

   

  HELIX_TAGS:

  Children: 1

  Grupa uczniów z klas 7 gościła z wizytą w Instytucie Technik Innowacyjnych EMAG, wchodzącym w skład Sieci Badawczej Łukasiewicz w Katowicach. Wizyta odbyła się w ramach programu „Katowice Miastem Fachowców” realizowanego w naszej szkole. Podczas spotkania uczniowie poznali specyfikę pracy oraz możliwości rozwoju na stanowiskach technicznych i naukowych. Zostali zapoznani z możliwością zatrudnienia bądź też odbycia stażu w placówce oraz mieli możliwość zwiedzenia ciekawych miejsc: Laboratorium Oceny Bezpieczeństwa Produktów Teleinformatycznych, Laboratorium Kompatybilności Elektromagnetycznej i Laboratorium Śląskiego Centrum Badań i Pomiarów dla cyfrowych systemów łączności radiowej. Uczestniczyli w prezentacji multimedialnej poświęconej zagrożeniom w Internecie oraz poznali możliwości usługi Audio Movie skierowanej do osób starszych i mających problemy z widzeniem. Uczestnicy oprócz fachowej wiedzy i otrzymanych na zakończenie pamiątkowych upominków, doświadczyli podczas wizyty wyjątkowej gościnności pracowników Instytutu.

  HELIX_TAGS:

  Children: 1

  Nasza placówka bierze udział w kolejnej już edycji programu „Katowice Miastem Fachowców”, w ramach którego katowicka młodzież, dzięki współpracy miasta z lokalnymi przedsiębiorcami, ma możliwość poznać zawody branżowe i techniczne. Grupa uczniów z klas 7 oraz 8 gościła tym razem na warsztatach szkolnych w Zespole Szkół Poligraficzno-Mechanicznych im. Armii Krajowej w Katowicach. Mieli możliwość zapoznania się z salami komputerowymi oraz warsztatami wyposażonymi w nowoczesne sterowane komputerowo maszyny i urządzenia poligraficzne. Uczniowie w atrakcyjny sposób zostali zapoznani z zawodem drukarza, introligatora, grafika komputerowego oraz mechatronika.

  HELIX_TAGS:

  Children: 1

  Delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w dniu 29.03.2022 w wizycie studyjnej w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG w Katowicach. Uczniowie byli zapoznani z pracami nad cyberbezpieczeństwem, zwiedzili laboratoria oraz wzięli udział w pokazie robotów. To była ciekawa lekcja dla uczniów, którzy chcieliby kształcić się w zakresie, który został zaprezentowany podczas tej wizyty. Kolejna wizyta już w kwietniu, dla kolejnej grupy chętnych osób.

  Dziękujemy za miłe przyjęcie i poczęstunek!

  O projekcie "Katowice Miastem Fachowców"

  Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

  Fotorelacja z wydarzenia ze strony Łuksiewicz-EMAG

  HELIX_TAGS:

  Godziny lekcyjne

  • Lekcja 1: 08:00 - 08:45
  • Lekcja 2: 08:50 - 09:35
  • Lekcja 3: 09:45 - 10:30
  • Lekcja 4: 10:40 - 11:25
  • Lekcja 5: 11:45 - 12:30
  • Lekcja 6: 12:50 - 13:35
  • Lekcja 7: 13:55 - 14:40
  • Lekcja 8: 14:45 - 15:30
  • Lekcja 9: 15:35 - 16:20

  Sekretariat Szkolny

  Pn.-Pt     07:00-15:00

  So, Nd    nieczynne

  Szybki kontakt

  Szkoła Podstawowa nr 12
  im. Ignacego Paderewskiego

  • ul. Paderewskiego 46, 40-282 Katowice
  • tel. 32 255 50 36
  • mail: sekretariat@zsip1katowice.edu.pl
  © 2017 Your Company. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme