Akcja #Wiktoria1920 Biura Programu „Niepodległa”, widowisko multimedialne „1920. Wdzięczni bohaterom” na PGE Narodowym, premiera filmu dokumentalnego „Wojna Światów”, narracyjny serwis internetowy, wystawy plenerowe, publikacje historyczne i wydarzenia kulturalne to tylko wybrane inicjatywy przygotowane z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Zachęcamy do włączenia się w obchody rocznicowe i wspólnego świętowania „Cudu nad Wisłą”!

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na stronie:

oraz z multimedialną stroną dot. bitwy 1920r.:

Polski Bon Turystyczny to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Za pomocą bonu będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

Więcej informacji na stronie:

W związku z licznymi pytaniami i wątpliwościami rodziców absolwentów klas 8 szkół podstawowych dotyczącymi naboru do szkół średnich na rok szkolny 2020/2021, informujemy o konieczności przekazania do wybranych przez kandydatów szkół średnich wyników egzaminów ósmoklasisty w wymaganym terminie od 31 lipca do 4 sierpnia b.r.

W tym terminie szkoły średnie mogą uzupełnić dane kandydata w systemie naborowym o wyniki egzaminu ósmoklasisty.

Jeżeli tego nie dokonają kandydat nie będzie miał doliczonych punktów za egzamin, i może nie dostać się do wybranej szkoły.

Szanowni Państwo, Rodzice Ósmoklasistów,

zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będą wydane 31 lipca br. w godz. od 10.00- do 13.00 w gabinecie Pani wicedyrektor Agnieszki Szwedy.

Kto w tym terminie nie będzie mógł odebrać zaświadczenia, będzie miał taką możliwość od 3 do 7 sierpnia br. w sekretariacie administracji na I pietrze, pokój 1-9.
Informuje, że uczniowie wraz ze świadectwem ukończenia szkoły otrzymali indywidualne loginy i hasła do systemu elektronicznych wyników egzaminu (ZIU), skąd dane o swoim osobistym wyniku mogą pobrać od 31 lipca, od godz. 10.00.

Dziękujemy Państwu za współpracę w minionym już roku szkolnym.

Życzymy zdrowych i spokojnych urlopów.

Dyrekcja ZSiP 1 Katowice

Z wielkim smutkiem i głębokim żalem zawiadamiamy, że
dnia 18 lipca2020 r. zmarła Nasza Koleżanka

Alicja Mól

– wieloletnia wicedyrektor szkoły, wybitna nauczycielka języka polskiego.

Z wdzięcznością i szacunkiem wspominamy czas współpracy z śp. Alicją Mól
jako osobą dobrą, życzliwą, oddaną pracy pedagogicznej
i drugiemu człowiekowi oraz  kochającą dzieci i młodzież.

Dyrekcja oraz społeczność Zespołu Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach
składają Mężowi, Córce, Synowi , Rodzinie i  Bliskim wyrazy głębokiego współczucia.

Msza św. żałobna odbędzie się 22 lipca 2020 r. o godzinie 10.00
w kaplicy Centralnego Cmentarza Komunalnego w Katowicach przy ul. Murckowskiej 9.

Dyrekcja ZSiP 1 Katowice