Children: 1

 

Zapraszamy od 6:30 do 17:00

Wychowawcy: Joanna Demel, Aneta Gasz, Marzena Hącia, Małgorzata ŚliwaHelena Wieczorek, Bożena Węgrzyńska, Anna Lauer- Wochnik

Kierownik świetlicy: Beata Binder-Bańka 

Szanowni Rodzice!

Zapisy do świetlicy szkolnej odbędą się w terminie od 29.08. do 2.09.2022. W każdym roku szkolnym wymagane jest złożenie nowej karty Zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej. Wypełnione karty zapisu należy złożyć w świetlicy szkolnej. Druki można pobrać ze strony internetowej szkoły w zakładce „Świetlica” oraz u wychowawców świetlicy.

Regulamin Świetlicy Szkolnej

Karta Zgłoszenia dziecka do świetlicy

Rok szkolny

2022/2023

Świetlica szkolna jest integralną częścią szkoły i działa według ściśle wytyczonych zasad, mianowicie akceptacji, podmiotowości i indywidualizacji. Nasza świetlica jest wspólna i dzieci czują się u nas dobrze i bezpiecznie. A dzieje się tak nie bez powodu. Kierownik świetlicy z wychowawcami dokładają wszelkich starań aby zajęcia świetlicowe rozwijały twórczą inicjatywę i pobudzały rozwój umysłowy i emocjonalny. Początek każdego roku szkolnego to nowe wyzwania dla świetlicy szkolnej. Dlatego zespół wychowawców świetlicy przygotował wiele ciekawych zajęć, w tym najbardziej ulubione zajęcia plastyczne, w których dzieci będą wykonywać prace o szerokiej tematyce, różnorodnymi technikami. Od paru lat nasza świetlica bierze udział w programie "Szkoła promująca zdrowie". Nasza szkoła zdobyła prestiżowe wyróżnienie i otrzymała Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. W bieżącym roku szkolnym świetlica szkolna będzie kontynuować zajęcia o tematyce prozdrowotnej, promując tym samym wśród najmłodszych model zdrowego stylu życia. Mamy wiele pomysłów na ciekawe i innowacyjne zajęcia. Od spotkań z plastyką począwszy, przez elementy profilaktyki zachowań trudnych, do zajęć o charakterze gier ruchowych i konkursów. Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe i plac zabaw dla dzieci, z których chętnie korzystamy organizując zajęcia świetlicowe. Miły nastrój i przyjazna atmosfera sprawia, że mamy wśród naszej społeczności świetlicowej wielu miłych sympatyków.

Zajęcia świetlicowe proponowane w bieżącym roku szkolnym:

"Kolorowa świetlica"- zajęcia plastyczne
"Przyroda wokół nas"- zajęcia ekologiczne
"Matematyka na wesoło"- zajęcia edukacyjne
"Jestem spostrzegawczy- myślę logicznie"- zajęcia edukacyjne
"Odpocznij i zrelaksuj się"- zajęcia wyciszające przy muzyce
"Bajeczki z półeczki"- zajęcia czytelnicze
"Z niemieckim za Pan Brat"- zajęcia językowe

Międzynarodowy Dzień Kropki to inicjatywa mająca pobudzić kreatywność młodych ludzi i zachęcić ich do tworzenia. W świetlicy szkolnej uczniowie zaprezentowali swój talent plastyczny i wykonali ciekawy, kolorowy plakat przedstawiający jedyne i niepowtarzalne kropki z dziecięcej wyobraźni.

 

 "Sprzątanie świata"

W dnach 16-18 września odbył się finał ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczne „sprzątanie” odbyło się pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze” i zachęcało do systematycznego segregowania odpadów. W naszej świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne  przypominające, w jaki sposób wykonywać to prawidłowo pt. „Czysty świat zyskujesz, gdy odpady segregujesz”.

