Młodzi Naukowcy ZSiP1Katowice w akcji - poster

  Children: 1

  Podczas wrześniowego II Kongresu Nauczycieli Fizyki, który w tym roku odbywał się w Krakowie, Pani dr Joanna Grecka-Otremba przedstawiła poster pt. Młodzi Naukowcy ZSiP1Katowice w akcji.

  Materiały tam zawarte wypracowane zostały przez uczniów klasy 6. Badania pokazane i omawiane dotyczyły zanieczyszczenia i środowiska Doliny Trzech Stawów w Katowicach. Warto wspomnieć, że przez pół roku uczniowie brali udział w Ogólnopolskim projekcie badawczym pt. Ogólnopolskim projekcie badawczym „Badacze KMO 2022 – Śląsk i Mazowsze”„Co wisi w powietrzu? Badamy zanieczyszczenia pyłowe”. Nad projektem czuwało Centrum Nauki Kopernik oraz Wydział Fizyki Uniwersytetu Śląskiego.

  Opisana metoda pracy świetnie się wpisuje również w podsumowanie rezultatów projektu "Cyfrowy nauczyciel-nauczyciel z pasją", Erasmus+. Nauczyciele poszerzają swój warsztat pracy z uczniami z SPE, wielokulturowym, zdolnym.

  Abstrakt

  Młodzi Naukowcy ZSiP1Katowice to klub skupiający uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej nr 12 im. I. J. Paderewskiego w Katowicach. W naszej placówce klubowicze wybrali ekologiczny oraz kosmiczny charakter działań.

  W Karcie Klubu Młodego Odkrywcy zapisano, iż misją programu KMO jest rozwój różnych umiejętności klubowiczów poprzez osobiste, wspólne doświadczanie nauki. Nauczanie przez dociekanie, to główna metoda pracy klubowiczów. To klubowicz, we współpracy z grupą, eksperymentuje, obserwuje oraz wyciąga wnioski. Rozwój kompetencji STEAM klubowiczów jest zauważalny a projekty, nad którymi pracują młodzi ludzie bardzo ciekawe, m.in. badanie wpływu zanieczyszczeń pyłowych, budowa czujnika zanieczyszczeń czy badanie wpływu promieniowania UV na poziom witaminy D. Wśród klubowiczów znajdują się uczniowie ze specyficznymi problemami w uczeniu się, z doświadczeniem migracyjnym, z innego kręgu kulturowego. Podczas pracy projektowej uczniowie wykorzystują materiały, aplikacje, przyrządy ogólnie dostępne w swoich badaniach. Przedstawione zostaną rezultaty prac nad jednym z projektów badawczych.

  HELIX_TAGS:

  Godziny lekcyjne

  • Lekcja 1: 08:00 - 08:45
  • Lekcja 2: 08:50 - 09:35
  • Lekcja 3: 09:45 - 10:30
  • Lekcja 4: 10:40 - 11:25
  • Lekcja 5: 11:45 - 12:30
  • Lekcja 6: 12:50 - 13:35
  • Lekcja 7: 13:55 - 14:40
  • Lekcja 8: 14:45 - 15:30
  • Lekcja 9: 15:35 - 16:20

  Sekretariat Szkolny

  Pn.-Pt     07:00-15:00

  So, Nd    nieczynne

  Szybki kontakt

  Szkoła Podstawowa nr 12
  im. Ignacego Paderewskiego

  • ul. Paderewskiego 46, 40-282 Katowice
  • tel. 32 255 50 36
  • mail: sekretariat@zsip1katowice.edu.pl
  © 2017 Your Company. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme