Świetlica 2021/2022

    Children: 1

    "Wakacje minęły jak sen kolorowy, a trwały, jak zwykle zbyt krótko..."

    "...Powitaj nas szkoło i bądź drugim domem, przyjaznym, bezpiecznym i miłym, tu chcemy się uczyć, tu chcemy się bawić, nabierać mądrości i siły."

    Witamy Was serdecznie w świetlicy szkolnej!

    Świetlica szkolna jest integralną częścią szkoły i działa według ściśle wytyczonych zasad, mianowicie akceptacji, podmiotowości i indywidualizacji. Nasza świetlica jest wspólna i dzieci czują się u nas dobrze i bezpiecznie. A dzieje się tak nie bez powodu. Kierownik świetlicy z wychowawcami dokładają wszelkich starań aby zajęcia świetlicowe rozwijały twórczą inicjatywę i pobudzały rozwój umysłowy i emocjonalny. Początek każdego roku szkolnego to nowe wyzwania dla świetlicy szkolnej. Dlatego zespół wychowawców świetlicy przygotował wiele ciekawych zajęć, w tym najbardziej ulubione zajęcia plastyczne, w których dzieci będą wykonywać prace o szerokiej tematyce, różnorodnymi technikami. Od paru lat nasza świetlica bierze udział w programie "Szkoła promująca zdrowie". Nasza szkoła zdobyła prestiżowe wyróżnienie i otrzymała Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. W roku bieżącym 2020 / 2021 świetlica szkolna będzie kontynuować zajęcia o tematyce prozdrowotnej, promując tym samym wśród najmłodszych model zdrowego stylu życia. Mamy wiele pomysłów na ciekawe i innowacyjne zajęcia. Od spotkań z plastyką począwszy, przez elementy profilaktyki zachowań trudnych, do zajęć o charakterze gier ruchowych i konkursów. Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe i plac zabaw dla dzieci, z których chętnie korzystamy organizując zajęcia świetlicowe. Miły nastrój i przyjazna atmosfera sprawia, że mamy wśród naszej społeczności świetlicowej wielu miłych sympatyków.

    Zajęcia świetlicowe proponowane w bieżącym roku szkolnym:

    - zajęcia plastyczne

    - zajęcia matematyczne

    - zajęcia komputerowe

    - zajęcia sportowe

    - gry i zabawy aktywizujące

    - zajęcia przyrodniczo- ekologiczne

    - zajęcia prozdrowotne

    "Nie kupuj-produkuj!"

    Świetlica szkolna rozpoczęła nowy rok szkolny efektowną wystawą prac z recyklingu pt. "Nie kupuj- produkuj!". Wykonane przedmioty powstały w wyniku działań metodą projektu. Gromadzone wcześniej różnego rodzaju odpady przetworzono i nadano im drugie życie. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, nauczycieli i uczniów.

     

     "Dzień Kropki"

    Świetlica szkolna przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Dzieci wykonały kreatywną pracę plastyczna- plakat, mając dużo radości i satysfakcji z efektów wykonanego zadania.

     

     "Gliniane cudeńka"

    Prezentujemy wystawę pt. "Gliniane cudeńka", którą tworzą prace wykonane przez uczniów podczas Półkolonii letnich. Warsztaty artystyczne odbyły się podczas wycieczki do „Zaczarowanej zagrody” w Poraju. Wystawione przedmioty można obejrzeć przy wejściu do świetlicy szkolnej. Serdecznie zachęcamy!

     

    "Zbiórka dla Burka"

    Świetlica szkolna od wielu lat organizuje akcje na rzecz pomocy dla bezdomnych zwierząt w schroniskach. W tym roku szkolnym pod hasłem „Zbiórka dla Burka”, wspólnie z Klubem „Rezonans” i harcerzami zbieramy artykuły takie jak: karma, siedziska, koce, miski itp. Potrzeby są bardzo duże. Do naszej akcji włączy się również Szkolne Koło Wolontariatu. Nasza zbiórka potrwa do 15 października 2021. Zbliża się okres zimowy, pomyślmy „cieplutko” o naszych zwierzakach. Prosimy Was o pomoc.

    "Świetlicowe rady na odpady"

    W świetlicy odbyły się zajęcia proekologiczne z okazji akcji „Sprzątanie Świata”. Dzieci zdobyły wiedzę o sposobach redukcji ilości odpadów  -segregacji i ich powtórnego  wykorzystania. Na podstawie materiałów dydaktycznych, prześledziły recykling odpadów z kontenerów: zielonego, żółtego, niebieskiego i brązowego. Dowiedziały się, że odpowiedzialne zakupy i segregacja odpadów w gospodarstwach domowych się opłaca i ma bardzo pozytywny wpływ na środowisko i nasze zdrowie.

     

     "Wirusoochrona"

    W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych dzieci oraz ich rodzin, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny rozpoczyna na terenie województwa śląskiego realizację akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”. Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. Nasza szkoła zgłosiła udział  w tej inicjatywie. W trakcie zajęć, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej z klas I-III, będą mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

     

    "Narodowy Spis Powszechny 2021"

    Wrzesień tego roku, to dla statystyki publicznej bardzo ważny czas, ponieważ do zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 pozostało kilka dni. Świetlica szkolna podjęła wyzwanie i przygotowała bogatą i różnorodną ofertę zajęć edukacyjnych przybliżających wiedzę ze statystyki publicznej dla młodszych uczniów, uczęszczających do świetlicy szkolnej. Dzieci z klas I-III brały udział w zajęciach edukacyjno- informacyjnych pt. „Liczy się każdy!”, grze multimedialnej „Mini spis” oraz zabawie w rachmistrza spisowego. Wychowawcy świetlicy kreatywnie podeszli do tematyki zajęć Narodowego Spisu Powszechnego i podczas wspólnych zabaw klockami Lego powstała makieta „Dom jak marzenie- liczy się wszystko”. Z zaproponowanych przez GUS materiałów edukacyjnych odbyła się lekcja dla klas II pt. „Sport to zdrowie”, która miała na celu przybliżenie najmłodszym idei Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Nie zabrakło też na naszych zajęciach działań plastycznych m.in. „Mój wymarzony dom”  oraz wystawy z wykonanych przez dzieci prac. Zdajemy sobie sprawę, że temat tych zajęć na początku wydał się wszystkim bardzo poważny, jednak udało się więc popatrzcie na nasze dokonania.

     

     

    ,,Drużyna SIR PET-ERA”

    Przystąpiliśmy do kolejnej edycji programu Rekopolu  Organizacji Odzysku Opakowań S.A. we współpracy z PepsiCo Polska. Całoroczny program ma na celu edukację ekologiczną uczniów kl.1-3 w zakresie segregowania odpadów opakowaniowych, w szczególności butelek PET, a także ich recyklingu. SIR PET-ER to bohaterski przywódca Drużyny Obrońców Środowiska, który zachęca dzieci do podjęcia eko wyzwań, działań chroniących naszą Ziemię.

     

    "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

    W ramach udziału w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Zachowaj Trzeźwy Umysł" zostały przeprowadzone świetlicowe zajęcia profilaktyczne. Rozmawialiśmy o uczuciach i emocjach. Dzieci w niezwykle kreatywny sposób wypełniały ciekawą kartę pracy. Okazuje się, że narysowanie samego siebie wcale nie jest takie proste.

     

    "Światowy Dzień Mycia Rąk"

    15 października obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem obchodów jest uświadomienie społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk. Ta prosta czynność może uchronić nas przed zakażeniem wieloma chorobami. Obowiązek mycia rąk, który powinien być nawykiem, często jest bagatelizowany. Należy podkreślić fakt, że 80 procent wszystkich infekcji przenosimy przez ręce. Dbanie o higienę rąk to jedna z najprostszych i najskuteczniejszych metod profilaktyki zdrowotnej! Na dłoniach gromadzą się różne drobnoustroje w tym chorobotwórcze bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty, będące przyczynami ciężkich chorób. Walka z nimi jest prosta -to woda i mydło! Wykształcenie nawyku mycia rąk (z użyciem mydła) przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Badania ujawniły, że aż 70% ludzi nie myje rąk po skorzystaniu z toalety, a 95% nie myje ich prawidłowo! Według wytycznych WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) ta czynność powinna trwać około minuty. Tyle czasu potrzeba, aby drobnoustroje i wirusy zostały dokładnie spłukane. W ramach obchodów Światowego Dnia Mycia Rąk, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej brały udział w zajęciach edukacyjno- profilaktycznych zachęcających do dbania o higienę osobistą.

     Link do strony z filmikiem

    https://www.youtube.com/watch?v=u_YLZ2X28wQ

     

    "Bądź ECO z EURECĄ!"

      

    Konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży

     Coraz więcej rozwiązań ekologicznych pojawia się w otoczeniu każdego z nas. Pozwalają one jak najlepiej zadbać o środowisko i jego zasoby, aby te przetrwały dla następnych pokoleń. Warto przyjrzeć im się nieco bardziej, przedstawić w twórczy sposób na fotografii i zaprezentować innym w konkursie ECO z EURECĄ!

     Jak wziąć udział w konkursie ECO z EURECĄ?

    Wykonać zdjęcia znajdujących się w najbliższym otoczeniu – w domu, szkole, na podwórku lub w innych miejscach – rozwiązań ekologicznych, a następnie przesłać je na adres mailowy:

    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 15 listopada 2021 roku.

    Wymagany format zdjęć to: plik JPG o wielkości nieprzekraczającej 10MB, dłuższy bok zdjęcia: nie mniej niż 2400 px.

     Kto może wziąć udział?

    W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Uczestnicy będą oceniani w trzech kategoriach wiekowych:

    – klasy I-III,

    – klasy IV-VIII,

    – szkoły ponadpodstawowe.

     Kiedy zostaną ogłoszone wyniki konkursu ECO z EURECĄ?

    Wyniki i rozdanie nagród laureatom konkursu jest zaplanowane na 6 grudnia 2021 roku. Laureaci zostaną uhonorowani dyplomami oraz atrakcyjnymi nagrodami.

     Kto jest organizatorem konkursu?

    Organizatorem konkursu jest Politechnika Śląska.

    Przedsięwzięcie jest organizowane w ramach Projektu ERASMUS+ EURECA-PRO.

    Celem konkursu ECO z ERUECĄ jest promocja założeń projektu EURECA-PRO ze szczególnym ukierunkowaniem na kształtowanie i wzmacnianie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

    Zapraszamy do udziału w konkursie ECO z EURECĄ i zapoznania się z regulaminem oraz stroną internetową konkursu:

    https://www.polsl.pl/eureca-pro/wp-content/uploads/sites/931/2021/10/Regulamin-Eco-z-Eureca_2021.pdf

    https://www.polsl.pl/eureca-pro/konkurs/

     "Nasz kalendarz" 

    Zachęcamy do udziału w Regionalnym Konkursie Plastycznym "Nasz Kalendarz" przeznaczonym dla klas klasy 1-8.

    Temat konkursu: "Jestem eko przez cały rok" (każdej klasie przyporządkowany jest inny miesiąc -patrz załączony regulamin).

    Do wykonania: praca A-4, pionowa, wykonana dowolną techniką plastyczną płaską.

    Termin: do 10 listopada 2021

    Regulamin konkursu

     

    Konkurs „Drugie życie śmieci" 

    Wychowankowie świetlicy wzięli udział w konkursie w ramach edukacyjnej kampanii społecznej pt. ŚMIECI? KTO TO WIDZIAŁ?, prowadzonej przez Tatrzański Park Narodowy i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Na konkurs dzieci wykonały, w kreatywny sposób przedmiot użytkowy  z opadów. Wykorzystały powtórnie: tekturę, korki z butelek, płyty DVD, pomalowały i ozdobiły – tworząc piękny świecznik. Pokazały, że można zagospodarować odpady w pożyteczny sposób.

    „Błyskotliwy Pierwszak- czyli bezpieczna droga do szkoły"

    W świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas I z przedstawicielami Policji poświęcone tematyce bezpieczeństwa pod hasłem „Błyskotliwy Pierwszak- czyli bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się na drodze oraz zagrożeniami, z którymi mogą się na niej zetknąć. Pierwszoklasiści wykazali się dużą wiedzą o ruchu drogowym i byli bardzo aktywni na zajęciach. Na zakończenie otrzymali od Policjantów odblaski oraz plany lekcji z maskotką policyjną „Sznupek”. Spotkanie odbyło się dzięki współpracy pedagoga szkolnego z komisariatem Policji w Katowicach.

     

    "Barwy jesieni"

    Jesienna aura zawitała do naszej świetlicy. Dzieci chętnie wykonywały prace plastyczne różnymi technikami. Malowanie farbami, wyklejanie czy wykorzystanie ususzonych wcześniej liści wyzwoliło śród uczniów pokłady kreatywności. Wykonane prace stanowią jesienną dekorację świetlicy.

     

    "Zbiórka dla Burka

    Świetlica szkolna zakończyła akcję na rzecz pomocy dla bezdomnych zwierząt pod hasłem „Zbiórka dla Burka”. W tym akcja przybrała na sile dzięki wspólnej zbiórce darów dla zwierząt, którą przeprowadził osiedlowy Klub „Rezonans” wraz z harcerzami. Na spotkanie przyjechali wolontariusze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt z Sosnowca oraz Fundacji „Przystanek Schronisko”, którym towarzyszyły przemiłe kundelki Charli i Inka. Uczniowie klas I biorący udział w spotkaniu dowiedzieli wielu cennych informacji na temat prawidłowej opieki i bezpiecznego zachowania podczas kontaktów ze zwierzętami. Zebrane dary zostały przekazane zaproszonym  gościom, którzy osobiście zabrali je potrzebującym zwierzętom. W akcje aktywnie włączyli się przedstawiciele naszego szkolnego wolontariatu. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za szlachetny odruch serca i poparcie naszej akcji.

     

    "Jestem Małym Patriotą" 

    Uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach edukacyjnych związanych z obchodami 11 Listopada. Obejrzeli filmik „Narodowe Święto Niepodległości” oraz prezentację multimedialną, dzięki którym mogły przypomnieć symbole narodowe i historię powstania polskiego hymnu. Wzięli udział w zajęciach plastycznych podczas których wykonali flagę wyklejoną biało- czerwonymi serduszkami oraz wspólnie zaśpiewali piosenki o Niepodległej Polsce. Zajęcia rozbudziły uczucia patriotyczne oraz rozwinęły poczucie przynależności do narodu. Ukazały, w jaki sposób świętować obchody 11 listopada. Świetlica przyłączyła się również do uroczystego odśpiewania Hymnu o godzinie 11:11. 

     

    "Dbam o zdrowie"

    Świetlica szkolna rozpoczęła zajęcia dla uczniów klas I, ujęte w programie innowacji pedagogicznej „W szkole się dowiem, jak dbać mam o zdrowie”. Podstawowym celem programu jest kształtowanie u dzieci postaw prozdrowotnych i uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie. Innowacja zakłada, że jej treści będą realizowane na zajęciach klas I uczęszczających do świetlicy w roku szkolnym 2021/2022. We wrześniu odbyły się pierwsze zajęcia pt. „Dbam o zdrowie”. Uczniowie dowiedzieli się czego dotyczy nasza innowacja i w jakich zajęciach będą brali udział. Podczas wspólnej zabawy rozwiązywali zagadki i rebusy, które przybliżyły im tematykę zdrowia i higieny osobistej. Dzieci obejrzały film edukacyjny „Zuzka i piramida żywienia” oraz wysłuchały piosenki o zdrowiu. Spotkanie zakończono smacznym i zdrowym poczęstunkiem.

     

    "Dzień Czystego Powietrza"

    W listopadzie obchodziliśmy kolejny  Dzień Czystego Powietrza, ustanowiony przez Fundację Ekologiczną Arka w 2005 roku. Walka o czyste powietrze w naszym kraju jest bardzo ważna, gdyż żyjemy w rejonie najbardziej zanieczyszczonym w Europie i Świecie.  Z tej okazji uczniowie klas I-III w świetlicy szkolnej uczestniczyli w zajęciach ekologicznych na temat przyczyn powstawania i skutków zdrowotnych smogu oraz  sposobów jego zwalczania. Dzieci dowiedziały się jak chronić się przed smogiem, gdy wskaźniki zanieczyszczenia powietrza przekroczą dopuszczalne normy, obejrzały ciekawe filmiki, wysłuchały piosenkę pt. „Smog” oraz kolorowały obrazki zachęcające do dbania o środowisko. Na zakończenie zajęć uczniowie wykazali się wiedzą w przeprowadzonym quzie, w nagrodę otrzymując ulotki informacyjne „Misja: Czyste powietrze” i naklejki przygotowane przez Urząd Miasta Katowice.

