Rok szkolny 2019/2020

Children: 120

 

Harmonogram pracy SP 12 im. I.J.Paderewskigo w ZSiP nr 1 w Katowicach 

 

02.09

Rozpoczęcie roku szkolnego

14.10-poniedziałek

Dzień Edukacji Narodowej

11.11-poniedziałek

Narodowe Święto Niepodległości

11-12-13.12

Rekolekcje szkolne

23-31.12

 Zimowa przerwa świąteczna;

13.01 - 26.01.2020

 Ferie zimowe

9-14.04.2020

Wiosenna przerwa świąteczna

21-22-23.04 2020

Egzaminy ósmoklasisty

3.05- niedziela

Święto Konstytucji 3-go Maja

6.06

FESTYN ZESPOŁU

26.06

zakończenie roku szkolnego

 

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

w SP 12

2-3 stycznia 2020

Dni wolne od zajęć dydaktycznych-wychowawczych

21-22-23 kwietnia 2020

Dni Egzaminu Ósmoklasisty

 

Harmonogram klasyfikacji w roku szkolnym 2019/2020

2.09.2019-26.01.2020

Okres I półrocza- 81 dni nauki

7.01.2020

Konferencja- przygotowanie śródrocznej klasyfikacji

9.01.2019

Klasyfikacja śródroczna

27.01-25.06.2020

Okres II półrocza- 99 dni nauki

16.06.2020

Konferencja- przygotowanie rocznej klasyfikacji

18.06.2020

Klasyfikacja roczna

 

 

Imprezy, konkursy i uroczystości w roku szkolnym 2019/2020

L.p.

Nazwa

Przeznaczenie

Termin

Osoby odpowiedzialne

1.

Dzień czystego powietrza.

Uczniowie szkoły

IX

M. Motyl

2.

Dzień tabliczki mnożenia.

Uczniowie klas IV-VIII

IX

R. Nowak,

J. Otremba - Grecka

3.

„Pierwszak na starcie” – prelekcje dla uczniów klas I

Uczniowie klas I

IX

M. Kingsford

4.

Znaki promujące bezpieczeństwo w szkole-ekspozycja.

Uczniowie szkoły

IX

Nauczyciele j. obcych

5.

Pomiar natężenia hałasu w szkole

Uczniowie szkoły

IX

M. Motyl

6.

Konkurs na plakat związany ze zjednoczeniem Niemiec

 

X

A.Lauer-Wochnik

7.

Konkurs recytatorski „Poetycko o ojczyźnie”.

Uczniowie klas IV-VIII

X

S. Kaczmarek,

A. Zalewska

8.

Konkurs Biblijny

Uczniowie klas IV

X

A. Wieszołek, M. Kałuża

9.

Konkurs na różaniec.

Uczniowie klas IV

X

A. Wieszołek

10.

Szkolny konkurs plastyczny „Barwy jesieni”

Uczniowie klas I-III

X

K. Rej

11.

Konkurs wiedzy z okazji „Dnia czystego powietrza”

Uczniowie klas I -III

X

H. Wieczorek

12.

Udział w Sportowo-Rekreacyjnym Rajdzie  Górskim Dzieci i Młodzieży woj. Śląskiego.

Uczniowie klas VII - VIII

X

H. Wieczorek

13.

Uroczystość odzyskania niepodległości

Uczniowie klas IV-VIII

XI

K. Mielcarz,

B. Pilch,

A. Zalewska

14.

Organizacja obchodów z okazji Święta Niepodległości oraz stulecia Powstań Śląskich

Uczniowie klas I-III

XI

Wychowawcy klas I_III

15.

Dzień pluszowego misia

Wychowankowie  Przedszkola

XI

A. Morawiec-Kostorz,

D. Pieprzyca

16.

Akcja „Świetlica szkolna zwierzakom”

Uczniowie klas I-IV

X- XI

B. Binder –Bańka,

 D. Pieprzyca,

H. Słabicka

17.

