XX WOJEWÓDZKI INDYWIDUALNY KONKURS Z FIZYKI DLA KLAS VII i VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJUM odbył się w dniu 3.04.2019r. 

W naszej szkole również został przeprowadzony 1 etap tego konkursu, w którym wzięły udział 4 uczennice klas 7: Olga, Zuzia, Zosia oraz Natalia.

Już teraz gratulujemy dziewczętom chęci i zapału w przygotowaniu się do konkursu oraz odwagi w podjęciu wyzwania.

Czekamy teraz na ogłoszenie wyników konkursu z 1 etapu.

Trzymamy kciuki!!!

 

Link do materiałów z lat poprzednich:

Materiały z XIX konkursu

 

Tags:
Previous Next

Nasi uczniowie włączyli się w obchody  XXVI „Tygodnia Ziemi” Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu – poprzez udział w konkursach plastycznych.

Tegoroczne obchody realizowany są pod hasłem: „Człowiek – zagrożony gatunek?”. W związku z tym prace uczniów skupiły się na wskazaniu różnorakich zagrożenia dla ludzkości, których przyczyną często jesteśmy my sami – poprzez nasze nawyki, niewiedzę i brak odpowiedniej świadomości, obojętność, niepohamowany konsumpcjonizm. Uczniowie  przedstawili stan istniejący, ale również wskazali dobre praktyki i działania, drogi przezwyciężania różnych zagrożeń, szczególnie tych, w których każdy z nas może uczestniczyć.

Tags:
Previous Next

Nasi uczniowie, z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, wzięli udział w XX -jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu geologiczno- środowiskowego „Nasza Ziemia- środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. W tym roku, hasłem przewodnim  konkursu jest „Potęga żywiołów Ziemi”.

Historia Ziemi liczy 4,6 miliarda lat. Od momentu, kiedy ostygła i utworzyła się jej twarda skorupa, podlegała ona nieustannym zmianom zachodzącym pod wpływem czterech potężnych żywiołów obdarzonych ogromną siłą, zarówno twórczą jak i niszczycielską. Ogień, woda, powietrze i ziemia – to żywioły kształtujące w przeszłości i teraźniejszości oblicze świata!

Uczniowie zastanowili się nad potęgą żywiołów i .. od klas piątych wzięli udział w konkursie plastycznym, a uczniowie klas ósmych i oddziałów gimnazjalnych w konkursie pisemnym w trzech kategoriach tematycznych: „Jak żywioły wpłynęły na naszą historię?”, „Okiełznać żywioły Ziemi – czy to możliwe?”, „Najpotężniejszy z żywiołów Ziemi”.

Najlepsze prace zostały wysłane przez Panią Helenę Wieczorek do Państwowego Instytutu Geologicznego - Oddział Górnośląski  w Sosnowcu.

Uczestnikom życzymy zakwalifikowania się do następnego etapu konkursu.

Tags:

W dniu 28 marca 2019 w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach odbywała się 17 Sesja Matematyczna z okazji Święta liczby Π, którą organizowało Liceum im. Marii Konopnickiej z Katowic.

W ramach tej sesji uczniowie klasy 6b i 8b pod opieką pani Renaty Nowak wzięli udział w wykładach pod tytułem Matematyka królową hipotez. W trakcie spotkania swoje teorie prezentowali zarówno wykładowcy uczelni, jak i młodzież licealna. Co zapamiętalismy... to że matematyka jest wszędzie i stanowi inspiracje w różnych dziedzinach życia.

Tags:
Previous Next

W dniu 20.03.2019r. odbył się I Szkolny Konkurs pt. "Kto pamięta najwięcej cyfr z rozwinięcia liczby Π?".

Chętnych było wielu z klas od 4 do 8 szkoły podstawowej. Wyniki wkrótce poda Pani Joanna Grecka-Otremba-organizatorka konkursu. Zdradzimy, że kartki były zapełniane w kilku wierszach nawet.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom już teraz, bo to wspaniałe osiągnięcie wziąć udział w takim konkursie.

Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki!

 

Tags:

Godziny lekcyjne

 • Lekcja 1: 08:00 - 08:45
 • Lekcja 2: 08:55 - 09:40
 • Lekcja 3: 09:50 - 10:35
 • Lekcja 4: 10:55 - 11:40
 • Lekcja 5: 11:45 - 12:30
 • Lekcja 6: 12:55 - 13:40
 • Lekcja 7: 13:50 - 14:35
 • Lekcja 8: 14:45 - 15:30
 • Lekcja 9: 15:40 - 16:25

Sekretariat Szkolny

 • Pn-Cz 07:20-15:20
 • Pt prace administracyjne
 • So, N nieczynne

Szybki kontakt

Szkoła Podstawowa nr 12
im. Ignacego Paderewskiego

 • ul. Paderewskiego 46, 40-282 Katowice
 • tel. 32 255 50 36
 • mail: sekretariat@zsip1katowice.edu.pl