Children: 1

Śpieszymy donieść, że uczeń klasy 5a Jakub Zając zajął wspaniałe I miejsce w kategorii Alfa konkursu "Matematyka jest wszędzie" organizowanego przez RODN "WOM" w Bielsku-Białej we współpracy z Fundacją "Matematyka dla wszystkich". Warto przypomnieć, że konkurs jest wpisany na listę konkursów zatwierdzonych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Jakub wykonał prezentację pt. "Matematyka ukryta w minerałach", której opowiada o swoim hobby, jakim są kamienie, skamieniałości minerały. Przedstawia też różne układy krystalograficzne a poprzez to również nawiązanie do brył. Pomiędzy fizyką a matematyką taka jest właśnie praca Jakuba.

Ogłoszenie wyników na stronie: https://matsp.wombb.edu.pl/matematyka-jest-wszedzie

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!

Tags:

Children: 1

Miło nam jest poinformować, że Pani Helena Wieczorek otrzymała podziękowanie za zaangażowanie w edukację ekologiczną od Fundacji "Nasza Ziemia".

Tags:

Children: 1
Szkolny klub KMO Młodzi Naukowcy ZSiP1Katowice zorganizowali i przeprowadzili zajęcia doświadczalne dla grup przedszkolnych oraz świetlicowych z okazji Dnia Dziecka.
Dzieci mogły zobaczyć bogatą kolekcję kamieni, geod i skamieniałości Filipa i Jakuba, mogli sprawdzić jak działają półkule magdeburskie, zobaczyć jak działa kołyska Newtona, koło Maxwella i prasa hydrauliczna. Był też pokaz z mieczem jedi - miecz świetlny:) a opiekunka koła - Pani Joanna Grecka Otremba władała pirunami:)
Zapraszamy do Naszego Klubu :)
Tags:

Children: 1

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół ustanowiony przez ONZ. Jest to inicjatywa, która ma podkreślić znaczenie pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócić uwagę, że stosowania pestycydów w rolnictwie zabija te owady. Rosnąca powierzchnia miast i areałów upraw, gęsta zabudowa terenu, częste koszenie trawników i łąk, a także zanieczyszczenie środowiska i zmiana klimatu doprowadzają do drastycznego zmniejszania się populacji pszczół.

Nasi uczniowie w ekologicznym ogródku szkolnym pielęgnują kwiaty, a w tym roku także warzywa. Chcemy założyć małą, kwietną łąkę i ustawić w domki dla owadów zapylających. W tym celu przystąpiliśmy do akcji Fundacji Łąka – i otrzymaliśmy dla uczniów  pakiety edukacyjne #beeYOPE-  „Wspieramy pszczoły”. Nawiązaliśmy kontakt z pszczelarzem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, która  pomoże w wykonaniu uli. To nasze plany, oby się udało!

Liczymy na WASZE zaangażowanie!

 

Polecamy też stronę Lasów Państwowych, znajdziecie tam wiele ciekawych artykułów o pszczołach:Światowy Dzień Pszczół. Pamiętajmy o pożytecznych owadach

 

Tags:

Children: 1

Miło nam poinformować, że Miłosz Otremba z kl.5b, uzyskał Wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym Kodowanie w programie Scratch "STOP Cyberprzemocy", organizowanym przez SP nr 35 w Katowicach.

Serdecznie gratulujemy!

Pełna tabela wyników: http://sp35.katowice.pl/dokumenty/konkursy/scratch2021/wyniki2021.pdf

 

Tags:

Godziny lekcyjne

 • Lekcja 1: 08:00 - 08:45
 • Lekcja 2: 08:55 - 09:40
 • Lekcja 3: 09:50 - 10:35
 • Lekcja 4: 10:55 - 11:40
 • Lekcja 5: 11:45 - 12:30
 • Lekcja 6: 12:55 - 13:40
 • Lekcja 7: 13:50 - 14:35
 • Lekcja 8: 14:45 - 15:30
 • Lekcja 9: 15:40 - 16:25

Sekretariat Szkolny

Pn.-Czw. 7:30 - 15:30

Pt.            7:30 - 12:00

So, Nd    nieczynne

Szybki kontakt

Szkoła Podstawowa nr 12
im. Ignacego Paderewskiego

 • ul. Paderewskiego 46, 40-282 Katowice
 • tel. 32 255 50 36
 • mail: sekretariat@zsip1katowice.edu.pl