Aktualności

TURNIEJ CROSSMINTONA

Children: 120

Za nami już II turniej crossmintona. Kolejna edycja turnieju przyciągnęła jeszcze więcej uczniów.

W kategorii dziewcząt wygrała Samanta Filar, II miejsce zajęła Ania Gołębiowska, III miejsce przypadło najmłodszemu uczestnikowi  turnieju Weronice Baran( klasa IIIF).

W grupie najstarszych chłopców I miejsce zajął Dominik Kozioł, który wygrał wszystkie 5 meczy, II miejsce wywalczył Kacper Pokusa, a III miejsce zajął Bartek Kubiak.

W klasach młodszych zapisało się najwięcej uczestników, którzy byli podzieleni na 3 grupy. Do finału dostali się zwycięzcy swoich grup: Sven Rosik, Andrzej Zakharchuk, Igor Ciesielski . W emocjonującym i zaciętym finale, gdzie każdy z uczestników wygrał po jednym meczu, o wyłonieniu zwycięzcy zadecydowała ilość wygranych setów. Podsumowując: I miejsce zajął Sven Rosik, II miejsce zajął Andrzej Zakharchuk, III miejsce Igor Ciesielski.

Warto odnotowywać, że na turnieju panowała przyjazna atmosfera a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami oraz słodkim poczęstunkiem. Z przyjemnością zapraszamy na III turniej, który odbędzie się 21.04.2018 (sobota). Więcej informacji odnośnie turnieju udziela pan Łukasz Rusin.

Dla osób, które jeszcze nie wiedzą, crossminton to sport rakietkowy łączący zalety badmintona, tenisa i squasha, w który gra się bez siatki z użyciem nowatorskich lotek oraz rakiet, umożliwiających wyjątkowo szybką grę. Dzięki temu można grać praktycznie w każdym miejscu: na trawie, w parku, na plaży, w sali sportowej, na korcie tenisowym i w innym, dowolnym miejscu. Zasady samej gry są bardzo proste.