Children: 1

 

Zapraszamy od 6:30 do 17:00

Wychowawcy: Joanna Demel, Aneta Gasz, Marzena Hącia, Małgorzata ŚliwaHelena Wieczorek, Bożena Węgrzyńska, Anna Lauer- Wochnik

Kierownik świetlicy: Beata Binder-Bańka 

Szanowni Rodzice!

Zapisy do świetlicy szkolnej odbędą się w terminie od 29.08. do 2.09.2022. W każdym roku szkolnym wymagane jest złożenie nowej karty Zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej. Wypełnione karty zapisu należy złożyć w świetlicy szkolnej. Druki można pobrać ze strony internetowej szkoły w zakładce „Świetlica” oraz u wychowawców świetlicy.

Regulamin Świetlicy Szkolnej

Karta Zgłoszenia dziecka do świetlicy

Rok szkolny

2022/2023

Świetlica szkolna jest integralną częścią szkoły i działa według ściśle wytyczonych zasad, mianowicie akceptacji, podmiotowości i indywidualizacji. Nasza świetlica jest wspólna i dzieci czują się u nas dobrze i bezpiecznie. A dzieje się tak nie bez powodu. Kierownik świetlicy z wychowawcami dokładają wszelkich starań aby zajęcia świetlicowe rozwijały twórczą inicjatywę i pobudzały rozwój umysłowy i emocjonalny. Początek każdego roku szkolnego to nowe wyzwania dla świetlicy szkolnej. Dlatego zespół wychowawców świetlicy przygotował wiele ciekawych zajęć, w tym najbardziej ulubione zajęcia plastyczne, w których dzieci będą wykonywać prace o szerokiej tematyce, różnorodnymi technikami. Od paru lat nasza świetlica bierze udział w programie "Szkoła promująca zdrowie". Nasza szkoła zdobyła prestiżowe wyróżnienie i otrzymała Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. W bieżącym roku szkolnym świetlica szkolna będzie kontynuować zajęcia o tematyce prozdrowotnej, promując tym samym wśród najmłodszych model zdrowego stylu życia. Mamy wiele pomysłów na ciekawe i innowacyjne zajęcia. Od spotkań z plastyką począwszy, przez elementy profilaktyki zachowań trudnych, do zajęć o charakterze gier ruchowych i konkursów. Nasza szkoła posiada bardzo dobre zaplecze sportowe i plac zabaw dla dzieci, z których chętnie korzystamy organizując zajęcia świetlicowe. Miły nastrój i przyjazna atmosfera sprawia, że mamy wśród naszej społeczności świetlicowej wielu miłych sympatyków.

Zajęcia świetlicowe proponowane w bieżącym roku szkolnym:

"Kolorowa świetlica"- zajęcia plastyczne
"Przyroda wokół nas"- zajęcia ekologiczne
"Matematyka na wesoło"- zajęcia edukacyjne
"Jestem spostrzegawczy- myślę logicznie"- zajęcia edukacyjne
"Odpocznij i zrelaksuj się"- zajęcia wyciszające przy muzyce
"Bajeczki z półeczki"- zajęcia czytelnicze
"Z niemieckim za Pan Brat"- zajęcia językowe

Międzynarodowy Dzień Kropki to inicjatywa mająca pobudzić kreatywność młodych ludzi i zachęcić ich do tworzenia. W świetlicy szkolnej uczniowie zaprezentowali swój talent plastyczny i wykonali ciekawy, kolorowy plakat przedstawiający jedyne i niepowtarzalne kropki z dziecięcej wyobraźni.

 

 "Sprzątanie świata"

W dnach 16-18 września odbył się finał ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczne „sprzątanie” odbyło się pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze” i zachęcało do systematycznego segregowania odpadów. W naszej świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne  przypominające, w jaki sposób wykonywać to prawidłowo pt. „Czysty świat zyskujesz, gdy odpady segregujesz”.

