Children: 1
9 maja obchodzimy Dzień UE i z tej okazji Nasza Szkoła zamieniła się w małą Europę.
Każda klasa wywiązała się z zadania i przygotowała plakat na temat wylosowanego kraju europejskiego. Jak wiemy, krajów członkowskich UE jest 27 więc nie wszystkie znalazły się na gazetkach. Niemniej jednak te, które się pojawiły zaskakują pomysłowością i wkładem pracy. Szczególne podziękowania dla Maluszków bo widać, że każdy wziął udział w strojeniu. Dziękuję też wychowawcom za wspieranie uczniów a uczniom dziękuję za terminowość i pomysłowość!
Za rok poszerzymy obchody o kolejne zadania. Na oknach wiszą ulotki z których możecie dowiedzieć się faktów i ciekawostek na temat Unii Europejskiej. Zachęcamy do lektury.
 
Koordynator akcji: p. Aneta Stasik
 
Tags:

Children: 1

Grupa młodzieży z Koszalina (woj. zachodniopomorskie) stworzyła projekt społeczny ,,Piekło Internetu". Licealiści działają w ramach Olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii".

Celem ,,Piekła Internetu" jest szerzenie wiedzy o zagrożeniach występujących w Internecie. Swój projekt rozpoczęli w tamtym roku, a w tym postanowili go kontynuować, tworząc drugą edycję. Ich celem jest uświadamianie społeczeństwa, przede wszystkim dzieci i młodzieży, w tematyce cyberprzemocy. Próbują oni znaleźć odpowiedź na pytanie skąd bierze się przemoc w sieci oraz jak z tym walczyć. Na ich kanale na YouTube (o nazwie takiej samej jak projekt) można znaleźć wywiady z osobami publicznymi, materiały edukacyjne z prawnikiem, pedagogiem oraz psychologiem, a także sondę uliczną. Uczniowie samodzielnie stworzyli edukacyjno - rozrywkową grę planszową o tej samej nazwie, co ich projekt - ,,Piekło Internetu" - którą następnie rozesłali do Szkół Podstawowych na terenie Polski. W ubiegłym roku wyprodukowali ponad 450 egzemplarzy, a w tej edycji udało im się wydrukować aż 500 sztuk. Oprócz tego, produktem ich działań jest seria komiksów z lektorem, które opierają się na fabułach postaci gry planszowej. W każdy z nich wpleciony jest jakiś rodzaj cyberprzemocy. Komiksy, do których sami podłożyli głosy, można znaleźć w ich mediach społecznościowych.

Nasza szkoła również przystąpiła do tego projektu i aktualnie testujemy grę podczas zajęć z wychowawcami.

 

Tags:

Children: 1

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich do włączania się do akcji #mojaflaga. Już 2 maja, z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku czy upodobań może przyłączyć się do wyjątkowej akcji społecznej i wywiesić flagę. Później wystarczy opublikować zdjęcie w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.

Zapraszamy całą społeczność ZSiP 1Katwice do włączenia się do akcji. Prosimy o przesłanie zdjęć, które będziemy mogli opublikować na naszej stronie.

Tags:

Children: 1
Nasza szkoła włączyła się w akcję Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W tym czasie promujemy otwartość, zrozumienie, empatię dla odmiennych możliwości oraz potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wspólnie tworzymy przyjazne otoczenie i pamiętamy jak ważna jest akceptacja różnorodności oraz odmienności rozwojowej. Uczniowie naszej szkoły stylizacją w kolorze niebieskim wyrażają swoją solidarność z osobami z autyzmem.
W miesiącu kwietniu wykonano wiele działań związanych z obchodami Dnia Autyzmu. Były to min: akcja informacyjna przygotowana przez nauczycieli biorący udział w szkoleniu w ramach projektu ERASMUS+ "Uczeń ze Specjalnymi Potrzebami Edukacyjnymi", warsztaty w przedszkolu, lekcje otwarte, projekcje filmu, przeprowadzono lekcje wychowawcze nt. Autyzmu i pogadanki.
Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.
Koordynatorem działań był p. Michał Kałuża
GALERIA: FOTOGALERIA
 

 

Tags:

Godziny lekcyjne

 • Lekcja 1: 08:00 - 08:45
 • Lekcja 2: 08:50 - 09:35
 • Lekcja 3: 09:45 - 10:30
 • Lekcja 4: 10:40 - 11:25
 • Lekcja 5: 11:45 - 12:30
 • Lekcja 6: 12:50 - 13:35
 • Lekcja 7: 13:55 - 14:40
 • Lekcja 8: 14:45 - 15:30
 • Lekcja 9: 15:35 - 16:20

Sekretariat Szkolny

Pn.-Czw. 7:30 - 15:30

Pt.            7:30 - 12:00

So, Nd    nieczynne

Szybki kontakt

Szkoła Podstawowa nr 12
im. Ignacego Paderewskiego

 • ul. Paderewskiego 46, 40-282 Katowice
 • tel. 32 255 50 36
 • mail: sekretariat@zsip1katowice.edu.pl