„Moja ulubiona książka”- konkurs na najciekawszą prezentację

Uczniowie klas IV-VI

XI

M. Domagała

18.

„Maraton zdolności” - konkurs

Uczniowie klas V

XI

M. Kingsford

19.

Konkursy przedmiotowe

Uczniowie klas IV- VIII

XI

Nauczyciele zespołu humanistycznego

20.

Spotkanie przy choince-kolędy i pastorałki

Uczniowie/Rodzice szkoły

XII

Wychowawcy klas I-III

21.

Zbiórka darów dla dzieci z Hospicjum „Cordis”

Uczniowie/Rodzice szkoły

XII

A. Wallenburg

22.

Szkolny konkurs plastyczny „Mikołaj oczami dziecka”

Uczniowie klas I-III

XII

M. Dracheim,

K. Żabicka

23.

„Ślonskie gadżety!” – wystawa edukacyjna w ramach programu „Katowiczanin 2020”

Uczniowie klas I-III

XII

N. Rusin, M. Hącia

24.

Mikołajki

Uczniowie szkoły

XII

A. Wieszołek, M. Kałuża

25.

Konkurs kolęd

Uczniowie klas IV-VIII

XII

B. Pilch, M. Kałuża

26.

Próbny egzamin ósmoklasisty

Uczniowie klas VIII

XII

Nauczyciele j. polskiego, j. obcych

27.

 

Mikołajkowa zbiórka darów dla schroniska dla bezdomnych zwierząt

Uczniowie szkoły

XII

D. Pieprzyca,

A. Morawiec-Kostorz

28.

Śląskie jasełka – występ dzieci

ze świetlicy szkolnej

Uczniowie klas I-VI

XII

M. Śliwa, J. Demel, B. Węgrzyńska

29.

Konkurs na prezentację

Uczniowie klas VII - VIII

XII

Nauczyciele j. obcych

  30.

Konkurs plastyczny „Katowice-moje miasto”

Uczniowie klas I-III

I sem.

Wychowawcy klas I-III

  31.

Akcja „Sprzątanie świata”

Uczniowie klas I-VIII

I sem.

Wychowawcy klas I-VIII

32.

„Dzień Dobrego Wzroku”

Uczniowie szkoły

I sem.

J. Otremba-Grecka

33.

Konkurs plastyczny „Bezpieczny Internet”

Uczniowie klas I-III

I sem.

N.Rusin

34.

„Code Week 2019”

Uczniowie szkoły

  I sem.

J. Otremba-Grecka

35.

„Smak życia” – impreza profilaktyczna, debata o dopalaczach

Uczniowie klas VII

  I sem.

M. Kingsford

36.

„ Dzień Kropki”

Uczniowie  szkoły

I sem.

J. Otremba-Grecka

37.

Zabawa karnawałowa

Uczniowie klas I-III

I lub II

Wychowawcy klas I-III

38.

Półkolonie zimowe

Uczniowie klas I-VIII

I

Wyznaczeni Nauczyciele

39.

Konkurs „Język ojczysty”

Uczniowie klas IV-VI

II

A. Morwiec-Kotorz

40.

„Mój ulubiony bohater” – konkurs rysunkowy

Uczniowie klas IV -VII

II

A. Mól, B. Pilch

41.

„Polska walcząca” - konkurs na najciekawszy komiks o II wojnie św.

Uczniowie klas IV -VIII

II

K. Mielcarz,

D. Polak

42.

„Dzień Bezpiecznego Internetu” (BBI 2020)

Uczniowie szkoły

II

J. Otremba-Grecka

43.

Konkurs „Międzygwiezdny pył”

Uczniowie szkoły

II

J. Otremba-Grecka

  44.

„Mini Festiwal Nauki”

Wychowankowie Przedszkola (6-laki)

II

J. Otremba-Grecka

  45.