 

"Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych"

Podczas „Tygodnia dla profilaktyki zakażeń” w naszej placówce odbyły się działania uświadamiające potrzebę dbania o własne zdrowie oraz kształtujące umiejętności niezbędne do jego ochrony. W świetlicy szkolnej gościliśmy pracowników Sekcji Oświaty Zdrowotnej Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Katowicach. Pani Barbara Kijanka oraz Pani Anna Kuczyńska przekazały uczniom klas I-III niezbędną wiedzę na temat chorób zakaźnych oraz sposobów ich zapobiegania. Dzieci w przystępny sposób zostały zaznajomione również z tematyką szczepień. Zajęcia profilaktyczne pt. "Zapobieganie chorobom zakaźnym", przeprowadzone przez pielęgniarkę szkolną, były podsumowaniem najważniejszych zasad higienicznych. Uczniowie klas starszych utrwalili swoją wiedzę na lekcjach wychowawczych, dzięki filmom edukacyjnym oraz materiałom dydaktycznym przygotowanym przez MEiN. Zarówno w szkole , jak i przedszkolu, przygotowane zostały gazetki informacyjne, a w świetlicy szkolnej wystawa edukacyjna na temat chorób zakaźnych. W obchody „Tygodnia dla profilaktyki zakażeń” aktywnie włączyły się najmłodsze dzieci. Przedszkolaki z grupy „Biedronki” oraz "Muchomorki" dowiedziały się jak dbać o zdrowie własne i najbliższych oraz co robić, aby zapobiegać chorobom zakaźnym. Poznały zasady dbania o zdrowie oraz jak ważna jest profilaktyka, dbanie o higienę osobistą, zdrowe odżywanie i ruch na świeżym powietrzu. Pozyskały wiedzę o pracy lekarzy oraz informacje dlaczego warto się szczepić.

 

"Dzień bez samochodu"

22 września obchodziliśmy Dzień Bez Samochodu, który wieńczy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Corocznie nasi uczniowie włączają się do międzynarodowej kampanii proekologicznej, propagującej rezygnację z jeżdżenia po mieście autem i wybieranie alternatywnych środków transportu- zwłaszcza roweru. W świetlicy odbyły się zajęcia edukacyjne dla kl. 1-3 na których uczniowie dowiedzieli, że zmiana środków transportu pozytywnie wpływa na jakość powietrza, ilość emitowanego hałasu, łatwość poruszania się po centrum, a przede wszystkim na zdrowie jego mieszkańców.

 

Akcja "Pomagamy zwierzętom"

Świetlica szkolna wspólnie z osiedlowym klubem „Rezonans” organizuje akcję zbierania artykułów dla zwierząt, które przebywają w schronisku. Liczymy na to, że dla wielu uczniów naszej szkoły los bezdomnych zwierząt nie jest obcy. Do naszej akcji włącza się również szkolne koło Wolontariatu. Zbiórka potrwa do 15 października. Wsparcie dla schroniska- przekazanie karmy, siedlisk, misek itp. z pewnością przyczyni się do polepszenia warunków, w jakich znalazły się zwierzęta. Dary gromadzimy w  świetlicy szkolnej. Pokażmy, że szacunek i miłość do zwierząt są w życiu ważne!

 

 "Bajeczki z półeczki"

W październiku w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia czytelnicze dla uczniów kl. I z cyklu „Bajeczki z półeczki”. Zajęcia, których celem jest zachęcenie dzieci do czytania książek, poprowadziła p. Agnieszka Swobodzińska z MBP nr 23 w Katowicach. W czasie głośnego czytania na „wesoło” dzieci wysłuchały wiersza J. Papuzińskiej pt. „Bajka Szachrajka” (z tomiku wierszy „Rozwesołki”). Dzieci brały także udział w zabawie ruchowej z książeczką Herve Tulleta-  Książka z dziurą, która uczy wyobraźni, kreatywności i podążania za własną fantazją.

 

"Błyskotliwy Pierwszak-

czyli bezpieczna droga do szkoły"

Uczniowie klas I wzięli udział w spotkaniu z Dzielnicowymi Komisariatu I Policji w Katowicach zorganizowanym w naszej świetlicy przez pedagoga szkolnego. Dzieciom przypomniane zostały podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Poznały również elementy odpowiedzialnej pracy stróżów prawa i ich ważnej roli.

 

"Światowy Dzień Mycia Rąk"

Światowy Dzień Mycia Rąk ustanowiony został przez ONZ w celu uświadomienia społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla zdrowia i życia ma mycie rąk. Wykształcenie prawidłowego nawyku mycia rąk przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Badania pokazują, że 70% ludzi nie myje rąk po skorzystaniu z toalety, a 95% nie myje ich prawidłowo. Higiena rąk to najprostsza i jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania zatruciom pokarmowym, chorobom wirusowym, pasożytniczym i skórnym. Nasza placówka włącza się w obchody Światowego Dnia Mycia Rąk i we współpracy z Sekcją Oświaty Zdrowotnej Państwowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Katowicach organizuje zajęcia edukacyjno- profilaktyczne dla uczniów klas I-III oraz dzieci z MP 55.

Dlaczego trzeba myć ręce?

Każde dotknięcie klamki, banknotu czy poręczy w autobusie sprawia, że na nasze ręce dostaje się od 100 do 10 tys. komórek drobnoustrojów. To bomba bakteryjna, którą rozbroić może tylko mycie rąk. Wystarczy kilkadziesiąt sekund myć ręce, by oczyścić je z 90 proc. bakterii. Żeby uzyskać najlepszy efekt potrzebne jest niecała minuta.

Jak myć ręce?

 • myj ręce ok. 30 sekund,
 • rozpocznij od zmoczenia rąk wodą,
 • nabierz tyle mydła, aby pokryły całą powierzchnię dłoni,
 • dokładnie rozprowadź mydło po powierzchni pocierając o siebie rozprostowane dłonie,
 • pamiętaj o dokładnym umyciu przestrzeni między palcami, grzbietów palców oraz okolic kciuków,
 • na koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj ręce do sucha jednorazowym ręcznikiem.

Myjąc ręce w miejscu publicznym staraj się nie dotykać umytymi rękoma klamek, drzwi oraz innych elementów wyposażenia, mogą znajdować się na nich liczne bakterie. Wychodząc możesz posłużyć się papierowym ręcznikiem, który ograniczy kontakt z drobnoustrojami. Zachęcamy do odwiedzenia strony https://www.gov.pl/web/gis/jak-myc-rece-instrukcja-mycia-rak gdzie znajdują się materiały Głównego Inspektoratu Sanitarnego, również w języku ukraińskim.

 

 "Dbam o zdrowie"

W świetlicy rozpoczęliśmy zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I ujęte w programie innowacji pedagogicznej „W szkole się dowiem, jak dbać mam o zdrowie”, której podstawowym celem jest kształtowanie u dzieci postaw prozdrowotnych i uświadamianie potrzeby dbania o własne zdrowie. Zajęcia będą realizowane dla pierwszoklasistów uczęszczających do świetlicy szkolnej. W październiku odbyły się pierwsze zajęcia pt. „Dbam o zdrowie”, podczas których dzieci poznały założenia programu, obejrzały film edukacyjny „Zuzka i piramida zdrowia”, rozwiązywały zagadki o owocach oraz poznały piosenkę „Zdrowia smaki”. Zajęcia urozmaiciła gra dydaktyczna oraz owocowy poczęstunek, dostarczony do naszej świetlicy prosto z sadu.

 

"Wolontariat w świetlicy"

Świetlica szkolna zaprosiła uczennice z klasy VIII b do wspólnej zabawy z pierwszoklasistami. Wszyscy mieli okazję się poznać i uczestniczyć w ciekawych zajęciach. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

 

Akcja "Myjemy ręce!"

Z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk w ZSiP nr 1 odbyły się liczne inicjatywy przypominające wszystkim jak bardzo istotne jest przestrzeganie na co dzień higieny. Uczniowie klas I-III utrwalili techniki prawidłowego mycia rąk i pod opieką swoich wychowawców zastosowali je wzorowo w praktyce. W klasach odbyły się rozmowy na temat zarazków, bakterii i wirusów, ciekawe eksperymenty oraz zajęcia plastyczne. Do akcji dołączyły dzieci z MP 55, które przeprowadziły doświadczenie „Bakterie i wirusy” z użyciem wody, pieprzu i mydła, rozwiązywały zagadki tematyczne, rysowały i śpiewały piosenki o nawykach higienicznych.

 

"Dzień Zdrowego Śniadania"

Pierwsze śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, szczególnie dla dzieci - przypominają eksperci. 8 listopada w Polsce po raz drugi obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania. Jego celem jest zachęcenie do zdrowego odżywania się. Proponujemy wszystkim włączyć się w obchody i przygotować w tym dniu dla całej rodziny zdrowe i smaczne śniadania.

Dlaczego jest najważniejszym posiłkiem dnia?

 • Ważne jest rozpoczęcie dnia posiłkiem, który dostarczy energii i niezbędnych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania.
 • Uczniowie, którzy nie jedzą drugiego śniadania, częściej skarżą się na bóle głowy, złe samopoczucie, rozdrażnienie i konflikty z rówieśnikami, a także mają gorsze wyniki w nauce.
 • Osoby, które codziennie spożywają śniadania mają o 16% mniejsze ryzyko rozwoju nadciśnienia tętniczego, o 18% zespołu metabolicznego, 19% cukrzycy typu 2 i o 20% otyłości, w porównaniu do osób jedzących śniadanie sporadycznie.

Co na śniadanie?

 • Produkty zbożowe pełnoziarniste, np. pieczywo, płatki zbożowe (owsiane, żytnie, gryczane)
 • Produkty mleczne (mleko, jogurt, kefir, maślanka, ser żółty, twaróg) – połączenie w jednym posiłku produktów zbożowych i mlecznych pozwala na lepsze wykorzystanie przez organizm białka znajdującego się w zbożach.
 • Produkty białkowe (wędliny – najlepiej upieczone samodzielnie, pasty z roślin strączkowych lub jajka).
 • Duża ilość warzyw lub/i owoców.

Drugie śniadanie

 • Powinno zapewnić energię na cały dzień w szkole lub w pracy.
 • Najlepiej gdy jest spożywane 3–4 godziny po pierwszym śniadaniu

Źródła

https://ncez.pzh.gov.pl/abc-zywienia/sniadanie-dlaczego-to-najwazniejszy-posilek-dnia/

https://pacjent.gov.pl/diety/jak-skomponowac-drugie-sniadanie-do-szkoly

 

"Mały Patriota"

Dzieci uczęszczające do naszej świetlicy wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Mały Patriota”  podczas których dowiedziały się czym jest niepodległość, jak należy szanować flagę, godło, Prezydenta Polski, a także polskich bohaterów, którzy przyczynili się do tego, że nasz kraj istnieje.

 

"Nie pal przy mnie, proszę"

17 listopada przypada " Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu". Z tej okazji dzieci uczęszczające do świetlicy wzięły udział w zajęciach profilaktycznych na temat szkodliwości palenia tytoniu przeprowadzonych przez pielęgniarkę szkolną. Uczniowie klas I-IV przygotowali prace na konkurs plastyczny pt. "Nie pal przy mnie, proszę" zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Katowicach. Poniżej prezentujemy galerię prac.

 

"Dzień czystego powietrza"

Wychowankowie świetlicy uczestniczyli w zajęciach ekologicznych z kampanii informacyjno-edukacyjnych „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre”,  przygotowanej przez Urząd Województwa Śląskiego, Instytut Ekologii i Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Na zajęciach dzieci obejrzały materiały filmowe i wzięły udział w pogadance na temat powstawania i skutkach zdrowotnych smogu sposobach walki o czyste powietrze, a także skąd czerpać aktualną informację o stanie powietrza w swoim miejscu zamieszkania. W ramach obchodów Dnia Czystego Powietrza dzieci wykonały również tematyczne kolorowanki i gazetkę ścienną.

 

"Jak pokonać króla"

W naszej świetlicy gościliśmy p. Agnieszkę Hańczyc z Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 23 w Katowicach, która przygotowała zajęcia dla uczniów klas I pt. „Jak pokonać króla”. Dotyczyły one niełatwych zagadnień i trudnych słów, takich jak choroba, pandemia, koronawirus czy też antybiotyki. Pani Agnieszka przekazała je jednak w ciekawy i przystępny sposób, za pomocą bajki własnego autorstwa, prezentowanej w teatrzyku kamishibai. Na zakończenie dzieciom zaprezentowane zostały książki związane z tematyką spotkania mi.in. „Sekretne życie wirusów”, „Gorączka”, „Sposób na koronawirusa”, „Zasmarkana bajka”, które mogą wypożyczyć odwiedzając osiedlową bibliotekę. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach akcji „Wirusoochrona”, w której nasza szkoła bierze aktywny udział.