 

"Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych"

Podczas „Tygodnia dla profilaktyki zakażeń” w naszej placówce odbyły się działania uświadamiające potrzebę dbania o własne zdrowie oraz kształtujące umiejętności niezbędne do jego ochrony. W świetlicy szkolnej gościliśmy pracowników Sekcji Oświaty Zdrowotnej Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Katowicach. Pani Barbara Kijanka oraz Pani Anna Kuczyńska przekazały uczniom klas I-III niezbędną wiedzę na temat chorób zakaźnych oraz sposobów ich zapobiegania. Dzieci w przystępny sposób zostały zaznajomione również z tematyką szczepień. Zajęcia profilaktyczne pt. "Zapobieganie chorobom zakaźnym", przeprowadzone przez pielęgniarkę szkolną, były podsumowaniem najważniejszych zasad higienicznych. Uczniowie klas starszych utrwalili swoją wiedzę na lekcjach wychowawczych, dzięki filmom edukacyjnym oraz materiałom dydaktycznym przygotowanym przez MEiN. Zarówno w szkole , jak i przedszkolu, przygotowane zostały gazetki informacyjne, a w świetlicy szkolnej wystawa edukacyjna na temat chorób zakaźnych. W obchody „Tygodnia dla profilaktyki zakażeń” aktywnie włączyły się najmłodsze dzieci. Przedszkolaki z grupy „Biedronki” oraz "Muchomorki" dowiedziały się jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co robić, aby zapobiegać chorobom zakaźnym. Poznały zasady dbania o zdrowie oraz jak ważna jest profilaktyka, dbanie o higienę osobistą, zdrowe odżywanie i ruch na świeżym powietrzu. Pozyskały wiedzę o pracy lekarzy oraz informacje dlaczego warto się szczepić.

 

"Dzień bez samochodu"

22 września obchodziliśmy Dzień Bez Samochodu, który wieńczy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Corocznie nasi uczniowie włączają się do międzynarodowej kampanii proekologicznej, propagującej rezygnację z jeżdżenia po mieście autem i wybieranie alternatywnych środków transportu- zwłaszcza roweru. W świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne dla kl. 1-3 na których uczniowie dowiedzieli, że zmiana środków transportu pozytywnie wpływa na jakość powietrza, ilość emitowanego hałasu, łatwość poruszania się po centrum, a przede wszystkim na zdrowie jego mieszkańców.

 

Akcja "Pomagamy zwierzętom"

Świetlica szkolna wspólnie z osiedlowym klubem „Rezonans” organizuje akcję zbierania artykułów dla zwierząt, które przebywają w schronisku. Liczymy na to, że dla wielu uczniów naszej szkoły los bezdomnych zwierząt nie jest obcy. Do naszej akcji włącza się również szkolne koło Wolontariatu. Zbiórka potrwa do 15 października. Wsparcie dla schroniska- przekazanie karmy, siedlisk, misek itp. z pewnością przyczyni się do polepszenia warunków, w jakich znalazły się zwierzęta. Dary gromadzimy w  świetlicy szkolnej. Pokażmy, że szacunek i miłość do zwierząt są w życiu ważne!

 

Tags:

Godziny lekcyjne

 • Lekcja 1: 08:00 - 08:45
 • Lekcja 2: 08:50 - 09:35
 • Lekcja 3: 09:45 - 10:30
 • Lekcja 4: 10:40 - 11:25
 • Lekcja 5: 11:45 - 12:30
 • Lekcja 6: 12:50 - 13:35
 • Lekcja 7: 13:55 - 14:40
 • Lekcja 8: 14:45 - 15:30
 • Lekcja 9: 15:35 - 16:20

Sekretariat Szkolny

Pn.-Pt     07:00-15:00

So, Nd    nieczynne

Szybki kontakt

Szkoła Podstawowa nr 12
im. Ignacego Paderewskiego

 • ul. Paderewskiego 46, 40-282 Katowice
 • tel. 32 255 50 36
 • mail: sekretariat@zsip1katowice.edu.pl