Children: 1

 

Świetlica otwarta jest w godzinach od 6:30 do 17:00

Wychowawcy: Joanna Demel, Aneta Gasz, Marzena Hącia, Karolina Kubacka, Małgorzata Śliwa, Halina Słabicka, Helena Wieczorek

Kierownik świetlicy: Beata Binder-Bańka  

Regulamin Świetlicy Szkolnej

Szanowni Rodzice, Opiekunowie.

Przypominamy o zapisach do świetlicy na rok szkolny 2021/2022. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie Karty Zgłoszenia Dziecka do świetlicy.

Karta Zgłoszenia do świetlicy szkolnej

 

 

 "Wakacje minęły jak sen kolorowy, a trwały, jak zwykle zbyt krótko..."

"...Powitaj nas szkoło i bądź drugim domem, przyjaznym, bezpiecznym i miłym, tu chcemy się uczyć, tu chcemy się bawić, nabierać mądrości i siły."

Witamy Was serdecznie w świetlicy szkolnej!

Świetlica szkolna jest integralną częścią szkoły i działa według ściśle wytyczonych zasad, mianowicie akceptacji, podmiotowości i indywidualizacji. Nasza świetlica jest wspólna i dzieci czują się u nas dobrze i bezpiecznie. A dzieje się tak nie bez powodu. Kierownik świetlicy z wychowawcami dokładają wszelkich starań aby zajęcia świetlicowe rozwijały twórczą inicjatywę i pobudzały rozwój umysłowy i emocjonalny. Początek każdego roku szkolnego to nowe wyzwania dla świetlicy szkolnej. Dlatego zespół wychowawców świetlicy przygotował wiele ciekawych zajęć, w tym najbardziej ulubione zajęcia plastyczne, w których dzieci będą wykonywać prace o szerokiej tematyce, różnorodnymi technikami. Od paru lat nasza świetlica bierze udział w programie "Szkoła promująca zdrowie". Nasza szkoła zdobyła prestiżowe wyróżnienie i otrzymała Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. W roku bieżącym 2020 / 2021 świetlica szkolna będzie kontynuować zajęcia o tematyce prozdrowotnej, promując tym samym wśród najmłodszych model zdrowego stylu życia. Mamy wiele pomysłów na ciekawe i innowacyjne zajęcia. Od spotkań z plastyką począwszy, przez elementy profilaktyki zachowań trudnych, do zajęć o charakterze gier ruchowych i konkursów. Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe i plac zabaw dla dzieci, z których chętnie korzystamy organizując zajęcia świetlicowe. Miły nastrój i przyjazna atmosfera sprawia, że mamy wśród naszej społeczności świetlicowej wielu miłych sympatyków.

Zajęcia świetlicowe proponowane w bieżącym roku szkolnym:

- zajęcia plastyczne

- zajęcia matematyczne

- zajęcia komputerowe

- zajęcia sportowe

- gry i zabawy aktywizujące

- zajęcia przyrodniczo- ekologiczne

- zajęcia prozdrowotne

"Nie kupuj-produkuj!"

Świetlica szkolna rozpoczęła nowy rok szkolny efektowną wystawą prac z recyklingu pt. "Nie kupuj- produkuj!". Wykonane przedmioty powstały w wyniku działań metodą projektu. Gromadzone wcześniej różnego rodzaju odpady przetworzono i nadano im drugie życie. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, nauczycieli i uczniów.

 

 "Dzień Kropki"

Świetlica szkolna przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Dzieci wykonały kreatywną pracę plastyczna- plakat, mając dużo radości i satysfakcji z efektów wykonanego zadania.

 

 "Gliniane cudeńka"

Prezentujemy wystawę pt. "Gliniane cudeńka", którą tworzą prace wykonane przez uczniów podczas Półkolonii letnich. Warsztaty artystyczne odbyły się podczas wycieczki do „Zaczarowanej zagrody” w Poraju. Wystawione przedmioty można obejrzeć przy wejściu do świetlicy szkolnej. Serdecznie zachęcamy!

 

"Zbiórka dla Burka"

Świetlica szkolna od wielu lat organizuje akcje na rzecz pomocy dla bezdomnych zwierząt w schroniskach. W tym roku szkolnym pod hasłem „Zbiórka dla Burka”, wspólnie z Klubem „Rezonans” i harcerzami zbieramy artykuły takie jak: karma, siedziska, koce, miski itp. Potrzeby są bardzo duże. Do naszej akcji włączy się również Szkolne Koło Wolontariatu. Nasza zbiórka potrwa do 15 października 2021. Zbliża się okres zimowy, pomyślmy „cieplutko” o naszych zwierzakach. Prosimy Was o pomoc.

"Świetlicowe rady na odpady"

W świetlicy odbyły się zajęcia proekologiczne z okazji akcji „Sprzątanie Świata”. Dzieci zdobyły wiedzę o sposobach redukcji ilości odpadów  -segregacji i ich powtórnego  wykorzystania. Na podstawie materiałów dydaktycznych, prześledziły recykling odpadów z kontenerów: zielonego, żółtego, niebieskiego i brązowego. Dowiedziały się, że odpowiedzialne zakupy i segregacja odpadów w gospodarstwach domowych się opłaca i ma bardzo pozytywny wpływ na środowisko i nasze zdrowie.