 

"Świetlica zwierzętom"

Świetlica szkolna zakończyła akcję na rzecz pomocy dla bezdomnych zwierząt pod hasłem „Świetlica zwierzętom”. Do naszej akcji włączył się osiedlowy Klub „Rezonans”, który też przeprowadził zbiórkę i dostarczył karmę i inne produkty. Na spotkanie przyjechali wolontariusze z Fundacji „Przystanek Schronisko”,  którym towarzyszyły pieski Fruzia i Bubuś . Uczniowie klas I biorący udział w spotkaniu dowiedzieli się wielu cennych informacji na temat prawidłowej opieki i bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami. Wszystkim uczestnikom naszej akcji  serdecznie dziękujemy za dobre serca!

 

"Laureatki Wojewódzkiego Festiwalu Talentów"

 Z dumą informujemy, że nasze uczennice wspaniale zaprezentowały się na VII Wojewódzkim Festiwalu Talentów zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury "Koszutka" filia "Dąb" w Katowicach i zdobyły nagrody w kategorii taniec, w swoich grupach wiekowych: Gabriela Kwarciak z klasy 3c zajmując miejsce II, a Magdalena Mendak z klasy 8c miejsce III. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

"Trzymamy się prosto"

W ramach prozdrowotnej innowacji pedagogicznej przeprowadzanej w świetlicy, uczniowie klas I wzięli udział w zajęciach pt. "Trzymamy się prosto". Dzieci przypomniały sobie jak wygląda prawidłowa postawa ciała, w jaki sposób prawidłowo nosić plecak szkolny, a także jak należy siedzieć przy biurku czy ławce by chronić swój kręgosłup od najmłodszych lat.

 

"Dzień Pluszowego Misia"

Światowy Dzień Pluszowego Misia to jedno z tych małych świąt, które bardzo chętnie obchodzimy w świetlicy szkolnej. Z tej okazji dzieci podczas zajęć plastycznych wykonały piękne i kreatywne prace przedstawiające pluszowe misie. Wszak chyba każdy z nas, zarówno dzieci jak i dorosłych zna, ma lub miał tą przemiłą zabawkę.

 

" Bombka na katowickim Rynku"

Już po raz kolejny własnoręcznie wykonana bombka reprezentująca naszą Placówkę zawiśnie na choince, na katowickim Rynku. Zachęcamy do zwiedzania miasta i odnalezienia naszej ozdoby na świątecznym drzewku.

 

"Barbórka w świetlicy"

W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia z okazji "Barbórki". Uczniowie klas młodszych oraz dzieci z MP 55 obejrzeli prezentację multimedialną, zostali zapoznani ze strojem górniczym oraz damskim strojem śląskim.

 

"Książka wspiera Bohatera"

Fundacja Ekologiczna Arka prowadzi zbiórkę niepotrzebnych książek, które zostają sprzedane na specjalnych kiermaszach. Za pozyskane środki pieniężne będą fundowane bilety do kin i teatrów dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Uczniów SP nr 12 zapraszamy aby przyłączyć się do zbiórki książek, które już zostały przeczytane w ich domach i mogą być oddane. W naszej szkole zbiórka książek prowadzona jest w świetlicy, można je wkładać do drewnianej skrzynki przy gazetce reklamującej akcję.

 

"Bajkowy Świat Europy"

W dniu 8 grudnia 2022r. odbył się Miejski Konkurs Edukacyjny dla świetlic szkolnych pt. „Bajkowy Świat Europy”. Naszą szkołę reprezentowała Aurelia Bugaj- Pniak z klasy 1b. Dziewczynka zajęła II miejsce. Uczennicę przygotowała mgr Bożena Węgrzyńska. Gratulujemy wysokiego wyniku!

 
"Drużyna SIR PET-ERA"
 
Wychowankowie świetlicy przystąpili do III edycji programu ekologicznego pt. "Drużyna SIR PET-ERA". Celem programu jest nauka prawidłowych zasad segregacji odpadów, że szczególnym naciskiem na opakowania z tworzyw sztucznych. Organizatorem projektu jest firmą Rekpol oraz  PepsiCo Polska.
 
 
"Zima lubi dzieci"
Zajęcia ruchowe na boisku szkolnym zimą - dlaczego nie?  Dzieci uwielbiają zabawy na śniegu.
 
