Children: 1

  Miło nam poinformować, że w dniu 24 listopada 2023r. podczas XII Forum KMO w Centrum Nauki Kopernik nagrodę "Mistrza KMO" odebrała Pani Joanna Grecka-Otremba za działania proekologiczne, które realizuje razem z prowadzonym Klubem Młodego Odkrywcy Młody Naukowiec ZSiP1Katowice. Nagrodę wręczył założyciel i dyrektor naczelny Centrum Nauki Kopernik w Warszawie Pan Robert Firmhofer oraz Pani Zuzanna Michalska odpowiedzialna za Kluby Młodego Odkrywcy.

  Warte podkreślenia jest, że opiekunka wraz z klubem wygrała konkurs Fundacji BOŚ "Postaw na Słońce" we wszystkich trzech kategoriach. Zostało zorganizowanych wiele działań ekologicznych dla społeczności szkolnej oraz lokalnej a klkubowicze działali w projektach badawczych dot. zanieczyszczeń pyłowych organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w debatach, prelekcjach, organizowali akcje promocyjne dot. fotowoltaiki oraz zorganizowali i przeprowadzili konferencję podsumowująca projekt badawczy. W swoje działania angażują również środowisko lokalne a działania promują podczas różnych konferencji, w których uczestniczy opiekun koła oraz co roku można ich spotkać na Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach.

  W tym roku Klub będzie miał swoje własne stanowisko pokazowe podczas ŚFN.

  W forum wzięło udział 325 uczestników z 9 krajów, mówiących w 10 językach. Odbyły się 22 różne formaty i spotkania, w których wzięło 190 opiekunów. Pracowało 10 tłumaczy, 17 wolontariuszy, 3 stażystki, 16 instytucji partnerskich z Polski, 8 instytucji partnerskich z zagranicy, 3 partnerów ogólnopolskich, darczyńcy i 8-osobowy zespół przygotowujący.

  24-25 listopada odbyło się XII Forum KMO. To dwa niesamowite dni pełne inspiracji, wymiany pomysłów i ładowania baterii w wyjątkowej atmosferze. Po raz pierwszy w historii programu spotkaliśmy się z partnerami i opiekunami ze wszystkich krajów współtworzących międzynarodową społeczność KMO, w tym z Armenii, Gruzji, Rumunii, Ukrainy i Etiopii.

  FOTORELACJA

  Klub Młodego Odkrywcy to nie tylko klub – to społeczność ucząca się i rozwijająca każdego dnia. Widać to było szczególnie podczas czterogodzinnego festiwalu, gdzie 133 wystawców prezentowało swoje doświadczenia i projekty. Rozmowom nie było końca. Owocem tego są plany współpracy na najbliższe miesiące i lata.

  HELIX_TAGS:

  Children: 1

  Od piątku 17listopada 2023 do środy 22 listopada świętowaliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie z tej okazji już miesiąc wcześniej przygotowywali zadania, gry i rebusy.  Najlepsze zadania zostały powielone i uczniowie całej szkoły rozwiązywali je na lekcjach matematyki. Mieli możliwość również zagrania w gry, które samodzielnie wykonali.

  Nasz Zespół włączył się po raz kolejny w akcję

  FOTOGALERIA

  HELIX_TAGS:

  Children: 1

  23 listopada to Dzień Fibonacciego - włoskiego matematyka z przełomu XII i XIII wieku. Naukowiec zasłynął z odkrycia ciągu liczb, w którym każda kolejna liczba jest sumą dwóch poprzednich: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144... itd.

  W tym roku obchodziliśmy Dzień Fibonacciego tworząc spirale Fibonacciego.

   

   

  HELIX_TAGS:

  Children: 1

  W dniu 15 listopada 2023roku grupa Biedronki z naszego przedszkola pod opieką pani Beaty Bargieł brała udział w warsztatach matematycznych zorganizowanych przez Renatę Nowak, której pomagały uczennice klasy 7a Liwia, Gracja, Amelia, Magdalena, Zosia. Dzieci w czasie zajęć poczuły się jak na prawdziwej lekcji matematyki. Sprawdzały jak rysuje się na tablicy używając zestawu geometrycznego i mazaków, składali siatki brył, oglądali bryły w 3d, na koniec sami budowali sześcian z makaronu i chrupek.

  FOTOGALERIA

  HELIX_TAGS:

  Children: 1

  W kończącym się tygodniu, tzn. od 7 do 10 listopada, miała miejsce kolejna Misja EarthKam. Uczniowie klas 7 i 8 mieli możliwość wykonania zdjęć satelitarnych, które zostaną wykonane przez Miedzynarodową Stację Kosmiczną ISS i przesłane na szkolne konto misji. Poprzez te zajęcia uczniowie poznają orbity, po jakich krąży ISS a także parametry lotu. Mamy równiez ścieżkę międzyprzedmiotową np. w geografią, gdyz uczniowie poznają obiekty na świecie, którym chca wykonac zdjęcia, m.in. wyspy, pólwyspy, góry itp.

  Wkrótce pojawi się również pełna FOTOGALERIA zdjęc Misji 86. Zdjęcia spływają dopiero na konto misji.

  HELIX_TAGS:

  Godziny lekcyjne

  • Lekcja 1: 08:00 - 08:45
  • Lekcja 2: 08:50 - 09:35
  • Lekcja 3: 09:45 - 10:30
  • Lekcja 4: 10:40 - 11:25
  • Lekcja 5: 11:45 - 12:30
  • Lekcja 6: 12:50 - 13:35
  • Lekcja 7: 13:55 - 14:40
  • Lekcja 8: 14:45 - 15:30
  • Lekcja 9: 15:35 - 16:20

  Sekretariat Szkolny

  Pn.-Pt     07:00-15:00

  So, Nd    nieczynne

  Szybki kontakt

  Szkoła Podstawowa nr 12
  im. Ignacego Paderewskiego

  • ul. Paderewskiego 46, 40-282 Katowice
  • tel. 32 255 50 36
  • mail: sekretariat@zsip1katowice.edu.pl
  © 2017 Your Company. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme