Występy taneczne, gra na instrumentach, śpiew, drybling koszykarski, karate, układanie kostki Rubika z zamkniętymi oczami- wszystko to mieliśmy okazję podziwiać podczas świetlicowego pokazu „Kuźnia Talentów”. Z roku na rok przybywa młodych artystów, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych talentów!

Zapisy do świetlicy szkolnej klas I-III odbędą się w terminie od 28.08.2023 do 6.09.2023. W każdym roku szkolnym wymagane jest złożenie nowej Karty Zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej. Wypełnione karty prosimy dostarczyć do świetlicy szkolnej. Druki można pobrać ze strony internetowej szkoły (w zakładce „Świetlica”) oraz u wychowawców świetlicy.

Zakończyliśmy akcję „Miesiąc dla zdrowia w ZSiP nr 1”. Przez cały kwiecień w naszym Zespole odbywały się liczne wydarzenia prozdrowotne przeznaczone dla przedszkolaków, uczniów, nauczycieli, pracowników oraz rodziców. Gościliśmy specjalistów z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Katowicach, nauczycieli ze Studia Jogi oraz pracownika z Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 23 , dzięki którym zaproponowane zajęcia były bardziej atrakcyjne i dostarczyły uczestnikom fachowej wiedzy. W Sali integracji sensorycznej MP 55 odbyły się zajęcia „Każdy powie, ruch to zdrowie”, przedszkolaki poznały zasady z "Piramidy żywienia" i aktywnie włączyły się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Dzieci z klas I-III wzięły udział w „Świetlicowym Dniu Zdrowia”, zajęciach edukacyjnych „Gdzie paskudy piorą brudy”, konkursie plastycznym „Hałas szkodzi zdrowiu” oraz eksperymentach „Młody naukowiec w krainie zanieczyszczeń”, przygotowanych przez Klub Młodego Odkrywcy. Uczniowie klas starszych realizowali podczas lekcji wychowawczych temat „Zdrowy styl życia”. Na lekcjach biologii przygotowane zostały opracowania tematyczne pt. „Zdrowie zależy od naszych wyborów”, natomiast podczas lekcji plastyki uczniowie wykonali plakaty „Nieznośne decybele”. Prace zostały wyeksponowane na wystawie szkolnej. Pod kierunkiem nauczyciela informatyki zostały przygotowane prezentacje multimedialne dotyczące szkodliwego wpływu hałasu na nasze zdrowie. Będzie można z nimi zapoznać się podczas kolejnych zajęć profilaktycznych, zachęcających do wyciszenia i dbania o słuch. Dzięki akcji „Zdrowa kanapka” uczniowie naszej szkoły przypomnieli sobie, w jaki sposób należy prawidłowo skomponować drugie śniadanie. Mogli o tym przekonać się podczas wspólnego poczęstunku, przygotowanego przez nauczycieli. Do akcji "Miesiąc dla zdrowia w ZSiP nr 1" aktywnie włączył się Międzyszkolny Ośrodek Sportowy- zespół Korekcji wad postawy ciała przeprowadził badania przesiewowe w kierunku płaskostopia, a nauczyciele pływania pracujący na naszej pływalni, przeprowadzili cykliczne zajęcia „Rodzicu! Podejmij wezwanie- przyjdź na pływanie”, podczas których można było uczyć się i doskonalić umiejętności pływackie. Osobom dorosłym zaproponowaliśmy zajęcia „Joga dla zdrowego kręgosłupa”, dzięki którym można było poznać łagodne i bezpieczne ćwiczenia.  Mamy nadzieję, że naszą kwietniową akcją przyczyniliśmy się do promocji zdrowia i dbania o swoją kondycję. Dziękujemy zarówno uczestnikom, jak również wszystkim, którzy przygotowali ciekawą ofertę zajęć.