Children: 1

Uczniowie kl. 3b uczestniczyli na Rynku, przed DH Skarbek w ogólnopolskiej akcji Fundacji Ekologicznej Arka  i Urzędu Miasta Katowice. Podczas jesiennej inauguracji uczniowie wzięli udział w happeningu, warsztatach ekologicznych i konkursie wiedzy ekologicznej.

Celem akcji jest promocja:  ekologii, książek i czytelnictwa- za każde posadzone drzewo i zapisanie je na stronie https://ksiazkazadrzewo.pl/  można otrzymać książkę z „drugiego obiegu”. Naszym uczniom, na otwarciu jesiennej edycji , towarzyszyły lokalne media RTV.

FOTORELACJA

Tags:

Children: 1

Przewodnie hasło Światowego Dnia Bez Tytoniu w 2022 roku to „Tytoń: Zagrożenie dla naszego środowiska”.

Uprawa, produkcja i użytkowanie tytoniu zatruwa naszą wodę, glebę, plaże i ulice miast chemikaliami, toksycznymi odpadami, niedopałkami papierosów, w tym mikroplastikami i odpadami z e-papierosów. Szkodliwy wpływ przemysłu tytoniowego na środowisko jest ogromny i rośnie, wywierając niepotrzebną presję na i tak już ograniczone zasoby i delikatne ekosystemy naszej planety.

Tytoń zabija ponad 8 milionów ludzi każdego roku – w Europie, na liście 10 najczęstszych przyczyn chorób, palenie tytoniu znajduje się na drugim miejscu. Palenie tytoniu stanowi główną przyczynę zachorowań na nowotwory, wśród których najczęstszym jest rak płuca. Podobnie jak palenie tytoniu, używanie papierosów elektronicznych ma także destrukcyjny wpływ na funkcjonowanie układu oddechowego. Dodatek substancji zapachowych nasila te szkodliwe efekty.

źródła:

https://www-who-int.translate.goog/campaigns/world-no-tobacco-day/2022?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

 Strona:

https://udsk.pl/swiatowy-dzien-bez-tytoniu/

W naszej szkoły przez cały tydzień będą trwały pogadanki, prelekcje dot. zgubnego wpływu palenia papierosów na nasz organizm.

Tags:

Children: 1
9 maja obchodzimy Dzień UE i z tej okazji Nasza Szkoła zamieniła się w małą Europę.
Każda klasa wywiązała się z zadania i przygotowała plakat na temat wylosowanego kraju europejskiego. Jak wiemy, krajów członkowskich UE jest 27 więc nie wszystkie znalazły się na gazetkach. Niemniej jednak te, które się pojawiły zaskakują pomysłowością i wkładem pracy. Szczególne podziękowania dla Maluszków bo widać, że każdy wziął udział w strojeniu. Dziękuję też wychowawcom za wspieranie uczniów a uczniom dziękuję za terminowość i pomysłowość!
Za rok poszerzymy obchody o kolejne zadania. Na oknach wiszą ulotki z których możecie dowiedzieć się faktów i ciekawostek na temat Unii Europejskiej. Zachęcamy do lektury.
 
Koordynator akcji: p. Aneta Stasik
 
Tags:

Children: 1

Grupa młodzieży z Koszalina (woj. zachodniopomorskie) stworzyła projekt społeczny ,,Piekło Internetu". Licealiści działają w ramach Olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii".

Celem ,,Piekła Internetu" jest szerzenie wiedzy o zagrożeniach występujących w Internecie. Swój projekt rozpoczęli w tamtym roku, a w tym postanowili go kontynuować, tworząc drugą edycję. Ich celem jest uświadamianie społeczeństwa, przede wszystkim dzieci i młodzieży, w tematyce cyberprzemocy. Próbują oni znaleźć odpowiedź na pytanie skąd bierze się przemoc w sieci oraz jak z tym walczyć. Na ich kanale na YouTube (o nazwie takiej samej jak projekt) można znaleźć wywiady z osobami publicznymi, materiały edukacyjne z prawnikiem, pedagogiem oraz psychologiem, a także sondę uliczną. Uczniowie samodzielnie stworzyli edukacyjno - rozrywkową grę planszową o tej samej nazwie, co ich projekt - ,,Piekło Internetu" - którą następnie rozesłali do Szkół Podstawowych na terenie Polski. W ubiegłym roku wyprodukowali ponad 450 egzemplarzy, a w tej edycji udało im się wydrukować aż 500 sztuk. Oprócz tego, produktem ich działań jest seria komiksów z lektorem, które opierają się na fabułach postaci gry planszowej. W każdy z nich wpleciony jest jakiś rodzaj cyberprzemocy. Komiksy, do których sami podłożyli głosy, można znaleźć w ich mediach społecznościowych.

Nasza szkoła również przystąpiła do tego projektu i aktualnie testujemy grę podczas zajęć z wychowawcami.

 

Tags:

Godziny lekcyjne

 • Lekcja 1: 08:00 - 08:45
 • Lekcja 2: 08:50 - 09:35
 • Lekcja 3: 09:45 - 10:30
 • Lekcja 4: 10:40 - 11:25
 • Lekcja 5: 11:45 - 12:30
 • Lekcja 6: 12:50 - 13:35
 • Lekcja 7: 13:55 - 14:40
 • Lekcja 8: 14:45 - 15:30
 • Lekcja 9: 15:35 - 16:20

Sekretariat Szkolny

Pn.-Pt     07:00-15:00

So, Nd    nieczynne

Szybki kontakt

Szkoła Podstawowa nr 12
im. Ignacego Paderewskiego

 • ul. Paderewskiego 46, 40-282 Katowice
 • tel. 32 255 50 36
 • mail: sekretariat@zsip1katowice.edu.pl