W piątek, 6 grudnia, przybył do nas Święty Mikołaj wraz ze swoimi anielskimi pomocnikami.

Uczniowie otrzymali słodką niespodziankę. Była to okazja do uśmiechu oraz wzajemnej życzliwości i wdzięczności.
Dziękujemy Mikołaju! :)

Koordynator akcji - p. Anna Wieszołek
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodyczy.

W naszej szkole w ramach realizowanego projektu „Katowiczanin 2022” została przygotowana wystawa pt. „Dobre, bo Ślonskie”.

Prezentowane są na niej przedmioty związane z kopalnią i pracą górnika. Zobaczyć  również można jak wyglądają stroje z różnych regionów województwa śląskiego oraz poczytać znane legendy. Wystawę przygotowała p.Natalia Rusin oraz p.Marzena Hącia.

Z okazji Barbórki  wszystkim górnikom oraz Barbarom składamy najlepsze życzenia.

Wielkim sukcesem trzeba nazwać występ uczennicy Magdy Mendak z kl.5c w VI Wojewódzkim Festiwalu Talentów.

Magda zaprezentowała naszą szkołę w pięknym pokazie tańca artystycznego zachwycając widownię i jurorów, którzy przyznali jej III miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

"Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie" (J 6, 35).

Za nami XXV Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej dla klas VI - VIII.

Celem konkursu było:

- Poznanie Ewangelii według świętego Jana,

- Ukazanie wartości Pisma Świętego w życiu chrześcijanina,

- Kształtowanie chrześcijańskich postaw w oparciu o słowo Boże,

- Kształtowanie umiejętności samodzielnego pogłębienia wiedzy religijnej i rozwijanie zainteresowań.

W etapie rejonowym/dekanalnym udział wzięli: Jakub Pawlik z klasy 6d Anna Dębska oraz Anna Kłosowska z klasy 7c.

Opiekunem za konkurs był pan M Kałuża.

Uczestnikom Serdecznie gratulujemy !!!

13 listopada 2019r. uczniowie świetlicy szkolnej wzięli udział w VIII  Konkursie Edukacyjnym dla świetlic szkolnych „Magiczne wiersze”. Nasza drużyna w składzie: Olga Frakowska (IIIB) i Filip Krajewski (IIIb) zajęła II miejsce. Tematyka konkursu dotyczyła wierszy Marii Konopnickiej dla dzieci. Do konkursu przygotowała uczniów p.Bożena Węgrzyńska.