 

 "Wirusoochrona"

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych dzieci oraz ich rodzin, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny rozpoczyna na terenie województwa śląskiego realizację akcji informacyjno-edukacyjnej pt. „Wirusoochrona”. Akcja ma na celu wzmocnienie działań przeciwepidemicznych w placówkach oświatowo-wychowawczych poprzez przeprowadzenie zajęć profilaktycznych dla najmłodszych uczniów, przypominających o przestrzeganiu podstawowych zasad higieny oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów. Nasza szkoła zgłosiła udział  w tej inicjatywie. W trakcie zajęć, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej z klas I-III, będą mogły pogłębić wiedzę z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

 

"Narodowy Spis Powszechny 2021"

Wrzesień tego roku, to dla statystyki publicznej bardzo ważny czas, ponieważ do zakończenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 pozostało kilka dni. Świetlica szkolna podjęła wyzwanie i przygotowała bogatą i różnorodną ofertę zajęć edukacyjnych przybliżających wiedzę ze statystyki publicznej dla młodszych uczniów, uczęszczających do świetlicy szkolnej. Dzieci z klas I-III brały udział w zajęciach edukacyjno- informacyjnych pt. „Liczy się każdy!”, grze multimedialnej „Mini spis” oraz zabawie w rachmistrza spisowego. Wychowawcy świetlicy kreatywnie podeszli do tematyki zajęć Narodowego Spisu Powszechnego i podczas wspólnych zabaw klockami Lego powstała makieta „Dom jak marzenie- liczy się wszystko”. Z zaproponowanych przez GUS materiałów edukacyjnych odbyła się lekcja dla klas II pt. „Sport to zdrowie”, która miała na celu przybliżenie najmłodszym idei Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Nie zabrakło też na naszych zajęciach działań plastycznych m.in. „Mój wymarzony dom”  oraz wystawy z wykonanych przez dzieci prac. Zdajemy sobie sprawę, że temat tych zajęć na początku wydał się wszystkim bardzo poważny, jednak udało się więc popatrzcie na nasze dokonania.

 

 

,,Drużyna SIR PET-ERA”

Przystąpiliśmy do kolejnej edycji programu Rekopolu  Organizacji Odzysku Opakowań S.A. we współpracy z PepsiCo Polska. Całoroczny program ma na celu edukację ekologiczną uczniów kl.1-3 w zakresie segregowania odpadów opakowaniowych, w szczególności butelek PET, a także ich recyklingu. SIR PET-ER to bohaterski przywódca Drużyny Obrońców Środowiska, który zachęca dzieci do podjęcia eko wyzwań, działań chroniących naszą Ziemię.

 

"Zachowaj Trzeźwy Umysł"

W ramach udziału w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Zachowaj Trzeźwy Umysł" zostały przeprowadzone świetlicowe zajęcia profilaktyczne. Rozmawialiśmy o uczuciach i emocjach. Dzieci w niezwykle kreatywny sposób wypełniały ciekawą kartę pracy. Okazuje się, że narysowanie samego siebie wcale nie jest takie proste.

 

"Światowy Dzień Mycia Rąk"

15 października obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem obchodów jest uświadomienie społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk. Ta prosta czynność może uchronić nas przed zakażeniem wieloma chorobami. Obowiązek mycia rąk, który powinien być nawykiem, często jest bagatelizowany. Należy podkreślić fakt, że 80 procent wszystkich infekcji przenosimy przez ręce. Dbanie o higienę rąk to jedna z najprostszych i najskuteczniejszych metod profilaktyki zdrowotnej! Na dłoniach gromadzą się różne drobnoustroje w tym chorobotwórcze bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty, będące przyczynami ciężkich chorób. Walka z nimi jest prosta -to woda i mydło! Wykształcenie nawyku mycia rąk (z użyciem mydła) przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Badania ujawniły, że aż 70% ludzi nie myje rąk po skorzystaniu z toalety, a 95% nie myje ich prawidłowo! Według wytycznych WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) ta czynność powinna trwać około minuty. Tyle czasu potrzeba, aby drobnoustroje i wirusy zostały dokładnie spłukane. W ramach obchodów Światowego Dnia Mycia Rąk, dzieci z klas I-III będą brały udział w zajęciach edukacyjno- profilaktycznych zachęcających do dbania o higienę osobistą.

 Link do strony z filmikiem

https://www.youtube.com/watch?v=u_YLZ2X28wQ

 

 

 

Godziny lekcyjne

 • Lekcja 1: 08:00 - 08:45
 • Lekcja 2: 08:50 - 09:35
 • Lekcja 3: 09:45 - 10:30
 • Lekcja 4: 10:35 - 11:20
 • Lekcja 5: 11:40 - 12:25
 • Lekcja 6: 12:50 - 13:35
 • Lekcja 7: 13:55 - 14:40
 • Lekcja 8: 14:45 - 15:30
 • Lekcja 9: 15:35 - 16:20

Sekretariat Szkolny

Pn.-Czw. 7:30 - 15:30

Pt.            7:30 - 12:00

So, Nd    nieczynne

Szybki kontakt

Szkoła Podstawowa nr 12
im. Ignacego Paderewskiego

 • ul. Paderewskiego 46, 40-282 Katowice
 • tel. 32 255 50 36
 • mail: sekretariat@zsip1katowice.edu.pl