18.10.2021 to dzień szczególny dla Naszej szkolnej Społeczności. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyła się uroczysta gala z udziałem Pana Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy oraz Pana Wiceprezydenta Waldemara Bojaruna. Podczas gali nagrodzono, aż 7 nauczycieli naszej szkoły, którzy w swojej pracy dydaktyczno-wychowawczej osiągnęli znaczące sukcesy.
Wyróżnienia otrzymali:
Pan Dyrektor mgr Jerzy Bakowski,
mgr Magdalena Dracheim,
dr Joanna Grecka-Otremba,
mgr Anna Kubica,
mgr Katarzyna Mielcarz,
mgr Mateusz Motyl,
mgr Mirosław Pisarek.

Serdecznie GRATULUJEMY wszystkim nagrodzonym nauczycielom!

Życzymy kolejnych sukcesów w pracy zawodowej!

15 października obchodzimy Światowy Dzień Mycia Rąk. Celem obchodów jest uświadomienie społeczeństwu na świecie, jak duże znaczenie dla ich zdrowia i życia ma mycie rąk. Ta prosta czynność może uchronić nas przed zakażeniem wieloma chorobami. Obowiązek mycia rąk, który powinien być nawykiem, często jest bagatelizowany. Należy podkreślić fakt, że 80 procent wszystkich infekcji przenosimy przez ręce. Dbanie o higienę rąk to jedna z najprostszych i najskuteczniejszych metod profilaktyki zdrowotnej! Na dłoniach gromadzą się różne drobnoustroje w tym chorobotwórcze bakterie, wirusy, grzyby i pasożyty, będące przyczynami ciężkich chorób. Walka z nimi jest prosta -to woda i mydło! Wykształcenie nawyku mycia rąk (z użyciem mydła) przed jedzeniem i po skorzystaniu z toalety może ocalić więcej istnień ludzkich niż jakakolwiek szczepionka. Badania ujawniły, że aż 70% ludzi nie myje rąk po skorzystaniu z toalety, a 95% nie myje ich prawidłowo! Według wytycznych WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) ta czynność powinna trwać około minuty. Tyle czasu potrzeba, aby drobnoustroje i wirusy zostały dokładnie spłukane. W ramach obchodów Światowego Dnia Mycia Rąk, dzieci z klas I-III będą brały udział w zajęciach edukacyjno- profilaktycznych zachęcających do dbania o higienę osobistą.

Link do strony z filmikiem

Wyniki szkolnego konkursu dla klas IV na najpiękniejszy różaniec

Nadia Kogut  kl. 4a

II MIEJSCE

Maja Mieszczak kl. 4a

III MIEJSCE ex aequo

Anna Rudenko  kl. 4b

Julia Siwek  kl. 4b

Julia Kłosowska kl. 4b

Zuzanna Kłosowska kl. 4b

Laureatom składamy serdeczne gratulacje!

5 października br klasa 7b oraz 7c wzięły udział w grze terenowej w Mirowie. Dzień pełen atrakcji.Klasy szukały skarbu oraz zwiedziły zamek w Bobilicach. Nie zabrakło również strawy dla ciała - pieczenie kiełbasek.

To był wspaniały, fascynujący dzień!

Zapraszamy do Galerii zdjęć z wyjazdu.