Children: 1

14 listopada obchodzimy kolejny raz Dzień Czystego Powietrza, ustanowiony przez Fundację Ekologiczną Arka w 2005 roku.

Walka o czyste powietrze w naszym kraju jest bardzo ważna, gdyż żyjemy w rejonie najbardziej zanieczyszczonym w Europie i Świecie.  W listopadzie, kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy, realizujemy w szkole szczególnie aktywnie działania edukacyjne związane z  problem zanieczyszczonego powietrza. Smog, nasilony przez niską emisję, jest niebezpieczny dla naszego zdrowia, toteż uświadamiamy uczniom jak się przed nim chronić i jakie przedsięwziąć indywidualne działania skuteczne w jego zwalczaniu.

Tags:

Children: 1

W zeszły wtorek, tj. 13.10.2020 odbyły się zajęcia e-Naukobusu w ramach projektu Nauka dla Ciebie, który to jest wspólnym Programem Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Klasa 8a miała możliwość uczestnictwa w zajęciach pt. "Bezwładność”. Zajęcia wszystkim się bardzo podobały!

Dziękujemy Centrum Nauki Kopernik za wspaniałą współpracę i wsparcie!

Tags:

Children: 1

Nasz szkolny Klub KMO Młody Naukowiec ZSiP 1 Katowice również przyłączył się do świętowania 18 lat KMO!

Z tej okazji poznaliśmy Nurka Kartezjusza, podobnie jak wszystkie kluby KMO w Polsce i nie tylko.

 

 

Tags:

Children: 1

Uczniowie Naszej szkoły pamiętają o zwierzętach i w ostatnich dniach wzięli udział w warsztatach ekologicznych pt. „Pomóż jeżom przetrwać zimę” w ramach programu  Fundacji Ekologicznej Arka „KUP DESKĘ”.

Edukatorzy przekazali uczniom kl. 6b wiele informacji o zwyczajach jeży i uświadomili o niebezpieczeństwach jakie czyhają na te zwierzęta. Jeże są objęte ochroną gatunkową, a także są bardzo pożyteczne - zmniejszają ilość szkodników w ekosystemie i gospodarce człowieka- dlatego należy im pomóc przetrwać zimę.

Podczas zajęć uczniowie nauczyli się budować z desek domki,  które będą schronieniem dla jeży podczas snu zimowego. Jeden z nich umieszczą w ogródku szkolnym.

 

Tags:

Children: 1

W Naszej szkole od kilku lat działa Klub Młodego Odkrywcy - Młody Naukowiec ZSiP 1 Katowice. W zeszłym roku można było nas spotkać podczas 4 Śląskiego Festiwalu Nauki a nasza prowadząca została Promotorką tego festiwalu. Wygraliśmy konkurs na doświadczenie na Piknik Polskiego Radia i Telewizji oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie - niestety z powodu pandemii nie mieliśmy możliwości zaprezentowania naszego pomysłu. Zaplanowaliśmy zbudować smogookreślatoinator!

Klub prowadzony jest przez Panią dr Joannę Grecką-Otrembę. W roku szkolnym 2020/2021 spotkania klubu odbywają się w piątki o g.14.45 w sali 0-8.
Zgłoszeń do klubu dokonują rodzice przez dziennik elektroniczny Vulcan.

Nasz klub ma również funpage na Fb: @mlodynaukowieczsip1katowice

Uczniowie uczestniczący w klubowych zajęciach rozwijają swoje umiejętności organizacyjne, językowe, poszerzają swoją wiedzę z zakresu nauk ścisłych (i nie tylko) oraz doskonalą swoje kompetencje kluczowe. Stosujemy metodę IBSE podczas zajęć.

W tym roku przed nami spore wyzwania, gdyż nawiązaliśmy współpracę z organizacjami i szkołami z Niemiec. Będziemy rozwijać nasze naukowe projekty razem z naszymi zagranicznymi partnerami. Przed nami eksperyment balonowy, projekt ekologiczny oraz konstrukcyjno-społeczne podejście do mostów. Wszystkie te działania planujemy z naszym partnerami, czyli Polsko-Niemiecką Współpracą Młodziezy oraz Centrum Nauki Kopernik. Projekty, o których mowa przeznaczone są dla uczniów klas 7 i 8.

Klasy młodsze realizują również projekty, w tym "Być jak Ignacy".

Zapraszamy do NAS!!!!

 

 

Tags:

Godziny lekcyjne

 • Lekcja 1: 08:00 - 08:45
 • Lekcja 2: 08:55 - 09:40
 • Lekcja 3: 09:50 - 10:35
 • Lekcja 4: 10:55 - 11:40
 • Lekcja 5: 11:45 - 12:30
 • Lekcja 6: 12:55 - 13:40
 • Lekcja 7: 13:50 - 14:35
 • Lekcja 8: 14:45 - 15:30
 • Lekcja 9: 15:40 - 16:25

Sekretariat Szkolny

Pn.-Czw. 7:30 - 15:30

Pt.            7:30 - 12:00

So, Nd    nieczynne

Szybki kontakt

Szkoła Podstawowa nr 12
im. Ignacego Paderewskiego

 • ul. Paderewskiego 46, 40-282 Katowice
 • tel. 32 255 50 36
 • mail: sekretariat@zsip1katowice.edu.pl