Aktualności

Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.
Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

Departament Informacji i Promocji

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zainteresowanie i przepiękne prace.
Laureatom składamy serdeczne gratulacje. Prace konkursowe zostały wystawione w parafii WNMP w Katowicach.

Wyniki:

I MIEJSCE            Maksymilian N. kl. 4a
II MIEJSCE           Alan C. kl. 4a
III MIEJSCE ex aequo
                           Mateusz M. kl. 4b
                           Paweł C. kl. 4b
Wyróżnienie:         Matylda K. kl. 4a
                           Juliana M. kl. 4a

Gratulujemy!

W ubiegły piątek klasy 1b i 2b wybrały się na patriotyczne warsztaty pt. "Przytul Polskę" organizowane przez Urząd Miasta Katowice.
"Przytul Polskę” to projekt, który w przyjazny i radosny sposób, podejmuje zagadnienia polskości, obywatelstwa i wspólnoty.

W dniu 4. 10.2019 odbył się wspaniały koncert pt. "Dziecięce spotkania muzyczne. Polska - Europa zjednoczone w muzyce" w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej st. II im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor a galę prowadziła Pani Mirosława Knapik i Aleksandra Maciejczyk. We wspaniałym wydarzeniu wzięły udział dwie klasy 3b oraz 4a z naszej szkoły.

1 października 2019 obchodziliśmy 44 Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Śląskiej. Uczniowie wysłuchali kilku wspaniałych utworów granych na trąbce, pianinie i flecie poprzecznym. Mieli również możliwość uczestnictwa w wielkiej orkiestrze.

W tym dniu cała szkoła rozbrzmiewała muzyką poważną. Podczas długiej przerwy koncertowała silna grupa z gitarą. Po południu zostały zorganizowane dyskoteki dla klas IV-VIII.

Dzień był wspaniały!

• Pn-Cz 07:20-15:20