W dniach 30 i 31 października br. odbyła się druga odsłona Szkolnego Turnieju Gry "Semper Fidelis. Bitwa o Lwów 1918-1919".

W pierwszym dniu przeprowadzone eliminacje do finału a w drugim rozegrany został finał konkursu.

Patronat nad konkursem objął Śląski Klub Miłośników Historii i Kultury Lwowa, którego Prezes Antoni Wilgusiewicz w dniu 31.10.2019 gościł w Naszej szkole.

Pan Prezes wręczył nagrody książkowe zwycięzcom oraz dyplomy wszystkim uczestnikom konkursu oraz opowiadał wiele o Lwowie.

Oto wyniki:

I miejsce Miłosz Otremba, Jakub Otremba
II miejsce Szymon Górski, Ilias Bouali
III miejsce Antoni Płonka, Zmysłowski Szymon
IV miejsce Wojciech Biliński, Radek Kiszka

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Organizatorką konkursu i pomysłodawczynią jest Pani Tatiana Zych.

W organizacji i przeprowadzeniu konkursu pomagała Pani Joanna Grecka-Otremba i Pani Adrianna Kostorz-Mrowiec.

31 października odbył się konkurs Halloween dla klas 4-8.

Przedstawiciele klas odpowiadali na pytania dotyczące filmu na temat święta obchodzonego w Anglii, rozwiązywali wykreślankę i krzyżówkę, zagrali w kahoot oraz układali trimino.

Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie zdobytych punktów.

Zwycięzcy w kategorii klas 4 -5 :

I miejsce - V b

II miejsce - V a

III miejsce - IV a

Laureaci klas 6-8 :

I miejsce - VII c

II miejsce - VII a

III miejsce - VII b

Wszystkim gratulujemy!

Świetlica szkolna kontynuuje w październiku cykl zajęć pod hasłem „Bezpieczeństwo to ważna sprawa”. We wtorek 22 X 2019 gościliśmy przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. W spotkaniu uczestniczyły klasy III. Pan Policjant w ciekawy sposób mówił o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, co na drodze wolno i jak postępować by cało i zdrowo dotrzeć do celu. Przypomniał uczniom jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem oraz podróżować samochodem. Uczniowie byli aktywni, zadawali dużo pytań. Na koniec tej wizyty była niespodzianka. Gościem specjalnym tego spotkania był Sznupek, maskotka śląskiej policji. Zorganizowanie zajęć w świetlicy szkolnej po raz kolejny przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz bezpiecznych wśród dzieci.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 17.10.2019r. odeszła

Pani Elżbieta Kautsch

wieloletnia Dyrektor naszej szkoły, wspaniała polonistka wybitna pedagog, przyjaciel dzieci, wychowawczyni wielu pokoleń młodzieży, serdeczny człowiek, nasza koleżanka.

Pozostanie na zawsze w pamięci naszej i naszych wychowanków.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Szkoły Podstawowej nr 12