W Naszej Szkole już od kilku dni trwają działania związane ze wspaniałą inicjatywą, tzn. Dniem Bezpiecznego Internetu DBI 2020.

Z tej okazji podczas zajęć wychowawczych we wszystkich klasach nauczyciele poruszają problem związany z bezpiecznym poruszaniem się w sieci a podczas zebrań z rodzicami organizowane są prelekcje związane z pokazaniem rodzicom zagrożeń i sposobów na pomoc w ich przezwyciężeniu.

Każda klasa miała za zadanie przygotować baner/plakat dot. bezpieczeństwa w sieci i go zaprezentować. Świetlica szkolna również w akcję się bardzo zaangażowała a dzieci przygotowały wspaniały baner "świetlicowy".

Szkoła zgłosiła inicjatywę nr 20200675 i można ją odnaleźć na mapie https://www.saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html jako happening.

Pogoda trochę pokrzyżowała nasze plany, gdyż wg założeń happening miał odbyć się na boiskach szkolnych, ale aura od kilku dni nie rozpieszczała nas.

Cała szkoła zgromadziła się na sali gimnastycznej tego dnia i każdy mógł zaobserwować, że "Działamy razem!" zgodnie z hasłem tegorocznej akcji.

Przed nami dalsze działania dot. bezpieczeństwa w sieci, tzn. dalsze prelekcje m.in. w bibliotece szkolnej oraz w ramach różnych przedmiotów.

Dziękujemy za tak wspaniałe zaangażowanie całej społeczności szkolnej!

Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji: DBI 2020

Koordynatorki DBI 2020: Marzena Kingsford i Joanna Grecka-Otremba

Kampanie społeczne:

"Dzień Kota" w szkolnej bibliotece 17 lutego spędziliśmy na wesoło. W czytelni uczniowie klas młodszych rozwiązywali " kocie sudoku" . Starsi koledzy układali puzzle oczywiście z kotami w roli głównej. Obok biblioteki powstała "Kocia galeria"- wystawa prac konkursowych uczniów klas I-III . Laureaci konkursu plastycznego i kociego sudoku otrzymali nagrody niespodzianki.

Uczniowie klasy 4a w czwartek uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpiecznego zachowania w sieci.

Zajęcia pokazały zagrożenia płynące z korzystania z internetu. Wskazały również jak rozpoznawać zagrożenia i jak sobie z nimi radzić.

Prelekcja została przygotowana i przeprowadzona przez Panie z Miejskiej Biblioteki nr 23 w Katowicach.

Wtorkowe spotkanie w Bibliotece szkolnej dotyczyło zapomnianych zawodów. Dzieci z klasy 3b lepiej mogły poznać zawód Mincerza który 10 lutego obchodził swoje święto.

Spotkanie poprowadziły Panie z zaprzyjaźnionej Miejskiej Biblioteki nr 23 znajdującej się na naszym osiedlu.

To były bardzo ciekawe zajęcia!

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest od 2004 roku.

Głównym jego celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka. Tegoroczne obchody odbywają się 11 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Dzieci z klas I-IV uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w zajęciach edukacyjno- informacyjnych, przyłączając się do tej ważnej akcji.