     

    Zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w świetlicowym konkursie plastycznym pt. „Szopka Bożonarodzeniowa”. W terminie do 17 grudnia należy wykonać przestrzenną szopkę z dowolnie wybranych materiałów. W wykonaniu pracy mogą pomóc osoby dorosłe. Opisane prace (imię, nazwisko, klasa) prosimy dostarczyć do świetlicy szkolnej. Na wszystkich uczestników czekają upominki. Najciekawsze i najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone. Szopki zostaną również zaprezentowane na wystawie szkolnej.

    Serdecznie zachęcamy do udziału!

     „Niewidzialne zarazki i wirusy w koronie”

    Dzieci z klas I wzięły udział w zajęciach profilaktycznych pt. „Niewidzialne zarazki i wirusy w koronie”, który odbyły się w ramach innowacji „W szkole się dowiem, jak dbać mam o zdrowie”. Oglądając filmik „Masz tę moc!” poznały negatywne skutki wirusa COVID-19 na nasze zdrowie oraz sposoby zapobiegania zakażeniom. Za pomocą prostego doświadczenia przekonały się, że mydło usuwa nie tylko widoczne zabrudzenia, ale również niebezpiecznie wirusy i bakterie. Zajęcia zakończyła wspólnie zaśpiewana piosenka „Myję ręce”, która przypomniała dzieciom, jak prawidłowo wykonywać tę czynność.

     

    „Ty też możesz walczyć ze smogiem!”

    Dzieci z kl. 2c wzięły udział w zajęciach proekologicznych  na temat problemów zanieczyszczenia powietrza oraz postaw konsumenckich i działań, które mogą wpłynąć na zmniejszenie smogu w mieście. Na zajęciach wykorzystano materiały edukacyjne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

     

    "Trzymamy się prosto"

    "Trzymamy się prosto" to kolejne edukacyjne zajęcia, w których wzięli uczniowie klas I w ramach przeprowadzanej w świetlicy innowacji pedagogicznej. Dzieci dowiedziały się co to jest prawidłowa postawa ciała oraz ćwiczyły jej przyjmowanie. Wychowankowie dowiedzieli się jak należy poprawnie nosić plecak a także w jaki sposób siedzieć przy biurku czy ławce by chronić swój kręgosłup. Wszystkie dzieci obiecały stosować zdobyta wiedze w praktyce a my wychowawcy będziemy to sprawdzać!

     

    "Dzień Pluszowego Misia"

    25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne pt. "Miś z mojej wyobraźni". Wszyscy wiemy, że dzieci kochają misie, więc bardzo chętnie zabrały się do pracy. W ruch poszły pastele, piórka, kolorowy papier, wstążki, druciki, bibuła, pianki samoprzylepne, czy brokat. Jednak tak piękne prace nie powstałyby bez wyobraźni, kreatywności i zaangażowania naszych wychowanków. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia wystawy.


     

    "Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach"

    Z okazji Europejskiego Dnia Wiedzy o Antybiotykach oraz Światowego Tygodnia bez Antybiotyków została przygotowana wystawa edukacyjna dzięki materiałom wypożyczonym przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Katowicach. Tematyka wystawy przybliżyła uczniom historię odkrycia antybiotyków, ich wpływ na bakterie oraz nasze zdrowie. Zwrócona została uwagą na zjawisko antybiotykoodporności oraz niewłaściwego stosowania i nadużywania lekarstw. Dzieci z klas I-III uzupełniły wiedzę oglądając prezentację pt. „Superbakterie Odporniaki”, filmiki edukacyjne „Jak działają antybiotyki i czy mogą przestać działać” ,„Gdzie mieszkają bakterie?” oraz eksperymenty zachęcające do częstego mycia rąk.

     

     "Tu jest Polska"

    Dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w zajęciach „Tu jest Polska” upamiętniających 100 rocznicę powstań oraz powrotu Śląska do Polski. W zrozumieniu zawiłych i trudnych dziejów, pomogły dzieciom oglądane filmy edukacyjne, galerie zdjęć oraz słuchanie pieśni powstańczych w wykonaniu Chóru Dziecięcego Opery Śląskiej. Kolorowanka przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej pt. „Pokoloruj historię- Górny Śląsk w czasie powstań”, w symboliczny sposób zaprezentowała wybrane wydarzenia tamtych lat i zasiała ziarno zainteresowania historią naszego regionu.

     

    "Barbórka w świetlicy"

    W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia edukacyjne z okazji Dnia Górnika. Do udziału w zajęciach zaprosiliśmy dzieci z grupy przedszkolnej MP nr 55 w Katowicach oraz uczniów klas I-III. Uczestnicy spotkania mogli na żywo zapoznać się z elementami odświętnego stroju górniczego oraz damskiego stroju śląskiego. Mieli okazje przymierzyć czapkę górniczą tzw. „czako”, a także części stroju kobiecego- korale, wianek. Dzieci oglądały również film edukacyjny pt. „Barbórka”, przybliżający zwyczaje i tradycję górnicze. Wszystkim udzielił się pozytywny nastrój. Dziękujemy za aktywny udział w zajęciach.


     

     "Konkurs Mikołajkowy"

    Świetlica szkolna zorganizowała międzyklasowy konkurs Mikołajkowy. Uczniowie klas I-III aktywnie zaangażowali się w wykonanie wspaniałych prac. Wspólne działanie zintegrowało zespoły klasowe i umożliwiło wykazanie się pomysłowością. Wszystkie Mikołaje wzbudziły zachwyt i zasłużyły na nagrody.

     

    "Zimowe półkolonie"

    Zespół Szkół i Placówek nr 1 oraz Osiedlowy Klub „Rezonans” zaprasza uczniów klas I-III na zimowe półkolonie 2022. To wspaniały pomysł na spędzenie wolnego czasu! Zapewniamy możliwość odpoczynku, kreatywne zajęcia oraz dużo aktywności fizycznej.

