Aktualności

10.05.2018r. uczniowie klas 2 dzielnie reprezentowali naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie matematycznym " Mały mistrz matematyki - I Ty możesz zostać Pitagorasem". Konkurs składał się z 3 etapów i wymagał od uczestników zróżnicowanej wiedzy i umiejętności rachunkowych. Gratulujemy udziału, a w szczególności cieszymy się z osiągnięcia tak dobrego wyniku, jakim jest 2 miejsce, które zajął Paweł Cyganek z klasy 2b.

W dniu 14.05.2018 dziewczęta klasy VIa rozegrały zacięte mecze i awansowały do finału Mistrzostw Katowic w piłce nożnej. W pierwszym meczu finałowym przegrały z obecnym mistrzem SP51 3-1, następnie w meczu o III miejsce z SP42 wygraliśmy 4-0 i cieszymy się z brązowych medali. Szczególne pochwały dla bramkarki Mai Pyrdoł i naszej napastniczki Hanny Wójcik. Gratulujemy!!! Skład: Justyna Stachura, Maja Pyrdoł(bramkarz), Maja Wołkowycka, Marta Cieślik, Hanna Wójcik, Oliwia Skwarska, Kataryna Piorun, Martyna Klimas, Anna Tim, Zosia Owczarczyk, Zuzanna Nowak, Trener – Dawid Hącia.

Chłopcy z klasy sportowej VIa rozegrali Półfinał Mistrzostw Katowic w piłce nożnej zajmując III miejsce w grupie. Na co dzień trenują koszykówkę był to więc sprawdzian w innej grze zespołowej. Po słabym pierwszym meczu rozkręcili się i w dwóch kolejnych podjęli walkę, grając do końca (pochwały dla bramkarza). Skład: Iwo Nowak(bramkarz), Adrian Rej, Jakub Zygoń, Tomasz Marquradt, Szymon Klukowski, Jakub Kwiatkowski, Michał Dziaćko, Mateusz Folęga, Bartosz Kubiak, Tomasz Komorowski, Adam Żemła, Aleksander Kaczmarek, Karol Jadczyszyn, Mirosław Szulc, Trener – Dawid Hącia. Gratulujemy !!!

W imieniu... to społeczna akcja zapoczątkowana przez dzieci, prowadzona przez dorosłych, którzy są ich pośrednikami. Polskie dzieci zbierają pieniądze dla mieszkańców z Syrii. Także dla dzieci, których twarze znamy tylko z drastycznych zdjęć, a których imion pewnie nigdy nie poznamy. W imieniu... - żeby móc naszym własnym dzieciom spojrzeć w twarz, że zrobiliśmy cokolwiek, aby pomóc.

Oprócz zbiórki grupa rodziców prowadzi działania edukacyjne mające na celu uświadomienie dzieciom i ich rodzicom, że należy pomagać tym, którzy cierpią, nawet jeśli mieszkają daleko, bo empatia i gotowość do niesienia pomocy są miarą naszego człowieczeństwa.

Nasza szkoła przyłącza się do akcji poprzez plakaty i fora dyskusyjne dot. destrukcyjnego wpływu wojny na funkcjonowanie dzieci i ich rodzin. Powiemy o tym, gdzie jest Syria i opowiemy co było zaczątkiem wojny.

Jeśli nie chcesz lub nie możesz wesprzeć mieszkańców Syrii za pomocą Facebooka, użyj bezpośrednio strony PAH, wybierając jako cel "SYRIA W IMIENIU": https://www.pah.org.pl/wplac

Na tej samej stronie możesz znaleźć numery kont do wpłat w Euro, USD, GBP. Będzie nam miło, jeśli w tytule przelewu dopiszesz "W imieniu".

• Pn-Cz07:20-15:20
  • So, Nnieczyne