 
 
"Świąteczne zajęcia plastyczne" 
Piękne, kreatywne i kolorowe ozdoby świąteczne powstały podczas świetlicowych zajęć plastycznych.
 
 
 
 "Kolędowanie przy choince"
W świetlicy szkolnej odbyło się "Kolędowanie przy choince", w którym uczestniczyły zaproszone klasy oraz dzieci z MP 55 w Katowicach. Życzymy wszystkim najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia, ciepłych w sercu, mroźnych na zewnątrz, rodzinnych i tych wymarzonych. Spełnienia marzeń i wiele szczęścia w Nowym Roku.

 

„ Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki”

Świetlica szkolna organizuje akcję dla dzieci i rodziców Zespołu Szkół i Placówek nr 1, która polega na zbiórce pustych tuszy atramentowych. Wszystkich chętnych zapraszamy do zbiórki! Pojemnik na puste tusze atramentowe ustawiony jest przed świetlicą na korytarzu. Zebrane w ten sposób odpady firma „Eko-system” przekazuje  do recyklingu, a za uzyskane fundusze  kupuje karmę dla zwierzaków ze schronisk (do teraz już kupiono 20 ton). W ramach kampanii „ PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI i DOKARMIAJ ZWIERZAKI” dzieci przedszkolne i szkolne naszego Zespołu uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, dotyczących zasad segregacji pustych tuszy do drukarek tzw. kartridży, ochrony środowiska przed odpadami i oszczędzania surowców nieodnawialnych. 

 

"Weź nie smogu. Weź oddychaj."

Uczniowie naszego Zespołu przystąpili do III edycji kampanii informacyjnej Tauronu pt. " Weź nie smoguj. Weź oddychaj". Kampania promuje ciepło sieciowe jako najlepsze rozwiązanie na ograniczenie smogu w miastach, przedstawia fakty na temat elektrociepłowni i prezentuje oszczędne sposoby korzystania z ciepła. Wychowankowie świetlicy, w ramach kampanii obejrzeli filmiki edukacyjne i wzięli udział w pogadance "Jak efektywnie korzystać z ciepła sieciowego z korzyścią dla siebie i środowiska?". Natomiast uczniowie kl. 4-8 zrealizują cele kampanii na lekcjach wychowawczych.

 

"Bezpieczne ferie zimowe"

Rozpoczynamy ferie zimowe. Niezależnie od tego, gdzie będą spędzane czy będzie to wypoczynek zorganizowany, czy też ferie spędzone w domu lub na półkoloniach, ważne jest zachowanie podstawowych zasad i przepisów bezpieczeństwa. Przyłączamy się do akcji "Bezpieczne ferie zimowe 2023" podczas której nasi uczniowie będą brali udział w zajęciach informacyjno- edukacyjnych i prezentujemy materiały przesłane przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Katowicach. Zachęcamy również do odwiedzenia strony Ministerstwa Edukacji Narodowej gdzie można znaleźć informacje o wypoczynku https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczne-ferie-zimowe-2023

Uczestnicy półkolonii zimowych, które odbyły się w naszej szkole, wzięli udział w zajęciach promujących bezpieczne i zdrowe spędzanie czasu wolnego. Przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne, plastyczne oraz komputerowe, podczas których dzieci utrwaliły wiedzę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz odpowiedniego zachowania w czasie sportów i zabaw zimowych. Przypomniane zostały również ważne telefony alarmowe oraz instytucje do których można zgłosić się po pomoc.

 

Tags:

Godziny lekcyjne

 • Lekcja 1: 08:00 - 08:45
 • Lekcja 2: 08:50 - 09:35
 • Lekcja 3: 09:45 - 10:30
 • Lekcja 4: 10:40 - 11:25
 • Lekcja 5: 11:45 - 12:30
 • Lekcja 6: 12:50 - 13:35
 • Lekcja 7: 13:55 - 14:40
 • Lekcja 8: 14:45 - 15:30
 • Lekcja 9: 15:35 - 16:20

Sekretariat Szkolny

Pn.-Pt     07:00-15:00

So, Nd    nieczynne

Szybki kontakt

Szkoła Podstawowa nr 12
im. Ignacego Paderewskiego

 • ul. Paderewskiego 46, 40-282 Katowice
 • tel. 32 255 50 36
 • mail: sekretariat@zsip1katowice.edu.pl