    Program półkolonii:

    - zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej

    - basen

    - eko- warsztaty

    - zajęcia taneczne

    - zajęcia plastyczne

    - wyjście do kina i teatru

    - wycieczka autokarowa

    oraz inne niespodzianki przewidziane w programie.

    Organizatorzy zapewniają: śniadanie, obiad oraz dobrą zabawę z humorem!

    Szczegóły

    Turnus I: 14.02.-18.02.2022 (zapisy do 24 stycznia)

    Turnus II: 21.02.-25.02.2022 (zapisy do 1 lutego)

    Pobyt: od godziny 8:00-16:00

    Zapisy do 1.02.2022 w Klubie „Rezonans”

    Cena: 240 zł od osoby

    1.Wszystkie turnusy są zgłoszone do Kuratorium Oświaty Miasta Katowice.

    2.Liczba miejsc ograniczona wg zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz służby sanitarno-epidemiologicznej.

    3.Pomieszczenia w których odbywają się zajęcia są wyposażone w środki bezpieczeństwa oraz wietrzone wg zaleceń.

    4.Przed wejściem na obiekt Zespołu każdemu dziecku będzie sprawdzana temperatura.

    5.Osoby z objawami przeziębienia (kaszel, gorączka, złe samopoczucie itp.) nie będą mogły brać udziału w zajęciach przewidzianych w programie półkolonii.

     

    Nagroda w konkursie „Drugie życie śmieci”

    Serdecznie gratulujemy wychowankom świetlicy nagrody  w konkursie zorganizowanym przez Tatrzański Park Narodowy i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska!!! Cenna nagroda to wydajny oczyszczacz powietrza, który bardzo przyda się w świetlicy, zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy za oknem jest smog. Pracą konkursową był wykonany w kreatywny sposób przedmiot użytkowy z odpadów, dzieci pokazały, że można zagospodarować odpady w pożyteczny sposób.

     

     "Nasza ozdoba na Katowickim Rynku"

    Jak co roku i tym razem bombka reprezentująca Zespół Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach zawisła na Bożonarodzeniowym drzewku w centrum Katowic. Zachęcamy Was do świątecznego spaceru i odszukania naszej ozdoby.

     

    "Hej kolęda, kolęda"

    W świetlicy szkolnej odbyła się przedświąteczna prezentacja dla klas I-III oraz grupy „Jeżyków” z MP 55 pt. „Hej kolęda, kolęda”. Dzieci wysłuchały krótkiego opowiadania związanego ze świętami Bożego Narodzenia oraz chętnie włączyły się do wspólnego śpiewania kolęd. Wszystkim udzielił się nastrój radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

     

    "Stroik dla Hospicjum Cordis"

    Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wychowawcy świetlicy szkolnej z ZSiP nr 1 przygotowali stroik dla najmłodszych podopiecznych Hospicjum „Cordis” w Katowicach. Życzymy im „Niech te święta tak wspaniałe, będą całe jakby z bajek”.

     

    "Szopki Bożonarodzeniowe"

    Szopki Bożonarodzeniowe, które można obejrzeć przed świetlicą szkolną, wykonane zostały przez uczniów naszej szkoły oraz dzieci z Przedszkola nr 55. Zachwyciły nie tylko pomysłowością ale także kunsztem wykonania. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wychowawcy świetlicy szkolnej składają życzenia zdrowia, radości i pięknych chwil spędzonych w rodzinnym gronie.

     

    "W świątecznym nastroju"

    Zdrowych, pogodnych i pełnych radości świąt Bożego Narodzenia,
     wspaniałych chwil spędzonych w gronie najbliższych oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku
    życzą
    wychowawcy świetlicy szkolnej

     

    "Zima lubi dzieci"

    Zapraszamy Was do rozwijania swoich plastycznych zainteresowań. W wolnym czasie proponujemy wykonanie plastycznej pracy związanej z zimową porą roku. Możecie w tym celu wykorzystać różnorodne materiały (kredki, farby, plastelinę, bibułę, papier kolorowy, materiały odpadowe, które miały trafić do kosza). Zdjęcie wykonanej pracy można przesłać na adres naszej świetlicowej poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą platformy Microsoft Teams. Czekamy do końca tego tygodnia tj. do piątku 28 stycznia. Wszyscy autorzy prac otrzymają upominki po powrocie do szkoły. Wykonana zostanie również galeria zdjęć, którą zamieścimy na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zachęcamy do udziału !

    "Zimowe Igrzyska Olimpijskie"

    Zbliżają się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Z tej okazji dzieci wykonały kolorowy plakat. Wykleiły koła olimpijskie z bibuły dowiadując się przy okazji co oznaczają poszczególne kolory. W kreatywny sposób pokolorowały kolorowanki - sportowców przedstawiających różne zimowe dyscypliny. Teraz czas na kibicowanie podczas olimpijskich zmagań.

     

    "Z Katowic do wielkiego świata"

    Dzięki współpracy z Muzeum Historii Katowic, w świetlicy szkolnej została zaprezentowana wystawa pt. „Z Katowic do wielkiego świata”, poświęcona Wojciechowi Kilarowi, którego 90 rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. Wystawa, w przystępny i równocześnie barwny sposób przypomniała najważniejsze wydarzenia z życia oraz twórczości docenianego na całym świecie, niezwykłego kompozytora. Wystawie towarzyszyły dodatkowe działania mające na celu przybliżenie sylwetki artysty. Zwiedzający mogli wysłuchać muzyki jego autorstwa, która powstała do licznych filmów. Uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, podczas których poznali dorobek Wojciecha Kilara oraz obejrzeli film animowany  „Król i ptak”, z uwagą przysłuchując się ciekawej ścieżce dźwiękowej. Dodatkowo, klasy 2a i 2c uczestniczyły w zajęciach pt. „Muzyka Pana Kilara- awangarda” prowadzonych przez Panią Angelikę Szepiszczak, pracownika Muzeum Historii Katowic i autorkę wystawy. Efektem tych zajęć było stworzenie i odegranie na różnych instrumentach klasowych melodii. Zwiedzanie wystawy przez uczniów klas starszych uzupełniły lekcje przygotowane przez nauczyciela muzyki. Do obejrzenia wystawy zostały zaproszone także dzieci z MP nr 55. Grupa „Krasnali”, podczas zajęć warsztatowych pt. "Wesołe nutki", została zaznajomiona z postacią Mistrza i jego muzyką oraz wykonała kolorowe prace plastyczne. Mamy nadzieję, że zorganizowanie wystawy przyczyniło się nie tylko do promowania artysty ale również rozbudziło chęć dokładniejszego poznania dorobku wybitnego Katowiczanina.

