Children: 1

Trzy, dwa, jeden, zero.... START!

W dniu 16 września 2020 wyruszyliśmy w planetarną przygodę z edukatorami Centrum Nauki Kopernik.

Nasza szkoła została wybrana do udziału w pilotażu nowego seansu Planetobusu dzięki prężnie działającemu Klubowi Młodego Odkrywcy - Młody Naukowiec ZSiP 1 Katowice.

W 45 minutowych zajęciach uczestniczyły klasy: 5a, 5b oraz 7c, 7d. Zajęcia składały się z dwóch części. W pierwszej 30 minutowej części uczniowie spotkali się na YOUTubie z edukatorami. Podczas zajęć na żywo poznali gwiazdozbiory nieba jesiennego, przeżyli podróż po Układzie Słonecznym. Druga część była 15 minutową konferencją on-line na Teamsie. Wspaniałe przekazywanie wiedzy o Układzie Słonecznym, charakterystyka planet oraz prezentacja kosmicznych ciekawostek:) Uczniowie mieli również możliwość poznania kilka słów w języku migowym z zakresu astronomii . To była bardzo ciekawa podróż!

Podczas seansów uczniowie wykorzystali pracownię mobilną, która jest w posiadaniu szkoły. Każdy uczeń miał możliwość zadać samodzielnie pytanie, odpowiedzieć na pytania prowadzących-pełna interakcja podczas zajęć. Uczniom bardzo podobał się ten sposób prowadzenia zajęć a same zajęcia były bardzo inspirujące i rozbudziły ciekawość pogłębiania wiedzy z zakresu astronomii i kosmologii.

W spotkaniu mogli uczestniczyć również uczniowie nieobecni w tym dniu w szkole.

Nad sprawnym przeprowadzeniem zajęć czuwała pani Joanna Grecka-Otremba (opiekun KMO).

Dziękujemy Centrum Nauki Kopernik za możliwość przeżycia tej wspaniałej podróży!!!

Więcej o Planetobusie i Naukobusie na stronie: https://naukadlaciebie.gov.pl/kategoria/naukobus/

Tags:

Children: 1

Prezentujemy najlepsze uzyskane wyniki konkursu, wśród osób, które zalogowały się do testu:

Agata z kl. 7b - dyplom bardzo dobry (5 miejsce w regionie katowickim, 3 miejsce w powiecie)

Wojciech z kl. 6d - dyplom wyróżnienie (14 miejsce w regionie katowickim, 10 miejsce w powiecie)

Józef z kl. 3b - dyplom wyróżnienie (15 miejsce w regionie katowickim, 11 miejsce w powiecie)

Wojciech z kl. 7c - dyplom wyróżnienie (38 miejsce w regionie katowickim, 16 miejsce w powiecie)

Wojciech z kl. 7b - dyplom wyróżnienie (51 miejsce w regionie katowickim, 22 miejsce w powiecie)

 

Komunikat końcowy konkursu jest dostępny na stronie ssodelta.edu pl.

 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Tags:

Children: 1

Tradycyjnie na całym świecie 17 czerwca obchodzony jest Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą. Z tej okazji zapraszamy na warsztaty on-line dla młodzieży „Dzień o Suszy i Retencji w Ministerstwie Klimatu”, które będą kontynuacją kwietniowego wydarzenia „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”. W spotkaniu udział weźmie m.in. minister klimatu Michał Kurtyka.

Warsztaty on-line będą dostępne na żywo na stronie www.dzienwmk.pl. Zapraszamy na wykład prof. dra hab. Szymona Malinowskiego, dyrektora Instytutu Geofizyki UW oraz popularyzatora nauki z portalu „Nauka o Klimacie”, a także na debatę ekspertów z udziałem ministra klimatu Michała Kurtyki. W debacie głos zabiorą: Anna Moskwa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Joanna Sasal z PGW Wody Polskie, Michał Marcinkowski, hydrolog z Instytutu Ochrony Środowiska oraz Marek Kamiński, polarnik i podróżnik. Każdy będzie mógł także sprawdzić swoją wiedzę w specjalnym interaktywnym Quizie Klimatycznym.

Organizatorami warsztatów, oprócz Ministerstwa Klimatu, są Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Bank Ochrony Środowiska i Fundacja BOŚ. Partnerami wydarzenia są Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, PGW Wody Polskie oraz Instytut Ochrony Środowiska. Zaproszenie do aktywnego udziału uczniów. Więcej informacji na stronie: www.dzienwmk.pl. 

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

źródło: https://www.gov.pl/web/klimat/dzien-o-suszy-i-retencji-w-ministerstwie-klimatu--warsztaty-on-line

 

Tags:

Children: 1

Na początku roku 2020 wspominaliśmy, iż Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowi rok 2020 Rokiem Fizyki, w 100–lecie powstania Polskiego Towarzystwa Fizycznego.

Jednocześnie Senat pragnął w ten sposób podkreślić zasługi polskich fizyków dla światowej nauki oraz przypomnieć niezwykły rozwój fizyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w roku 1918.

W Naszej szkole przewidzieliśmy główne obchody Roku Fizyki w marcu br. jednak ze względu na pandemię musieliśmy odłożyć imprezę.

Prezentujemy Wam wybrane projekty maskotek wykonanych przez naszych uczniów z okazji Roku Fizyki:

Pani Joanna Grecka-Otremba serdecznie dziękuje wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w świętowanie Roku Fizyki, np. poprzez wykonanie maskotki, plakatu reklamującego fizykę lub nagrywali filmiki z doświadczeniami.

Kolejne działania planujemy już w nowym roku szkolnym!

Tags:

Godziny lekcyjne

 • Lekcja 1: 08:00 - 08:45
 • Lekcja 2: 08:55 - 09:40
 • Lekcja 3: 09:50 - 10:35
 • Lekcja 4: 10:55 - 11:40
 • Lekcja 5: 11:45 - 12:30
 • Lekcja 6: 12:55 - 13:40
 • Lekcja 7: 13:50 - 14:35
 • Lekcja 8: 14:45 - 15:30
 • Lekcja 9: 15:40 - 16:25

Sekretariat Szkolny

Pn.-Czw. 7:30 - 15:30

Pt.            7:30 - 12:00

So, Nd    nieczynne

Szybki kontakt

Szkoła Podstawowa nr 12
im. Ignacego Paderewskiego

 • ul. Paderewskiego 46, 40-282 Katowice
 • tel. 32 255 50 36
 • mail: sekretariat@zsip1katowice.edu.pl