„Dzień Otwarty Szkoły”

Uczniowie/Rodzice

III

Nauczyciele szkoły

46.

 Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

Uczniowie klas III - VIII

III

D. Labuszka

47.

„Młodzi seniorom” - wielkanocna zbiórka darów dla osób z osiedla

Uczniowie/Rodzice 

III/IV

J. Karkowska,

A. Gasz

48.

Szkolny i międzyszkolny konkurs „Wiedzy o zdrowiu”

Uczniowie klas I -III

III/IV

H.Wieczorek,

A.Gasz

49.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Uczniowie klas II - VIII

III

B. Kaczmarczyk

50.

„Moje hobby” –wystawa kolekcji uczniów

Uczniowie klas I -V

III

A.Gasz, M. Hącia/ Kierownik świetlicy

51.

Konkurs „Mistrz Matematyki”

Uczniowie klas VII - VIII

III

R. Nowak

52.

„ Jestem…” konkurs na najciekawszą prezentację ulubionego bohatera

Uczniowie klas IV - VI

III

S. Kaczmarek,

A. Zalewska

53.

„Wszyscy poszli na powstanie” – konkurs wiedzy o powstaniach śląskich.

Uczniowie klas VI - VIII

IV

A. Mielcarz, D. Polak

54.

Wystawa prac plastycznych z recyklingu podczas Dnia Otwartego szkoły

Uczniowie klas I-VIII

III-IV

Kierownik/Wychowawcy świetlicy

55.

Międzyszkolny konkurs literacko-przyrodniczy.

Uczniowie klas III

IV

A. Morawiec-Kostorz,

A. Ostaszewska

56.

Egzamin ósmoklasisty

Uczniowie klas VIII

IV

Nauczyciele szkoły

57.

„Stulecie wujka Karola” – wystawa prac poświęconych Janowi Pawłowi II

Uczniowie szkoły

IV

M. Kałuża,

A. Wieszołek

58.

„Zajączek dla Iskierki” – zbiórka darów dla podopiecznych fundacji.

.Uczniowie szkoły

IV

N. Rusin,

59.

Ogólnopolski konkurs języka angielskiego „Memory Master”

Uczniowie klas IV - VIII

IV

A. Kosek

60.

Konkurs ortograficzny

Uczniowie klas IV - VIII

IV-VI

A. Mól

61.

„Dzień Języków Obcych”

Uczniowie klas IV - VIII

V

Nauczyciele j. obcych

62.

„Omnibus w języku angielskim” -konkurs

Uczniowie klas VII i VIII

V

Nauczyciele j. obcych

63.

Mała olimpiada matematyczna

Uczniowie klas VI

V

M. Motyl

64.

Pokaz artystyczny „ Kuźnia talentów”

Uczniowie klas I-IV

V

B. Binder- Bańka,

A. Gasz

65.

„Szkolny dzień ciszy”

Uczniowie szkoły

V

Zespół ds. promocji zdrowia

Wychowawcy klas

66.

Festyn Rodzinny

Uczniowie/Rodzice, społeczność lokalna

VI

Nauczyciele szkoły

67.

Pomiar natężenia hałasu w szkole

Uczniowie szkoły

VI

M. Motyl

68.

Świetlicowy turniej sportowy „Olimpiada trzecioklasisty”

Uczniowie klas III

VI

M. Hącia, D. Hącia

69.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas III

Uczniowie klas III

VI

Wychowawcy klas III

70.

Półkolonie letnie

Uczniowie klas I-VIII

VI-VII

Wyznaczeni Nauczyciele

71.

Szkolny konkurs recytatorski

Uczniowie klas I-III

II sem.

A. Ostaszewska,

I. Gawrońska

72.

Szkolny konkurs matematyczny

Uczniowie klas I-III

II sem.

A. Wallenburg,

N. Rusin

73.

Szkolny konkurs ortograficzny

Uczniowie klas II-III

II sem.