     

    "Pomagamy zwierzętom zimą"

    Choć obecnie mamy bezśnieżną zimę i temperatura powietrza nie spada poniżej zera, nadal musimy pamiętać o zwierzętach, które w tą porę roku potrzebują naszej pomocy. Wychowankowie świetlicy wiedzą to doskonale. Ochoczo i z zapałem przyłożyli się do akcji dokarmiania ptaków. Uzupełniliśmy karmniki sypiąc do nich specjalną mieszankę ziaren. Mamy nadzieję, że nasi skrzydlaci przyjaciele będą nam wdzięczni i już nie długo, na wiosnę ślicznie dla nas "zaśpiewają".

     

    "Poznaj bezpieczny internet"

     

    Świetlica szkolna przyłączyła się do obchodów kolejnej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Poznaj bezpieczny internet”. Dzięki drużynie Sieciaków, która świetnie zna się na sprawnym i bezpiecznym korzystaniu z sieci, wszyscy przypomnieli sobie ważne zasady, które należy przestrzegać podczas korzystania z internetu. Ajpi, Spociak, Netka i Kompel wspólnie z NetRobim w przystępny sposób pokazały dzieciom jak walczyć z Sieciuchami, które zagrażają bezpieczeństwu internautów.

     

     „OZE- co to takiego?”

    Dzieci w świetlicy wzięły udział w zajęciach edukacyjnych "OZE- co to takiego?" na temat odnawialnych źródeł energii. Dowiedziały się jakie znaczenie dla klimatu Ziemi ma ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, zwłaszcza dwutlenku węgla, a także racjonalne gospodarowanie zasobami przyrody. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach projektu edukacyjnego „Szkoła z wiatrem” przygotowanego przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) we współpracy z CFF (Czepczyński Family Foundation). Projekt przybliża dzieciom i młodzieży współczesne zagrożenia dla naszej Ziemi, jednocześnie promuje idee proekologiczne, w tym odnawialne źródła energii i kształtuje nawyki  mające istotne znaczenie dla klimatu.

     

    "Bezpieczne ferie zimowe"

    Życzymy wszystkim wspaniałych ferii zimowych i bezpiecznego wypoczynku!

     

    Akcja "Bezpieczne ferie zimowe 2022"

    Uczestnicy półkolonii zimowych zorganizowanych przez ZSiP nr 1 oraz osiedlowy Klub „Rezonans” w Katowicach wzięli udział w akcji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej „Bezpieczne ferie 2022”, mającej na celu zapewnienie bezpiecznego i zdrowego wypoczynku w okresie zimowym. Dzieci  uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Bezpieczne zabawy zimowe”, zajęciach komputerowych  „Bezpieczni w Internecie” oraz zajęciach plastycznych „Bezpieczne ferie”, przygotowanych przez wychowawców półkolonii. Podczas zajęć przypomniane zostały podstawowe zasady zabaw na śniegu i lodzie (sanki, narty, łyżwy, śnieżki, kulig) oraz zasady obowiązujące w ruchu drogowym i kontakcie z nieznajomymi. W trakcie zajęć wyjaśniono również w jaki sposób można aktywnie spędzić czas ferii zimowych oraz utrwalono znajomość numerów alarmowych. Biorąc udział w zajęciach komputerowych dzieci dowiedziały się w jaki sposób bezpiecznie korzystać  z sieci oraz uświadomiły sobie zagrożenia związane z Internetem. W akcji wsparli nas pracownicy Sekcji Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Katowicach, Pani Barbara Kijanka oraz Pani Anna Kuczyńska, przekazując porady dla uczestników wypoczynku podczas zajęć edukacyjnych „Bezpieczne ferie 2022” oraz zajęć profilaktycznych „Koronawirus- przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny”. Na zakończenie zajęć uczestnicy otrzymali ulotki informacyjne, kolorowanki oraz odblaskowe gadżety przygotowane przez PSSE w Katowicach.

     

    "Światowy Dzień Wody"

    Z okazji Światowego Dnia Wody w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dla uczniów klas I-III, na temat znaczenia wody dla naszego życia, jej dostępności i zagrożeniach związanych ze zmianami klimatycznymi oraz nieprzemyślaną działalnością człowieka. Zajęcia przygotowano m.in. z wykorzystaniem materiałów Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH), organizacji pomagającej ofiarom konfliktów zbrojnych i katastrof naturalnych np. klęsk suszy i głodu w Afryce i innych częściach globu. Celem zajęć było szerzenie wiedzy o oszczędzaniu wody na co dzień w gospodarstwie domowym i zmianie postaw konsumpcyjnych, które maja bezpośredni wpływ na zasoby czystej wody pitnej na Ziemi.

