Od dziś, każdego dnia od poniedziałku do piątku, po zakończeniu programu „Pytanie na śniadanie”, po godz. 11:05 na antenie TVP2 pojawi się nowy cykl edukacyjny.

Jest on skierowany do przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, a także ich rodziców i nauczycieli.

Poniżej link do oryginalnego artykułu na stronie MEN:

WESOŁA NAUKA W TVP2

Rzecznik Praw Pacjenta przygotował listę telefonów do organizacji, które m.in. oferują pomoc psychologiczna dla osób w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem koronawirusa.

Wszystkie osoby potrzebujące wsparcia związanego z obecną sytuacją epidemiologiczną mogą zadzwonić pod poniższe numery telefonów. Znajdziecie tam numery do Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, gabinetów psychologicznych, fundacji, organizacji i wolontariuszy, którzy oferują swoją pomoc, zarówno jeśli chodzi o wsparcie psychologiczne jak i te związane ze zrobieniem zakupów czy wyprowadzeniem psa.

Link do dokumentu: Koronawirus: Wsparcie dla osób w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem

Wsparcie w województwie śląskim: infomacja o kontaktach w woj. śląskim

Przedstawiamy kilka artykułów, infografik dot. wsparcia rodziców w czasie epidemii, pandemii:

Mamo, Tato co się dzieje? czego warto unikać w rozmowach o epidemii?

Rodzicu #zostańwdomu i nie daj się zwariować

Jak rozmawiać o tym z dziećmi?

Trening Umiejętności Społecznych-jak ćwiczyć w domu?

Jak wspierać dzieci w czasie pandemii?

Koronawirus nam nie straszny - jak rozmawiać z dziećmi?

ZALECENIA DLA ZDROWIA PSYCHICZNEGO OD WHO

„Zminimalizuj oglądanie, czytanie lub słuchanie wiadomości, które powodują niepokój lub zmartwienie; szukaj informacji tylko z zaufanych źródeł i głównie w celu podjęcia praktycznych kroków, w celu przygotowania planów i ochrony siebie i swoich bliskich. Poszukaj aktualizacji informacji o określonych porach dnia, raz lub dwa. Nagły i niemalże ciągły strumień wiadomości o epidemii może wywołać u każdego niepokój.”