I.Gawrońska,

K. Żabicka

74.

Międzyszkolny konkurs przyrodniczo-literacki

Uczniowie klas III

II. sem.

A. Ostaszewska,

A. Morawiec - Kostorz,

Nauczyciele klas I-III

75.

Szkolny konkurs przyrodniczo- literacki „Zaczarowana zagroda”

Uczniowie klas II

II. sem.

A. Ostaszewska,

A. Wallenburg

76.

Szkolny konkurs „Pięknie piszę”

Uczniowie klas I

II sem.

K.Żabicka,

I. Gawrońska,

N. Rusin

77.

Szkolny konkurs „Bezpieczny uczeń”

Uczniowie klas I-III

II sem.

M. Dracheim

78.

Szkolny konkurs „Co wiemy o Afryce”

Uczniowie klas I-III

II sem.

A. Ostaszewska,

A. Wallenburg

79.

Mini Festiwal Nauki

Uczniowie klas I-III

II sem.

Zespół mat.-przyrodn.

80.

Święto liczby Pi

Uczniowie szkoły

II sem.

Zespół mat.-przyrodn.

81.

Dni Astronomii

Uczniowie szkoły

II sem.

R. Nowak,

J. Oremba-Grecka

82.

Światowy Dzień Zdrowia

Uczniowie klas IV-VIII

II sem.

H. Wieczorek

83.

Dzień Marii Skłodowskiej - Curie

Uczniowie szkoły

II sem.

 J. Otremba-Grecka

84.

Organizacja Międzyszkolnego konkursu fotograficznego „Śląsk w rodzinnym obiektywie”

Uczniowie klas I-IV

II sem.

N. Rusin, M. Hącia

85.

Organizacja Międzyszkolnego Konkursu matematyczno-informatycznego

 

II sem.

J. Otremba- Grecka

86.

Teatr profilaktyczny

Uczniowie klas VII - VIII

II sem.

M. Kingsford

87.

Rywalizacja szkół w ramach Mistrzostw Katowic w sporcie

Uczniowie klas IV-VIII

cały rok

Nauczyciele w-f

88.

„Przerwa na…SRU”

Uczniowie klas I-VIII

cały rok

Zespół mat.-przyrodn.

89.

Wystawy prac plastycznych związanych z realizacją projektów „Mały patriota”, „Katowice – moje miasto”

Uczniowie klas I-VIII

cały rok

Wychowawcy klas I-III

90.

 Zbiórka zakrętek na rzecz Miejskiego Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Katowicach

Uczniowie klas I - VIII

cały rok

B. Binder – Bańka,

D. Pieprzyca

91.

„Akcja bezpieczna przerwa”

Cała szkoła

cały rok

M. Kingsford

92.

„Stop przemocy”- wystawa prac plastycznych

Uczniowie klas IV-VIII

cały rok

M. Kingsford

93.

Program „Bezpieczne dziecko – przyjaciel Sznupka”

Uczniowie klas I-IV

cały rok

M. Kingsford

 

 

 

 

 

 

 

 

Godziny lekcyjne

  • Lekcja 1: 08:00 - 08:45
  • Lekcja 2: 08:55 - 09:40
  • Lekcja 3: 09:50 - 10:35
  • Lekcja 4: 10:55 - 11:40
  • Lekcja 5: 11:45 - 12:30
  • Lekcja 6: 12:55 - 13:40
  • Lekcja 7: 13:50 - 14:35
  • Lekcja 8: 14:45 - 15:30
  • Lekcja 9: 15:40 - 16:25

Sekretariat Szkolny

Pn.-Pt. 7:30 - 15:30
So, Nd  nieczynne

Szybki kontakt

Szkoła Podstawowa nr 12
im. Ignacego Paderewskiego

  • ul. Paderewskiego 46, 40-282 Katowice
  • tel. 32 255 50 36
  • mail: sekretariat@zsip1katowice.edu.pl