     

    Akcja "Wirusoochrona" 2022

    Podczas drugiej edycji akcji „Wirusoochrona”, uczniowie klas I-III wzięli udział w różnorodnych zajęciach mających na celu przypomnienie podstawowych zasad zdrowego stylu życia, postępowania podczas epidemii koronawirusa oraz przestrzegania higieny. Uczniowie uświadomili sobie wpływ prawidłowego odżywiania oraz codziennej aktywności fizycznej na swoje zdrowie. Zajęcia uczyły jak chronić się siebie i innych przed przeziębieniem i zachorowaniem na grypę. Uczniowie klas I-III wzięli udział m.i. w zajęciach edukacyjnych „Chrońmy się przed wirusami” oraz zajęciach profilaktycznych „Dbamy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo” z udziałem pielęgniarki szkolnej. W trakcie zajęć dzieci obejrzały filmik „12 porad jak się ochronić przed koronawirusem” oraz „Dlaczego mam katar i boli mnie gardło?” oraz poznały piosenkę „Przegoń wirusa”. W świetlicy szkolnej oraz na korytarzu wykonane zostały gazetki informacyjne związane z tematyką akcji. Na zajęcia „Wirusoochrona” zostały również zaproszone dzieci z MP nr 55. Grupa „Misi” obejrzała „Bajkę o maseczce”, „Jak działa mydło” oraz filmik instruktażowy „Jak dokładnie myć ręce”. Prawidłowe mycie rąk utrwaliło wysłuchanie piosenki „Umyj ręce”. Zajęcia zakończyły się wykonaniem plakatu, który został wyeksponowany w przedszkolu.Uczniowie klas I-III dodatkowo wzięli udział w zajęciach profilaktycznych przygotowanych przez pielęgniarką szkolną: „Jak zapobiegać COVID 19”, „Technika prawidłowego mycia rąk”, „Higiena nauki i odpoczynku”, „Zapobieganie chorobom zakaźnym”, „Jak dbać o czystość osobistą”.

     

    "Kuźnia talentów 2022"

    Zapraszamy uczniów z klas I-VIII do udziału w pokazie artystycznym „Kuźnia talentów”, który odbędzie się w świetlicy szkolnej, w miesiącu maju. Prosimy o zgłoszenie chęci udziału do 15 kwietnia br. Proponowane kategorie występów: piosenka, taniec, wiesz, gimnastyka artystyczna i inne, do ustalenia z organizatorami pokazu. 

    "Mam przyjaciela Policjanta"

    W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia profilaktyczne pt. Mam przyjaciela Policjanta", w ramach programu realizowanego przez Komendę Miejską Policji w Katowicach. Podczas zajęć dzieci z klas I-III dowiedziały się na czym polega praca policjanta, miały okazje przymierzyć elementy policyjnego stroju oraz obejrzeć przyniesione gadżety. Przypomniane zostały podstawowe znaki drogowe oraz zasady poruszania się po jezdni. Dzieci zostały uwrażliwione na niebezpieczeństwa związane z kontaktem z nieznajomymi, utrwaliły sobie również numery alarmowe 997 i 112.

     

    "Światowy Dzień Zdrowia"

    Uczniowie z klas I-III w świetlicy szkolnej, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Temat zajęć był zgodny z hasłem tegorocznych obchodów-„ Nasza planeta, nasze zdrowie”. Dzieci, na podstawie materiałów dydaktycznych dowiedziały się czym jest zdrowie, racjonalne odżywianie, piramida żywieniowa, żywność ekologiczna oraz jak bardzo istotne jest znaczenie aktywności ruchowej dla organizmu. Zajęcia uświadomiły uczestnikom jakie należy podejmować decyzje konsumenckie, ważne dla zdrowia i równowagi ekologicznej środowiska. Światowy Dzień  Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w 1948 roku, celem zwrócenia szczególnej uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Obecnie Światowy Dzień Zdrowia jest jednocześnie Dniem Pracownika Służby Zdrowia.

     

    "Wielkanocne życzenia"

    Wychowawcy świetlicy szkolnej ZSiP nr 1 razem z dziećmi, przygotowali Wielkanocny stroik i wraz z serdecznymi życzeniami świątecznym, przekazali go podopiecznym Hospicjum "Cordis" w Katowicach.

     

    "Inwestujemy w naszą Planetę"

    Z okazji Dnia Ziemi w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia edukacyjne pt. „Inwestujemy w naszą Planetę”. uczniowie obejrzeli filmiki nawiązujące do konsumpcyjnych i bezrefleksyjnych postaw współczesnych ludzi, powodujących niszczenie i nadmierne zużycie zasobów Ziemi. Dzieci poznały również piosenkę Zozi „ Świat w naszych rękach” oraz sprawdziły swoją wiedzę w quizie „Superekolog”. Zajęcia promowały dbanie o naszą planetę oraz motywowały do zachowań proekologicznych. Miały na celu pokazać, że nawet najmniejsze zmiany w życiu codziennym, mogą pozytywnie wpłynąć na poprawę stanu naszego środowiska.

     

    "Bądźmy dobrzy dla Ziemi"

    Z okazji Międzynarodowego Dania Ziemi wychowankowie świetlicy wykonali kolorowy plakat. Uczniowie utrwalili wiadomości na temat tego co jest dobre dla Ziemi a co jej szkodzi i jakich zachowań powinniśmy unikać. Powstała praca stanowi dekorację świetlicy i przypomina nam jak dbać o środowisko i naszą Planetę.

     

    "Dzień Ziemi- wystawa prac"

    Uczniowie z okazji Dnia Ziemi wykonali prace plastyczne, które wyeksponowano na wystawie w świetlicy. Zadanie dzieci polegało na pokolorowaniu części promującej naszą Planetę, a także na dodaniu do rysunku elementu, który związany będzie z przyrodą i ochroną środowiska.

