SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Szanowni Państwo społeczność ZSiP 1 Katowice pragnie włączyć się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Zbiórka rzeczowa odbędzie się do piątku 4 marca.

Poniżej przedstawiamy produkty, które będziemy zbierać. Pamiętajmy, aby były to rzeczy nowe, nieuszkodzone.

Lista potrzebnych rzeczy dla obywateli Ukrainy:

- Koce termoizolacyjne

- Śpiwory

- Karimaty (foliowane)

- Materace

- Odzież (wspólna zbiórka z organizacjami pozarządowymi i funduszami charytatywnymi)

- Płaszcze / peleryny przeciwdeszczowe

- Środki do mycia ciała

- Pasta do zębów

- Szczoteczki do zębów

- Szczotki do włosów

- Bielizna damska

- Bielizna męska

- Bielizna dziecięca

- Podpaski higieniczne

- Pieluchy dziecięce

- Pieluchy dla dorosłych

- Ręczniki papierowe

- Ręczniki z mikrofibry

- Naczynia kuchenne wielorazowego użytku: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, filiżanki (materiał – spożywczy silikon lub plastik)

- Środki antyseptyczne (dezynfekcyjne)

- Maski wielokrotnego użytku lub opakowanie masek jednorazowych

- Zapasy żywności: woda, żywność typu instant (do szybkiego przyrządzenia), batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, konserwy, makaron, błyskawiczne płatki śniadaniowe

- Zapałki - Baterie

- Zapalniczki - Świece - Apteczki

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu: mgr Adriana Morowiec-Kostorz

Wolontariusze z klasy 8c naszej szkoły realizują projekt "Szlakiem znanych Ślązaków". W ramach projektu uczniowie opiekują się grobami znanych śląskich postaci  oraz pogłębiają wiedzę na temat ich twórczości i działalności. Tym razem odwiedziliśmy groby: Kazimierza Kutza, Krystyny Bochenek, Zbigniewa Cybulskiego, Jerzego Dudy-Gracza, Wojciecha Kilara, Henryka Mikołaja Góreckiego, Alfreda Szklarskiego.

Na rynku w Katowicach na początku października odbyło się otwarcie tegorocznej kampanii wolontariatu pt. „Razem dbajmy o życie”, prowadzonej przez Hospicjum Św. Franciszka. W uroczystości, zainaugurowanej przez przedstawicieli władz miasta, wzięli udział uczniowie m.in. naszego szkolnego wolontariatu, którzy posadzili cebulki tulipanów na Placu Kwiatowym. Tulipany  są symbolem dobroczynności i wspomagania osób, którym w życiu gorzej się powodzi.

Nasze koło również uczestniczyło w tym wydarzeniu. Fotorelacja

9 października nasi wolontariusze aktywnie wsparli bieg organizowany przez Hospicjum św. Franciszka "Bądź aktywny - przegoń raka".

Tutaj poniżej jest z ich strony informacja:

Głównym celem organizacji biegu jest zachęcenie do uprawiania aktywności fizycznej, która, jak potwierdzają wyniki wielu badań, ma wielkie znaczenie w profilaktyce przeciwnowotworowej!

Bieg „Bądź aktywny – przegoń raka!”  to impreza charytatywna. Część opłaty startowej zostanie przeznaczona na pokrycie kosztów organizacji wydarzenia, a pozostała kwota zostanie przeznaczona na cele statutowe Hospicjum św. Franciszka.

Fotorelacja:

Pn.-Pt     07:00-15:00