     

    Udział w akcji "Sprzątamy dla Polski"

    Nasi najmłodsi uczniowie przyłączyli się do akcji "Sprzątamy dla Polski", porządkując najbliższe otoczenie szkoły. Na zdjęciach prezentuje się klasa 2b oraz 2c.

     

    "Pierwsza pomoc przedmedyczna"

    Edukację zdrowotną z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzili w świetlicy szkolnej przedstawiciele Fundacji Pomoc Maltańska, oddział Katowice- pielęgniarka, Pani Dominika Mikołajczyk oraz ratownik, Pan Cyprian Wdowczyk. Uczniowie klasy 2a, 2c oraz 3a zostali zapoznani z podstawowymi zagadnieniami pierwszej pomocy. Dowiedzieli się czym jest pierwsza pomoc, na czym polega bezpieczeństwo ratującego, jak prawidłowo wezwać pomoc, poprawnie sprawdzić oddech oraz ułożyć nieprzytomnego w pozycji bocznej. Dzieci otrzymały również ciekawe informację o zawodzie ratownika i pielęgniarki.

    "Majowe święta"

    W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia związane ze świętami Majowymi. Dzieci oglądały prezentacje multimedialną, film dydaktyczny oraz uczestniczyły w quizie poświęconym obchodom majowych wydarzeń. Na koniec wykonały prace plastyczne o tematyce patriotycznej. 

     

    "Kuźnia talentów"

    Świetlica szkolna od wielu lat organizuje „Kuźnię talentów” dla uczniów naszej szkoły, przyczyniając się tym sposobem do odkrywania, wspierania zdolności oraz zainteresowań dzieci. W tym roku szkolnym nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty wokalne, taneczne, gimnastyczne, gry na instrumentach, plastyczne i inne. Na scenie wystąpiło 47 uczestników. Podczas występów można było zobaczyć dzieci w prawdziwym żywiole artystycznym. Wszystkie występy młodych talentów wypadły imponująco. Naszą „Kuźnię talentów” uroczyście otworzyła Pani wicedyrektor Agnieszka Maszczyk, a wśród gości byli obecni przedstawiciele Rady Rodziców, zaproszone klasy oraz rodzice występujących uczniów. Profesjonalne zdjęcia z imprezy wykonała Pani Małgorzata Jurys, a nagrody oraz słodki poczęstunek ufundowała Rada Rodziców. Dzięki „Kuźni Talentów” kolejny już raz zamieniliśmy zwykły dzień w naprawdę wyjątkowy!

     

    "Kwiaty dla Mamy"

    Z okazji wyjątkowego święta dzieci ze świetlicy szkolnej wykonały dla swoich Mam kolorowe kwiaty z bibuły, by wręczyć je wraz z najlepszymi życzeniami.

     

    "Światowy Dzień bez Tytoniu"

    W naszej szkole zostały przeprowadzone działania w ramach obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu. W świetlicy szkolnej odbyły się między innymi zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I-III pt. „Nie pal przy mnie, nie truj mnie” oraz pogadanka pt. „O szkodliwości palenia papierosów” przeprowadzona przez pielęgniarkę szkolną. Dzieci oglądały filmy edukacyjne oraz uczestniczyły w mini konkursie plastycznym. Przygotowana została szkolna gazetka informacyjna oraz wystawa prac plastycznych.

     

    "Dzieci nie jedzą śmieci"

    W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia pt. "Dzieci nie jedzą śmieci", w których wzięli udział uczniowie z klas I-III. Miały one na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i zachęcały do dbania na co dzień o zdrowy jadłospis.

     

    "Świetlicowy Turniej Sportowy"

    Już po raz kolejny uczniowie klas III podjęli się zmagań sportowych w zorganizowanym Świetlicowym Turnieju Sportowym. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach biegowych, skocznych, sprawdzających ich zwinność czy umiejętność rzutu do kosza. Pozytywne emocje i sportowa walka z zachowaniem zasady fair play udzieliła się wszystkim. Dziękujemy i gratulujemy!

     

    "Dbam o zdrowie"

    Zajęciami "Dbam o zdrowie" zakończyliśmy realizację trwającej od października innowacji pedagogicznej "W szkole się dowiem, jak dbać mam o zdrowie". Uczniowie klas I, do których była adresowana, podsumowali zdobyte w ciągu  roku szkolnego wiadomości oraz sprawdzili swoją wiedzę biorąc udział w mini quzie o zdrowiu. Uczestnicy otrzymali Certyfikaty potwierdzające aktywny udział w zajęciach oraz smaczny, pełen witamin sok owocowy.

     

    Za nami kolejny rok szkolny. Nadszedł czas na odpoczynek. Kierownik i wychowawcy świetlicy szkolnej dziękują za pomoc i wsparcie Radzie Rodziców w organizacji imprez i uroczystości, które odbyły się w świetlicy szkolnej.

    Życzymy wspaniałych wakacji!

    HELIX_TAGS:

    Godziny lekcyjne

    • Lekcja 1: 08:00 - 08:45
    • Lekcja 2: 08:50 - 09:35
    • Lekcja 3: 09:45 - 10:30
    • Lekcja 4: 10:40 - 11:25
    • Lekcja 5: 11:45 - 12:30
    • Lekcja 6: 12:50 - 13:35
    • Lekcja 7: 13:55 - 14:40
    • Lekcja 8: 14:45 - 15:30
    • Lekcja 9: 15:35 - 16:20

    Sekretariat Szkolny

    Pn.-Pt     07:00-15:00

    So, Nd    nieczynne

    Szybki kontakt

    Szkoła Podstawowa nr 12
    im. Ignacego Paderewskiego

    • ul. Paderewskiego 46, 40-282 Katowice
    • tel. 32 255 50 36
    • mail: sekretariat@zsip1katowice.edu.pl
    © 2017 Your Company. All Rights Reserved. Designed By WarpTheme